• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

prednji pogon

N

Neven 533

Guest
na 577 nije problem ni za motor uzmes tamica motor pase na saraf(perkins ako se ne varam)a dobar tamic se dobije i za 3000-5000kn pa i manje ili na otpad po kojeg jer se zna naci

htio sam pitati jos za ursusa c335 koji bi diferencijal pasao i dali bi ga bilo moguce kopcati na kardan iz (naravno dovesti ga naprijed)i kad bi ukljucivao prednju vucu ukljuciti kardan ali u onu stranu ne tamo gdje stalno radi nego u onu drugu gdje radi samo dok se traktor krece i tom brzinom se okrece ?

a ti nije problem ni generalka izide me oko 4000 al sam radim samo brusenje dijelove i miran si jako dugo...
a ti to bog zna ja sam cuo da firme rade te prve vuce i ugraduju oko 10000 kn sad nezz al to ide iz prijenosa sa strane obicno a preradi se na rucno imam ja sliku kako izgleda na imt pa mogu staviti da vidis
 
Z

zetor4718

Guest
dečki,ja sam dugo vremena razmišljao kako napraviti prednji pogon na Zetora 4718 i na kraju sam odustao zbog financjske neisplativosti,ali i zbog mogućeg neuspjeha.zato sam prodao 4718 i kupio 6945 za te novce koje bi uložio za prednji pogon,našarafo sam se ja na 6945 ali sad znam kad metnem ključ u bravu da imam traktor puno jači i duplak,gdje god hočeš ići ideš.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Neven 533 i zetor4718 tocno to sto ste rekli prednja vuca kazes 10000kn traktor prodam za 14000 i dodam jos 5000kn i imam kak mora biti
 
Z

zetor4718

Guest
Neven 533 i zetor4718 tocno to sto ste rekli prednja vuca kazes 10000kn traktor prodam za 14000 i dodam jos 5000kn i imam kak mora biti

pa za 4500 eura možeš kupiti zetora 5945 što ti je moja preporuka,jer če sigurno zadovoljiti tvoje potrebe,nije veliki potrošač,ima snage koliko hočeš,4 i 5 brzina sinhronizirane,prednja vuča se nekvari,a i ako ti nešto ode nije problem naći(obrati se meni).
 
N

Neven 533

Guest
a najbolje e da je novaca ja da sam imao vise uzeo bi ili imt 577 dv al novu liniju ili zetora al jbg razlika je bila velika pa eto zato sam uzeo starog 577 s prvim pogonom al ne kanim ga vise prodavat pa cu i uloziti a nisu neki novci imam i traktor ovdje je jedan kupio zetora mislim da ima 80 konja turbas je stroj al ga je masno platio...
 
Z

zetor4718

Guest
a najbolje e da je novaca ja da sam imao vise uzeo bi ili imt 577 dv al novu liniju ili zetora al jbg razlika je bila velika pa eto zato sam uzeo starog 577 s prvim pogonom al ne kanim ga vise prodavat pa cu i uloziti a nisu neki novci imam i traktor ovdje je jedan kupio zetora mislim da ima 80 konja turbas je stroj al ga je masno platio...

poznata mi je tvoja situacija,ali nekad se bolje strpiti pa malo više novaca prikupiti za bolji stroj što je danas relativno nemoguće!
 
N

Neven 533

Guest
poznata mi je tvoja situacija,ali nekad se bolje strpiti pa malo više novaca prikupiti za bolji stroj što je danas relativno nemoguće!

a jbg a kad vidim sto ljudi rade s strojevima sve je jasno bilo je i boljih al prvi pogon puno mu znaci...
 
M

makrakovica

Guest
Ugradnja prednog diferencijala na Rakovica 60

Zdravo svima na ovom forumu.Novi sam ovdje.Inace ja sam iz Makedonije.
Tacnije i sela blize Kocani.
Doma posedzujemo Rakovica 60 sa 1976godine.
Traktor je sa samo zadnju vucu.
Posto mi ovde odgledujemo oriz,potreban je mene traktor 4X4.Takav vec jedan posjedzujem Store 404 4X4.Ali je u lose stanje.Pa zato ocu da ugradim predni diferencijal i servo volan na moju Rakovicu.
Konkretno pitanje mi je: Kako mogu da nadzem onaj takozvani sinhron koji treba da se ugradi u traktora prilikom ugradzivanja predni diferencijal.
Znam da mogu da kompletnu prednicu da ugradim od Store 404 ali mora da se ugradji taj sinhron.Ovde u Makedoniji takvo nesto nema niti na staro nit na novo da kupim.
Jel mozete mi pomoci da nadzem takvav sinhron ili mozda kompletnu prednicu na staro.Mogu da kupim prednicu i od Srbije to mi nije veliki problem ako je razumna cena na kompletnu prednicu (oko 1500-2000 eura).
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Makrakovica dobro došao na forum, i meni to treba tj. prednja vuča za rakovicu ali ja sam rešio da to nešto izvedem u home made varijanti pa šta bude ili će raditi ili će sve polomiti ali mi je želja da ga ja napravim a imam nekih ideja samo još da nabavim malo love i krećemo, a proveriču kod jednog drugara koji se bavi prodajom polovnih delova za rakovicu da li nema slučajno prednju vuču.
 
M

makrakovica

Guest
Makrakovica dobro došao na forum, i meni to treba tj. prednja vuča za rakovicu ali ja sam rešio da to nešto izvedem u home made varijanti pa šta bude ili će raditi ili će sve polomiti ali mi je želja da ga ja napravim a imam nekih ideja samo još da nabavim malo love i krećemo, a proveriču kod jednog drugara koji se bavi prodajom polovnih delova za rakovicu da li nema slučajno prednju vuču.
Ja to necu da radim home made vec to zelim da uradim profesionalno da mogu da koristim traktor bez ikakvih problema.Pitaj tvoj drug oko ovakvih delova.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Može li neko da mi dešifruje od čega je ovaj prednji diferencijal ?
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=9NLGMyc4mPw[/YT]

i još me zanima (ako neko pozna ovaj čudni jezik:rolleyess:) kako je riješio izvod iz mjenjača , nikako nemogu da se otmem razmišljanju ugradnje prednje vuče na vlatka :roll:

EDIT
našao sam , izglda je od UAZA kako samo uspio pročitati
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=-2-uaHMsxBs&feature=channel&list=UL[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Bas sam neki dan gledao taj video. Ovako iz prve ruke ja bi rekao da se radi o diferencijalu od americkog kamiona (đejmsa) iz 2.svj.rata (neznam proizvođača i tip,samo da im je narodni naziv đejms). Inače vrlo popularan diferencijal za prednju vuču na sve traktore istočne proizvodnje. Prije nekoliko god u Sloveniji je neki majstor od takvih diferencijala radio pr. vuču za IMT (539 do 549)

Jezik je poljski-google prevede, ali ne baš kvalitetno:(
 
K

kmica

Guest
Bas sam neki dan gledao taj video. Ovako iz prve ruke ja bi rekao da se radi o diferencijalu od americkog kamiona (đejmsa) iz 2.svj.rata (neznam proizvođača i tip,samo da im je narodni naziv đejms). Inače vrlo popularan diferencijal za prednju vuču na sve traktore istočne proizvodnje. Prije nekoliko god u Sloveniji je neki majstor od takvih diferencijala radio pr. vuču za IMT (539 do 549)

Jezik je poljski-google prevede, ali ne baš kvalitetno:(
Ma nije od djemsa, dobro je rekao Savo spominje se uaz i ukljucna spojka od poloneza.
E sad kako je izveo dalje nisam uspio skuziti......
Mopje pitanje kao laika je , zar ne bi bilo jednostavnije naci most od T 30 i probati ga ukomponirati. Mozda grijesim a mozda je i skuplje..... Savo ce nam odgovoriti......
pozdrav
:mrgreen:
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
prebrzo sam odgovaro za 1 video i vec sam poslao pa tek onda skuzio da ima jos jedan video:rolleyess: ... da izgleda da nije od đemsa, pa i ovaj ako je od uaza izgleda prilicno ok. .. P.S slika prerade ursusa s diff od đemsa se nalazi u temi ursus>ursus 4.stranica...
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Jel bi se mogal prvi most od lade nive slozit na IMT 539 kao prvi pogon, jer mislim da bi prenos pasal ako je pasal na onu prikolicu sto ju savo radil sa zadnjim difercijalom od lade nive, i na kraju bili to imalo smisla?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
@kmica
most od T30 je nemoguće naći tako da ta varijanta otpada , a bilo bi najlakše

Kako reče @jeffy , lada nema kompletan prednji most nego centralni diferencijal sa poluosovinama i nezavisnim vješanjem što automatski otpada

Gledao sam malo prednje diferencijale od kojekakvih terenaca , recimo nisana i pristojno mi izgleda a mogu povoljno da ih nabavim , oko 80e bez felni , samo dif

problem se javlja jer vladimirac ima bočne reduktore na zadnjim točkovima i ako se izlaz prednje vuče izvadi negdje iz mjenjača mora se posle toga dodati još jedna ''poštena'' redukcija
a i drugi problem je što snopovi stoje poprečno
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Još je jedna stvar dosta bitna kod ovakvih kemija.. a to je smjer vrtnje pogona. Da nebi dobili ukapčanjem da pola traktora ode naprijed pola otraga :). Nije uvijek i nije pravilo da se tanjurasti daju baš tako lako okrenuti u diferencijalu...8)..znači izlaz za prednji pogon provjeriti u kojem smjeru se vrti, a onda u potragu.,,, Uaz, Puch G, Nissan patrol, cherooke... ako nešto moćnijega onda i Dana, mali pinz,, i opet ovisi i o položaju samog diferencijala sastrane u sredini. Kad već idu kemije bilo bi dobro uzeti nekaj na što se da ugraditi ili je već ugrađena blokada :prayer:...itd ima tu finesa.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ima finesa naravno ali smijer vrtnje možeš jednsotavno riješiti prevrtanjem kompletnog diferencijala
Pinc ako se dobro sjećam nema prednji dif. nego iz trupa izlaze poluosovine

I kod ovih nadogranji ja bi obavezno dodao neki sigurnosni sistem kao što je preopteretna lamela na kardanu , koliko god bilo dobri diferencijali teško mogu izdržati obrtne momente na traktoru , bolje da lamela prokliza i da nema dalje nego da u kantu sakupljaš prednju vuču :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
i vidim nitko ne spominje, obratitie pažnju za brzinu vrtnje prednjeg pogona sa zadnjim, tj da se prednji pogon neće presporo vrtiti, paće ga zadnji gurati i tu će dolaziti do opterećenja i kurit će lamelu a ujedno će se mućiti motor i onda bolje da ga nemate naprijed, ili da se prednji neće prebrzo vrtiti, iako on mora bit nešto bržiji ali opept ne previše.
kolega ej an zetora stavio otaraga 2 broja veće gume i sad kad ukljući prednji pogon smrdi lamela da se sev dimi, a i vidi se na oko kako zadnji kraj gura prednje, i sad kad je stavio 2 broja prednje veće sad je sve oke
 

Najnoviji postovi

Na vrh