• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preobrazba četverotaktnog motora u dvotaktni motor

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
Zapelo je? Izvodenje preljevnih kanala bude teško. Klip ajde, lamelni je usis pa nema toliko veze, al razlika izmedu 2 i 4 takta je enormna. Klizni ležaj klipnjače će se trošit da je to strašno. Ako upali motor uopće. Koju glavu stavit? od čega? Uljna karika mora van sa klipa. Predebela je, previše trenja. Svi 2T klipovi imaju "pin" na spoju karike koji sprječava okretanje karike i zapinjanje za kanal koje dovodi do pucanja karike. Visine kanala u kutevima bi isto bilo dobro spomenut. Projekt za zezanje super, ali to nije mašina za bilo kakav rad. Fali ozbiljne mašinske obrade za pretvorbu.
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Nije zapelo. Obaveze. Kad stignem ubacit cu slike. Al evo objasnjenja sada. Karike stavio koje su i bile s tim da sam ubacio pin promjera 1.5 mm da se ne okrecu. Kanali su uradjeni kao na skuteru, nije ni to problem. Jedini problem na koji sam naisao je bio kako montirati auspuh. Nasam mogao napraviti dosjed i zavrnuti sarafe pa sam ga pricvrstio tako sto samcilindar obgrlio flahajzom i ta flahajz stavio auspuh. Glava je od dvotaktnog motora. Jedino sto me je mucilo je mali zamajac pa nije bio za ozbiljan rad. To sam rijesio tako sto sam stavio jos jedan zamajac koji je ujedno i remenica. Motor pokrece vodenu pumpu. Zapravo pokretao ju je. Ne znam da li vise radi. Imao sam poplavu u radionici i stetu od 80 000 KM. Tako da mi je taj motor sada najmanja briga. Problem je motor od MAN-a koji je zaribao od vode, nova montirka za gume, cjepaci dva komada koji nisu ni raspakovani, elektromotori, pumpa od skipa, tork od viljuskara. Sve je otislo.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
Žao mi je što čujem, nadam se da će se sve osposobit za rad. Znam kako je, iz Karlovca sam i ljudima je prije par godina isto bilo svakako. Ja sam na brdu, no oborine su bile tolike te godine da sam imao poplave u garaži i podrumu.
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Nazalost voda je sa sobom donijela i blato koje smo danima cistili. Evo tek danas sam primijetio da je otisla i freza za ciscenje snijega, co2.

Nema buckalica sta podmazivati kod dvotaktnog motora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh