• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preko kojeg operatera se spajate na net

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Od samog početka koristim usluge HT , eee..., sada bilo je tu raznoraznih problema , ali funkcioniralo je nekako . Sada trenutno plaćam od 400 do 500 kn , telefon , ADSL , Max tv i to mi je puno :rolleyess:
Prije par dana mi je bila nekakva žena iz optime , i nudi mi sve to što sada plaćam 400 - 500 kn za 260 kn . Znači telefon , Adsl FlatRate , i njihovu televiziju sa 70 programa . To mi se čini prihvatljivo , ali kako to sve funkcionira , odnosno dali ima kakvih smetnji , dali je to sve dobro razrađeno .
Pa eto ako netko ide preko nekokg drugog operatera zanimaju me iskustva i mišljenja . Nije bitno dali je optima , nego i drugi operateri .... Bnet , H1 , Metronet , .......
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Od samog početka koristim usluge HT , eee..., sada bilo je tu raznoraznih problema , ali funkcioniralo je nekako . Sada trenutno plaćam od 400 do 500 kn , telefon , ADSL , Max tv i to mi je puno :rolleyess:
Prije par dana mi je bila nekakva žena iz optime , i nudi mi sve to što sada plaćam 400 - 500 kn za 260 kn . Znači telefon , Adsl FlatRate , i njihovu televiziju sa 70 programa . To mi se čini prihvatljivo , ali kako to sve funkcionira , odnosno dali ima kakvih smetnji , dali je to sve dobro razrađeno .
Pa eto ako netko ide preko nekokg drugog operatera zanimaju me iskustva i mišljenja . Nije bitno dali je optima , nego i drugi operateri .... Bnet , H1 , Metronet , .......

probaj cijeli paket i gospodičnu uz to pa vidi jel fercera:lol:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Jel ti ova iz optime rekla jel su u to uključene i naknade za korištenje linija koje moraš plaćati HT-u? I da uzmeš drugog operatera imati ćeš 2xračuna, jedan drugog operatera, drugi HT.

I da imaš kakav kvar, imat ćeš problema. Npr. imaš optimu i nešto ne valja. Zoveš optimu da prijaviš kvar, oni tu prijavu kvara šalju HT-u. HT to stavlja na kraj popisa popravka ( naravno jer si konkurencija). Vrijeme prolazi i ti si nervozan pa opet zoveš. U optimi kažu prijavili smo kvar pa čekajte. Ti nervozan još zoveš u HT a oni ti kažu, vaš operater je optima, sve riješavate preko njih:rolleyess: - čuo iz prve ruke;)
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
čiko



Početno
Jel ti ova iz optime rekla jel su u to uključene i naknade za korištenje linija koje moraš plaćati HT-u? I da uzmeš drugog operatera imati ćeš 2xračuna, jedan drugog operatera, drugi HT.

I da imaš kakav kvar, imat ćeš problema. Npr. imaš optimu i nešto ne valja. Zoveš optimu da prijaviš kvar, oni tu prijavu kvara šalju HT-u. HT to stavlja na kraj popisa popravka ( naravno jer si konkurencija). Vrijeme prolazi i ti si nervozan pa opet zoveš. U optimi kažu prijavili smo kvar pa čekajte. Ti nervozan još zoveš u HT a oni ti kažu, vaš operater je optima, sve riješavate preko njih - čuo iz prve ruke





Ma sad je to navodno riješeno , dobivaš jedan račun koji plaćaš optimi i to je to . Paket košta 260kn , i nema više nikakvih drugih davanja , osim ako prekoračiš minute razgovora koje imaš u paketu.
A to što se tiče održavanja linija , to si upravu njhove linije održavaju monteri HT :rolleyess:
 
Posljednje uređivanje:

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Ja sam imao prije ugovorni odnos sa TCom-om a sada imam sa Optimom i mogu ti reći da ti to u konačnici ispadne negdje jednako (barem je meni tako). Dali ti je rekla da će onaj iznos biti samo prva tri mjeseca? Tako je bilo meni prva tri mjeseca 180 kn, jer me je preporučio prijatelj a sada imam cca 400 - 500 kn. Probaj sa njima pregovarati , meni se osobno ne sviđa što sa svima treba potpisati ugovor na 24 mj. a ako ga želiš raskinuti plačaš penale.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
A to što se tiče održavanja linija , to si upravu njhove linije održavaju monteri HT :rolleyess:

Mislim da sve se iznajmljuje od HT-a. Što se tiće velikih gradova tu sada ima više DTK mreža, ali i tu je pravi rat (rezanje žica, betoniranje prostora šahtova...)

Točno što Jajo govori, na kraju ispadne negdje jednako
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ja sam imao prije ugovorni odnos sa TCom-om a sada imam sa Optimom i mogu ti reći da ti to u konačnici ispadne negdje jednako (barem je meni tako). Dali ti je rekla da će onaj iznos biti samo prva tri mjeseca? Tako je bilo meni prva tri mjeseca 180 kn, jer me je preporučio prijatelj a sada imam cca 400 - 500 kn. Probaj sa njima pregovarati , meni se osobno ne sviđa što sa svima treba potpisati ugovor na 24 mj. a ako ga želiš raskinuti plačaš penale.

Ma da ugovor je obavezan , cijena od 260 kuna je fisna cijelo vrijeme , u toj cijeni imam nekoh 120 min ( nisam siguran ) razgovora i kada se to potroši onda ti račun raste s obzirom koliko pričaš .
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ma to ti je isto sranje , meni nisu htijeli priključiti ADSL zato što mi je stalno brzina bila slaba . Onda su nešto popravljali , prepravljali .... , i konačno sam dobio ADSL , dabi nakon nekoliko dana sve zablokiralo ... navodno opet je bila slaba brzina ..., pa opet popravljanje .... :scratch U samom početku sam stvarno imao problema da glava boli .
I sad nešto razmišljam ..., ako bi odabrao novog operatera , i sve to ponovno budem morao prolaziti ..., pa onda mi je bolje ostati na HT-u , i kako bude bude
Nije čovjek pametan šta napraviti :scratch
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
eh tu i je najvjerojatnije zamka.
Tako je bila i kod mene fina gospođica i sve o.k. nudi flet internet i neznam koliko min.razgovora na tel za nekih 150 kn.mjeečno.
Uzmem ja te njene papire a ono sitno dolje piše da je brzina za net do 1 mbita.
A sa tom brzinom možeš u mj dana napravit prometa sigurno 2-3 gige i to da radi non-stop.:finga::finga:
kaže ona ok imamo mi i paket sa većom brzinom (do 4 -mbita)ali je cijena 100kn veća-i tako dođeš na isto kao u ht-ju samo što imaš 2 god.ugovorene obveze:finga:.
Neznam koji je operater to bio ali pazarili nismo :butthead:
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Dali je netko pratio u medijima je bilo da će se donjeti zakon koji će poništiti ili proglasiti neustavnim plačanje penala kod raskidanja ugovora!!!
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Mislim da bi najbolje bilo kada bi našao nekoga tko ide preko tog nekog drugog operatera , pa do čujemo konkretno mišljenje i dojmove
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Đaba su ti moja iskustva ..ja npr. nisam nikada osjetio manjkavost HT kao operatera .
Obiđi stranice naborojanih operatera i provjeri dostupnost prema adersi stanovanja .
Kako koriste istu infrastrukturu pucanja ili sporost uzrokovanu lošim instalacijama zanemari kao mogučnost spora .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
ja koristim usluge t-com-a i zadovoljen sam njima,internet dosta brz za moje potrebe a i brzo dođu popraviti kvar.
bila je prije 1-1,5 godina teta iz optime i nudi ona bla,bla,bla da bi na kraju svejedno morao plaćati t-comu preplatu i došao bi na isto.
susjed uzeo optimu i nije se usrećio,a kada je želio raskinuti sa njima zavlačili ga mjesecima i dalje slali uplatnice...
tako da za sada ne mjenjam ništa....jedino bi mogla biti preplata manja,:scratch
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
ja ima na optimi telefon,
jer su me nagovorile mlade tete pa ja
clip_image001.gif
clip_image001.gif
već gledel njih,
nego slušal što pričaju. cijena je ubiti tu negdje naspram
T-com, sa tim da se T-comu plača linija i svi pozivi prema
brojevnim sa dodatnom vrijednošću... (060,062 itd...)
internet od T-coma brzina koma

račun dobivam od T-coma za sljedeće stavke
-fiksna linija
-internet linija
-internet promet

Optima račun:
-telefonski razogovri...

inače vele kad se uzme od drugoga operatera kompletan paket
Internet + telefon
da se plača sve samo davatelju usluga
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Ja imam sve tri usluge preko Optime Fixni telefon, flet internet 5 mbs (nekad i više) i opti tv, plačam samo jedan račun. To ti ovisi o instalacijam DTK na tvojoj centrali. U principu sam zadovoljan ali nabere se toga tijekom mjeseca. Više me ubija u pojam pretplata za mobitel pa plus bonovi za klince. Ukupno mjesečno račun cca 700 kn za sve, pa onda struja nije skupa 500 kn/mj. Do prije par godina sam imao samo fixnu liniju i plačao cca 150-200 kn eh "Ta divna vremena". Kad sam uselio u novu kuću 2003 rčuni su mi bili 600-700 kn sada oko 2000 nekad manje a često i više.
 
Na vrh