• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednji pogon kod Štorea

imt-fan

Novi član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
6
pozdrav forumaši , imam problem što se zapalio štore 404 i u potpunosti izgorio , sada se trenutno rastavlja sve na njemu i pokušava dovesti u red , zanima me dal ima kakvih plastični elemenata u mijenjaču getribi da bi se mogli istopiti ,semeringe očito sve treba mijenjati , trenutno otvara moj mehaničar motor, sve se pere i čisti nema vidljivi oštećenja na glavi, a ni na cilindrima...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ugradi sad baterijski rastavljač, i isključuj akumulator nakon svakog rada.
Nažalost, nije to prvi koji je izgoril.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
pozdrav forumaši , imam problem što se zapalio štore 404 i u potpunosti izgorio , sada se trenutno rastavlja sve na njemu i pokušava dovesti u red , zanima me dal ima kakvih plastični elemenata u mijenjaču getribi da bi se mogli istopiti ,semeringe očito sve treba mijenjati , trenutno otvara moj mehaničar motor, sve se pere i čisti nema vidljivi oštećenja na glavi, a ni na cilindrima...
Kolegi se zapalio kombajn i brzo su ga ugasili ali nakon toga je morao trnovati blok motora jer je izgleda došlo do deformacija.
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
sve je dobro kad se dobro završi mom susjedu se zapalio imt 558 u garaži sat vremena nakon parkiranja uspijeli ga ugasiti, gume izgorijele instalacija , sve se zamijenilo uredilo vozi dalje.... aparat za gašenje nije loše imati al vrlo rijetki ga imaju na traktoru....
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
IMT 549DV, Torpedo 55, Rakovica 65 ukoliko nabavim izlaz iz getribe za pogon da li ovi prednji pogoni pašu? :scratch
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
imt i rakovica nikako jer je njima diferencijal sa strane, a štore ima u centru.
torpedo možda (ako pašu šerafi, i ako je dobar omjer u diferencijalu) dimenzije samih guma su identične.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ne zezaj se. Kupi od onog Slovenca original. Sve drugo je kakanija.
E da: prednje gume 7,50-16 su premale (štopaju zadnje).

Inače, od Rakovice (novi tip) je prednji mosta izgleda jednako kao i na Torpedu. Kakvi su prijenosni omjeri - neznam.
No moraš mijenjati i koljevku.
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
7,50-16??? te gume ni nepašu na štorea, valjda misliš na 7,50-20. niš one ne štopaju jer štore se ne vozi po cesti s uključenom prvom vučom, predni pogon se uključuje samo kad je potreban

5,50-16 i 6,0-16 idu na 402 i 502
a za 404 i 504 idu:
7,50-20 prednje i 12,4-28 zadnje ili
8,00-20 prednje i 13,6-28 zadnje... s tim da za ove prednje felga mora biti malo šira
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Da 20". Krivo sam napisal.

Mate, ne osporavaj stvari koje ne poznaješ. To kaj ti veliš piše u knjizi, a ja ti govorim stvari iz prakse.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Da 20". Krivo sam napisal.

Mate, ne osporavaj stvari koje ne poznaješ. To kaj ti veliš piše u knjizi, a ja ti govorim stvari iz prakse.

Misliš da su fulali u knjizi i da treba "praksa" 8) ? Nije da osporavam tvoj navod, ali mehaničar iz bivše tvornice Štore je napamet zrecitiral točno kak piše u knjizi, a popravlja gotovo sve u mojoj okolici kojih ovdje ima puno (uključujući i mojeg)... :supz:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Mrga, na mojem su zadnje 12,4(/11)-28. Prednje su 8,3/8-20, na felgama za 7,5". To je bil savršeno pogođen omjer. Naravno, omjer se mijenja kak se gume troše.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mrga, na mojem su zadnje 12,4(/11)-28. Prednje su 8,3/8-20, na felgama za 7,5". To je bil savršeno pogođen omjer. Naravno, omjer se mijenja kak se gume troše.

ZJ ovo pak iskreno ne kužim, ja sam tvorničke gume hitil dolje i stavil iste gore... hm... pital bum ja, ovaj zna jer se stavljalo na traktore kaj se imalo uključujući i ulja kak sam rekal, kad nisu imali transhidrola onda su stavljali mješavinu recimo današnjeg hipenola i supera 3...
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
pozdrav imam jedno pitanje u vezi guma prednjeg pogona , zanima me kako se pravilno podešava špur prednjeg trapa kod štoreta 404 stavio sam nove gume i spone volana, dal treba prednji dio guma bit malo skupit il otvoren kad mjerimo metrom raspone?? hvala...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Bolje je kad su prednji kotači mrvicu u hrpu ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako su više skupa više troše gume , ako su ravno više troše i opterečuju upravljački mehanizam ..odluka j etvoja .
 

Najnoviji postovi

Na vrh