• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Premiksi,vitamini-minerali,superi,smjese,komponente

  • Temu pokrenuo marinko
  • Datum prvog posta
M

marinko

Guest
Alo ljudi;
Započinjem novu temu jer me zanimaju vaša iskustva,pogotovo o premiksima.
Do sad sam koristio svašta:Sano,Schaumann,Milkivit,Salvana,Biomin...

Sada, već godinu dana koristim premikse od Biomina,i za svinje i za krave i junad,pokazali su mi se puno bolji od Schaumann-a,posebno kad je riječ o plodnosti,sa schaumann-om sam imao problema sa pregonima bilo krmača bilo krava...
Od kad sam prešao na Biomin sve je O.K.
A čujem da je Sano ponovo jako dobar,vidjeli su da nema ništa od muljanja sa kvalitetom,kažu da su opet puno jači od Salvane,Schaumann-a i Milkivita...
Ali čuo sam da je LIKRA najbolja od svih i sad mislim to isprobat,kažu da su oni i vani broj 1., al to svi oni kažu: mi smo evropski broj 1,mi smo ovo ,mi smo ono, a na kraju isto sranje...
Zanima me ta LIKRA ima li netko direktno iskustvo,čuo sam par ozbiljnih proizvođača koji kažu da su već duže vrijeme na LIKRI i da je O.K. a probali su prije ove druge i kao bolja je... e sad
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
ha,mislim da je to sve isto,preciznije:kad pogledaš etiketu(deklaraciju) vidjet ćeš da je sastav i količine vitamina i minerala približno jednak u premiksu bilo ko da je proizvođač,znači,recimo premiks za suhostaj krava je po sastavu isti bio on Sano,Veterina,Salvana... A sad priče tipa mi smo ovo ili ono su za malu djecu, ne radi se ovdje o pasmini recimo svinja pa postoje bitne razlike,palete proizvoda od nekog proizvođača su jako slične i pitanje je koga izabereš,kod koga dobiješ najbolje uvjete i to je to.
Ono što pišu na etiketu moraju i staviti u nutra jer postoje kemijske analize,pa nebi smjeli sa tim manipulirati...
 
M

marinko

Guest
tak sam si i mislio.
A usput sam čuo iz pouzdanih izvora,da svi ti trgovci i distributeri imaju astronomske zarade,da ovi generalni imaju zarade i do 80% od cijene koju mi plaćamo,dobro koka nosi,ne!? a budale plaćaju
 
M

Massey4455

Guest
a jesi li ikad probao smjesu od tvornice stočna hrane čakovac.
 
H

Helena

Guest
nikola75 kaže:
ha,mislim da je to sve isto,preciznije:kad pogledaš etiketu(deklaraciju) vidjet ćeš da je sastav i količine vitamina i minerala približno jednak u premiksu bilo ko da je proizvođač,znači,recimo premiks za suhostaj krava je po sastavu isti bio on Sano,Veterina,Salvana... A sad priče tipa mi smo ovo ili ono su za malu djecu, ne radi se ovdje o pasmini recimo svinja pa postoje bitne razlike,palete proizvoda od nekog proizvođača su jako slične i pitanje je koga izabereš,kod koga dobiješ najbolje uvjete i to je to.
Ono što pišu na etiketu moraju i staviti u nutra jer postoje kemijske analize,pa nebi smjeli sa tim manipulirati...
Kakva korist od kemijske analize , kemijska analiza otkrije da smjesa nesadrži ni približno onomu što je na etiketi , daljna procedura ostane i zapne na relaciji ja i proizvođač .Tko bi trebao takvog proizvođača onemogućiti da vara potrošače :evil:
 
M

Miro1

Guest
Ljudi premiks morate mjerit po konstantnosti kvalitete, inovacijama u EU postoji DLG koji ocjenjuje proizvođače premiksa, ja često putujem po EU i znam što ljudi cjene i jako su zadovoljni.
 
H

Helena

Guest
Miro1 kaže:
jel hoće netko pričati o tome
Najjači kontrolori krmnih koncentriranih smjesa su moje krave .Do sad su uvijek bolje reagirale na smjese iz, npr EU nego na domaće, iz domaće proizvodnje .Trenutno koristimo domaću pelec termički obrađenu smjesu i zadovoljni samo. :) Koristili smo jedno vrijeme Slovensku panvitu i bila je jako dobra samo nas je cijena ubijala :evil:
 
M

marinko

Guest
[/quote] Najjači kontrolori krmnih koncentriranih smjesa su moje krave .Do sad su uvijek bolje reagirale na smjese iz, npr EU nego na domaće, iz domaće proizvodnje .Trenutno koristimo domaću pelec termički obrađenu smjesu i zadovoljni samo. :) Koristili smo jedno vrijeme Slovensku panvitu i bila je jako dobra samo nas je cijena ubijala :evil:[/quote]
slažem se sa tezom da je životinja najbolji kontrolor kvalitete smjese,premiksa,tj. hrane općenito...
krave su pametnije od svih EU kontrolora i od tobožnjih stručnjaka, iz kuća koje proizvode premikse, koje ih šalju na teren da obradjuju seljake,oni kao puno znaju,a sve se svodi na trgovinu,a od stručnjaka ni traga,njobičniji trgovac sa dobrim jezikom...
Svakom pametnom gazdi proizvodnja sve govori,a u ovim kriznim vremenima treba gledati i rentabilnost proizvodnje,
došlo je vrijeme da lagano ljudi uvidjaju da krava sa 25 litara mlijeka na obrok nije nužno i najrentabilnija,danas je često puta ona sa 10 litara rentabilnija i unosnija od ove sa 25,sve ovisi,pravi proizvođači znaju o čemu govorim,uloženo-dobiveno... Znamo da forsiranje premiksima i proteinima nosi i negativne stvari,recimo bolesti jetre,recimo plodnost, a znamo koliko je danas recimo cijena mlijeka atraktivna,tako da je tele najskuplji proizvod dobiven od krave itd.itd.itd.
 
M

Miro1

Guest
to sam i ja htio reći svaka roba ima svoju cjenu, a ta cjena određuje kvalitetu. u pravu si krave su najbolji kontrolori i njih treba slušati ali treba se držati i nekih preporuka stručnjaka. sigurno da ono što dolazi iz EU je nešto drugo, a kad su u pitanju smjese u HR brate mili ima stvarno svega. često sam vani i stvarno farmeri jako malo kupuju smjesu uglavnom uzimaju komponente svako posebno i sipaju u mixer prikolicu, jeftino i daje najbolje rezultate.
 
M

Miro1

Guest
jasno svako treba vidjet jel mu je bolje imati 20 ili 25 L po kravi i za koju proizvodnju su krave genetski određene. u to svoj matematici netreba zanemarit osnovne potrebe životinje.
 
M

marinko

Guest
Miro1 kaže:
to sam i ja htio reći svaka roba ima svoju cjenu, a ta cjena određuje kvalitetu. u pravu si krave su najbolji kontrolori i njih treba slušati ali treba se držati i nekih preporuka stručnjaka. sigurno da ono što dolazi iz EU je nešto drugo, a kad su u pitanju smjese u HR brate mili ima stvarno svega. često sam vani i stvarno farmeri jako malo kupuju smjesu uglavnom uzimaju komponente svako posebno i sipaju u mixer prikolicu, jeftino i daje najbolje rezultate.

toćno tako,smjese u HR su katastrofa,ali kvaliteta EU premiksa i smjesa tamo u Nizozemskoj i kod nas je nebo i zemlja, a i stručnjaci takodjer,mi ovdje imamo treću-ćetvrtu klasu,tako je sa traktorima,tako je sa bijelom tehnikom,tako je sa svim što mi uvezemo...
 
M

Miro1

Guest
Najjači kontrolori krmnih koncentriranih smjesa su moje krave .Do sad su uvijek bolje reagirale na smjese iz, npr EU nego na domaće, iz domaće proizvodnje .Trenutno koristimo domaću pelec termički obrađenu smjesu i zadovoljni samo. :) Koristili smo jedno vrijeme Slovensku panvitu i bila je jako dobra samo nas je cijena ubijala :evil:[/quote]
slažem se sa tezom da je životinja najbolji kontrolor kvalitete smjese,premiksa,tj. hrane općenito...
krave su pametnije od svih EU kontrolora i od tobožnjih stručnjaka, iz kuća koje proizvode premikse, koje ih šalju na teren da obradjuju seljake,oni kao puno znaju,a sve se svodi na trgovinu,a od stručnjaka ni traga,njobičniji trgovac sa dobrim jezikom...
Svakom pametnom gazdi proizvodnja sve govori,a u ovim kriznim vremenima treba gledati i rentabilnost proizvodnje,
došlo je vrijeme da lagano ljudi uvidjaju da krava sa 25 litara mlijeka na obrok nije nužno i najrentabilnija,danas je često puta ona sa 10 litara rentabilnija i unosnija od ove sa 25,sve ovisi,pravi proizvođači znaju o čemu govorim,uloženo-dobiveno... Znamo da forsiranje premiksima i proteinima nosi i negativne stvari,recimo bolesti jetre,recimo plodnost, a znamo koliko je danas recimo cijena mlijeka atraktivna,tako da je tele najskuplji proizvod dobiven od krave itd.itd.itd.[/quote]
htio bi se nadovezat na tvoje iskustvo sa stranim firmama, ono što ja znam i koje je moje iskustvo schauman spada u najjaču firmu u proizvodnji premiksa kompletno. imaju farmu svinja i farmu krava u njemačkoj gdje dolaze do novih ideja i provode istraživanja i svaki novi proizvod ispituju, usavršavaju i on ne mjenja kvalitetu. stalno rade sa istim dobavljačima komponenti neki od njih su partneri od samog početka postojanja schaumana. imam rođaka u Australiji radi kao jedan od tehnologa u tvornici stočne hrane koja mješa preko milijun tona hrane radili su istraživanja i tražili dobavljača za neki premiks schauman je to dao najbolje rješenje. ja znam da su broj jedan
 
M

Miro1

Guest
marinko kaže:
Miro1 kaže:
to sam i ja htio reći svaka roba ima svoju cjenu, a ta cjena određuje kvalitetu. u pravu si krave su najbolji kontrolori i njih treba slušati ali treba se držati i nekih preporuka stručnjaka. sigurno da ono što dolazi iz EU je nešto drugo, a kad su u pitanju smjese u HR brate mili ima stvarno svega. često sam vani i stvarno farmeri jako malo kupuju smjesu uglavnom uzimaju komponente svako posebno i sipaju u mixer prikolicu, jeftino i daje najbolje rezultate.

toćno tako,smjese u HR su katastrofa,ali kvaliteta EU premiksa i smjesa tamo u Nizozemskoj i kod nas je nebo i zemlja, a i stručnjaci takodjer,mi ovdje imamo treću-ćetvrtu klasu,tako je sa traktorima,tako je sa bijelom tehnikom,tako je sa svim što mi uvezemo...

i to si u pravu sad sam bio u Hannoveru na sajmu, to je stvarno fantazija, puno firmi fuša za naše tržište. od strojeva jednako radi Fendt ali samo traktore kombajni i preše su talijanske, Valtra je u redu i JCB, za MF neznam preslabo poznam taj traktor. premiksi i tu sam siguran za tu schauman jel sam uspoređivao po njihovim farmama nema klasiranja robe ni za jedno tržište, zato jesu nešto skuplji. puno njemačkih farmera mi je reklo da se opće ne razmišlja kod njih koji premiks se bude mješao, schauman se podrazumjeva
 
M

marinko

Guest
i to si u pravu sad sam bio u Hannoveru na sajmu, to je stvarno fantazija, puno firmi fuša za naše tržište. od strojeva jednako radi Fendt ali samo traktore kombajni i preše su talijanske, Valtra je u redu i JCB, za MF neznam preslabo poznam taj traktor. premiksi i tu sam siguran za tu schauman jel sam uspoređivao po njihovim farmama nema klasiranja robe ni za jedno tržište, zato jesu nešto skuplji. puno njemačkih farmera mi je reklo da se opće ne razmišlja kod njih koji premiks se bude mješao, schauman se podrazumjeva

A da je bar tako.
Da te je kojim slucajem tamo vodio Sano ćuo bi istu pricu,Milkivit također...
Svi oni kazu da su broj 1. a sad šta mi imamo i dobijemo od tog broja 1. totalno druga strana medalje...
Svi oni imaju isti cilj koji glasi: dobro zaraditi na nama... i tu je prici kraj
 
M

Miro1

Guest
marinko kaže:
i to si u pravu sad sam bio u Hannoveru na sajmu, to je stvarno fantazija, puno firmi fuša za naše tržište. od strojeva jednako radi Fendt ali samo traktore kombajni i preše su talijanske, Valtra je u redu i JCB, za MF neznam preslabo poznam taj traktor. premiksi i tu sam siguran za tu schauman jel sam uspoređivao po njihovim farmama nema klasiranja robe ni za jedno tržište, zato jesu nešto skuplji. puno njemačkih farmera mi je reklo da se opće ne razmišlja kod njih koji premiks se bude mješao, schauman se podrazumjeva

A da je bar tako.
Da te je kojim slucajem tamo vodio Sano ćuo bi istu pricu,Milkivit također...
Svi oni kazu da su broj 1. a sad šta mi imamo i dobijemo od tog broja 1. totalno druga strana medalje...
Svi oni imaju isti cilj koji glasi: dobro zaraditi na nama... i tu je prici kraj

ma ne niko me nije vodio od tih firmi na farmama sam bio iz nekog drugog razloga, imam doma gospodarstvo pa me ja to zanimalo, nisam bio od strane schaumana tamo. zato to i govorim ljudi imaju strašne rezultate, pričam nešto njemačkog pa sam ispitivao. neznam jesam dvaputa sreo nešto drugo osim schaumana i ja sam ostao iznenađen.
 
H

Helena

Guest
Neko gospodarstvo koje ide u razvoj po načelu ,kreditna sredstva za rasplodna grla ,pa za osnovnu mehanizaciju ,pa kredit za adaptaciju štale i još k" tome jedini izvor prihoda je od proizvodnje mljeka ,onda takvo gospodarstvo nemože u svojoj štali imati grlo od 10 litara kao rentabilno grlo ,to nikako .Barem je takvo moje mišljenje. Lukszus takve krave od deset litara može si priuštiti samo netko tko ima uvjete privređivanja tipa dodatne zarade a ne kao osnovne zarade za gospodarstvo .Gospodarstvo koje djeluje razvojno mora imati prije svega genetiku,Kvalitetnu voluminoznu krmu kao osnovni obrok i to na volju , onda koncentrirane krme i premikse da bi kvalitetno iskoristio genetski potencijal svog proizvodnog grla .krave treba samo promatrati i one ti sve kažu .U mojim uvijetima privređivanja krava ispod 5000L godišnje proizvodnje je ispod svakog praga rentabilnosti .
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
samo čitam i gledam :!:

neke teme idu u isprazno jer su več prije razrađene, ali admini i moderatori ne rade svoj dio posla, a zbog baš toga slučaja je nastao raskol foruma.

zar nikome nije čudno kad se ja ne javljam više na teme i ne odgovaram :!:
ali 50 puta na istu stvar ne želim odogovarat :!:

teme postaju sve napovezanije, ili če to iči tako u nedogled ili če počet vodit forum oni koji kuže tematiku

nek mi netko nabroji nevezanih 3000 tema

nije stvar niti u tome, ja to mogu povezat, ali zamislite osobu koja nešto želi naučiti između svih ovih tema pa i ove koja je manje više reklamna, i onih koje se stvarno temelje na uspjehu na činjeničnim stvarima ne na teoriji, jer ja uvijek teoriju mogu pobit u prvoj rečenici, ali baš uvijek, jer govorim uzročno ne posljedično.

nek mi netko odgovori kako napravit temu o premiksima, i izreklamiraju se određene firme, a nema blage veze sa ishranom stoke

nek pljuje po meni ko hoče, ja isto koristim schaumann ali sam ja jedina budaletina na forumu koja če nekome pomoći bez da to unovči i da pomogne samo zato da bude ljudima bolje, kad god se ko sjeti ja se javim na mobić i na forumu i sve objasnim.

ali ovakve teme reklamiranja , izuzevši mene bogeca, su manje više diskutabilne, manje više proizvod reklamiranja određenih firmi bez pokrića u priči o kravama, al nek bude i tako al nemojte od tih jadnih krava radit budale

postoji tema o hranidbi krava, o uzgoju junica i sve druge marve, ali čemu reklamiranje firmi, ma nek bude i to, al če se večina ljudi zapitat i posvađat čemu to sve služi i zašto bogec više ne piše na forumu

pa pobogu ljudi nema kvalitetnog posta več mjesec dana, a ljudi žele nešto naučiti, nisu svi inžinjeri i magistri kao ja , neki stvarno neznaju jer su mladi, jer im nema ko pokazat, jer jednostavno im neide , pa dajte se malo uozbiljite.ovdje ima ljudi koji znaju koji hoče pomoć, ali teme idu u lošem smjeru

NISAM HTIO OTVARAT NOVU TEMU, ALI MJERODAVNI ČE UOČITI DA TOK IDE U KRIVOM SMJERU, kad se je sve raspadalo vukao sam kolko sam god mogao, svu volju sam usmjerio na to da nekom pomognem, al onak od srca da pomognem

ali nemojte da nakon mjesec dana kaj me nema nema niti jednog kvalitetnog posta niti u jednoj temi

šta se to događa :!: :!: :!:
 
V

vla

Guest
Da li koristite premixe LIKRA Garesnica, i kakva su vaša iskustva?
 

Najnoviji postovi

Na vrh