• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Premiksi,vitamini-minerali,superi,smjese,komponente

  • Temu pokrenuo marinko
  • Datum prvog posta

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
U kojem ga postotku ide? Nekaj tome slično koliko ja znam je samo panto bravo samo on ima 12% lizina ovi svi manje al kosta 460kn.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
7 kn sa pdv-om il bez? Koristim Milkivit 215 koji je oko 260kn 25kg al sastav mu nije ni priblizno ovom.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Bez pdv. Ak voziš iz Austrije ne plaćaš pdv.
Milkvit je od Sana ?

Sad nisam uspjel uzeti taj premix iz Aust zbog prijevoza pa uzel od Schaumana
Schaumaphos M 100 CV 7,90 kn/bez pdv
 
Posljednje uređivanje:

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Ma tak lud baš nisam. :(giggle): Milkivit je firma sam za sebe negdje piše zemlja porijetla Belgija negdi Njemačka tak da ni ja vise neznam. Bili su mi doma i iz Schaumana, Sana i Panta al nekaj kaj je dobro necu mjenjat. Jedino sam mislil koristit Panto bravo jer je taj 215 of Milkivita dost slab nije ni upola ko ovo. Makar ga ne koristim bas puno jer ga počnem koristit od 20kg do 30 tj do 50 dok bosanci naruce pečenice :icon_pray: :icon_pray:
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Općenito ne puno mozda kakvih 40 komada za stalne kupce plus 20 nazimica. Nest za prodaju nest za sebe. Dolazi mi jedan iz Zadra koji uzme sve kaj imam makar su i po 40-50 kg. Tak da za takvog dobijem skoro ko sad za 100 kilaša.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Jel to ime ili prezime? :(rofl): Ak mislis na Andriju ne radim s njim jer i on ima tak svoje ljude od kojih uzima. Ovaj kaj dolazi k meni zove se Miha a dok on nemre doc onda dođe Ivo iz Imotskog. Prosli tjedan je susjed prodaval mlade nazimice po 10kn 60kg prosjek ajd mi objasni tu računicu? A taj isti tjedan ja prodo "odojke" 49 kila prosjek po 16kn. I to nebi vjeroval to mi sve ti bosanci šalju kupce. Netko od rodbine i od susjeda ti ne bih tak pomogel jer zakaj bi tebi bilo dobro a njima ne.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Nije ni jedan od tih kaj si ih spomenul.
Taj tvoj susjed je lud , po toj cijeni dati 60 kg svinje :mur: .
Eto vidiš da su Bosanci prave ljudine :icon_eyes:
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Pa i ja sam mu rekel da je prodal odojke za Božić dobil bi tu lovu. :icon_rofl: Neki dan sam bil na seminaru od Sana i uzmem njega da vidi mali svijeta :icon_eyes: I svako malo kaj su to aminokiseline? Kaj je to čekalište? Haha gle ga kak laže gde more za 5mj bit 100kg.. itd itd. Toliko ti je svinjogojstvo razvijeno kod mene. Pola ljudi iz sela odojke hrane sa otavom i sjenom i onda se čude dok dojdu k meni na vagu kak su tak malo vagnuli: Zato mi je tak dobro i krenulo kak su me lokalne babe zacoprale. :icon_mrgreen:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Moguce da vec pise, da budem iskren neda mi se sve citati, piotanje je slijedece;
Sta je isplativije, kupovati premikse i sojinu scamu pa mijesati sa svojim zitaricama, ili kupovati gotovu smjesu premiksa i proteina, a dodavati svoje zitarice, mislim na ona pakovanja recimo od sana 25 kg protamino,
 

miro1967

Novi član
Tu od
21 Ožu 2016
Poruka
5
pozdrav svima , ja sam novi na forumu , molim Vas vaše preporuke za najbolje premikse...imam manju svinjogojsku farmu , te mi brat ima kokoši nesilice i malo brojlera u uzgoju...isprobavao sam više varijanti, ...eto došao ovdje da čujem i vaše mišljenje

hvala
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Moguce da vec pise, da budem iskren neda mi se sve citati, piotanje je slijedece;
Sta je isplativije, kupovati premikse i sojinu scamu pa mijesati sa svojim zitaricama, ili kupovati gotovu smjesu premiksa i proteina, a dodavati svoje zitarice, mislim na ona pakovanja recimo od sana 25 kg protamino,

Po meni svakako kupovati premixe i soju i pomijesati sa svojim zitaricama.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
pozdrav svima , ja sam novi na forumu , molim Vas vaše preporuke za najbolje premikse...imam manju svinjogojsku farmu , te mi brat ima kokoši nesilice i malo brojlera u uzgoju...isprobavao sam više varijanti, ...eto došao ovdje da čujem i vaše mišljenje

hvala

Moje iskustvo : Likra za odojke od odbica ( F 4 i F 10 ), krmače dojne Z4 i suprasne Z3.
Predstarter za odojke Panto Wean i tov Schaumann M100.
 

miro1967

Novi član
Tu od
21 Ožu 2016
Poruka
5
Hvala puno...ja sam trenutačno na domaćim premiksima ... ovo mi zvuči njemačko-austrijska kombinacija, ...sve ovisi i o omjeru kvalitete i cijene... nude mi u zadnje vrijeme sve i svašta.Poznanik od brata ima veliku peradarsku farmu, on je pak na nekim švicarskim premiksima, ...kaže da se preporodio
osobno iskustvo mi govori da svaka naša farma je priča za sebe, tamo gdje je nešto super na drugom nije i tako ...
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Posije.krmno brašno.mekinje.stoćno brašno.

Naravno da nije isto, guglaj malo, google sve zna :)
 

miro1967

Novi član
Tu od
21 Ožu 2016
Poruka
5
definitivno ima razlike, brat je super zadovoljan sa DSM premiksima iz Švicarske , u premiksima su neki dodatni enzimi koji bitno pojeftinjuju cijelu smjesu , mrvicu su skuplji, međutim kada je vidio koliko manje treba stavljati ostalih sirovina...zadovoljan je koliko je uštedio
a ono što je najbitnije životinje daju bolje rezultate...
 

Jakob

Novi član
Tu od
21 Sij 2008
Poruka
16
Dsm se radi u mađarskoj.
dodatni enzimi? ono sto je legalno imaju uglavnom svi!
Belje je koristilo dsm prošle godine za skoro sve smjese znam jer sam njihov kooperant.
uglavnom smo bili nezadovoljni sa smjesom i dsm-om
kad su vratili sve natrag na likru i premervo su se stvari smirile.
 

Najnoviji postovi

Na vrh