• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Evo nešto sasvim novo (još neviđeno), motokopačica, freza, mini traktor (4x4), može orati, prikolica za manje prijevoze. Ma čudo jedno! 🤪
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad na prednjoj i zadnjoj osovini imaš noževe freze i kreneš frezati, napravil si to 3 put najemput - prvi, jedini i posljednji put. Odoše bibregi. :(
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Izgleda da kad radi sa noževima na prednjoj osovini , da mu zadnji kotači (nisu upogonjenji), znači kreće se samo po rototilerom, isto kao i svaka motokopačica. Malo drama, ali (bar se voziš).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Zanimljiv stroj...samo, može li zasebno mijenjati brzine prednjeg i zadnjeg kraja da može promijeniti korak kopačice? Ili to mijenja velčinom zadnjih kotača?
 

Onovak

Novi član
Tu od
7 Pro 2021
Poruka
1
Pozdrav, molim Vas za mišljenje o hondi f560. Pretežitom bi se koristila za kosnju table od cca 0.5 ha. Vinograd ima poveći nagib
Svaka druga preporuka je dobrodošla.
 
Posljednje uređivanje:

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Da ne otvaram novu temu...
Kolege forumaši, majstori, iskusniji korisnici MTK-ova, pitanje...
Ima li neka preporuka za skladištenje motokultivatora, odnosno neke predradnje oko pripreme za zimski san?
Hvala!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Napuniti spremnik goriva , jer ako nije pun dolazi do kondenzacije vode, i onda i do hrđanja spremnika, i problemi sa paljenjem itd.
Spremiti ga u neku zatvorenu prostoriju, ako je moguče.
Svakih desetak dana malo povuči lagano starter da se okrene motor, i kad se osjeti otpor na starteru onda stati.
Ako je dostupan i upaliti ga povremeno kad nije hladno vrijeme, i malo ga provozati po dvorištu, jedno desetak minuta.
Ovako ja radim i nisam nikad imao problema, stim da je moj mtk. samo pod strehom.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja ima imt 506 86 godina u odličnom stanju. samo je bitno da je SUHA. ovo gore je sve super. moj 506 stoji od 8 mjeseca do 4mjeseca bez daga diram uopče.
 

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
A nalazi mi se u garazi koja je dosta vlazna, zato pitam...ovo mi je prvi motokultivator, nov k tome pa želim od početka ga njegovati kako treba :)
Hvala!
 

malecki

Novi član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
12
Vidi nebi da te plašim ali ako ti se povuku pod kožu moš najebat.... ko ja
JA imam 3 kom i želim još jedan...
😂🎶🤣
 

MilenaT

Novi član
Tu od
12 Velj 2022
Poruka
1
Prvi put zelim si nabaviti manji bastenski motokultivator. Treba mi za obradu baste koju prethodno istiham. Da li mi neko moze preporuciti koji motokultivator ili kopacicu da kupim. Zemlja je lako obradiva iako ilovaca. Mirovala je oko 10 godina i sad je stiham. Ne znam koji motokultivator je adekvatan za ovakav teren a da nije preskup. Hvala ko mi pomogne.
 

Iveribar

Novi član
Tu od
13 Velj 2022
Poruka
4
Kupio sam ruris motokultivator, dizel, piše da je više od 10 000 kvadrata zemlje moguće obrađivati, a stvarnost je da to veliki promašaj, nemože frezati ni 2000 kvadrata, nakon par mjeseci se pokvario, već je 6 mjeseci na servisu i ništa od popravka.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Koji je kvar u pitanju, ako je pod garanciju, trgovac bi morao otkloniti kvar (u nekom primjerenom) vremenu. Treba tražiti povrat novca i nek si drže mtk.
 

Iveribar

Novi član
Tu od
13 Velj 2022
Poruka
4
Otklanjaju kvar, dućan koji ih je prodavao više ne prodaje ruris,kažu da su na motoru otišle karike i od te dijagnoze već 5 mjeseci ništa.
Do kraja veljače ćemo vidjeti gdje smo, uglavnom loše iskustvo jer rade budale od ljudi.
Prije ovog stroja benassi je 15 godina istu zemlju obrađivao bez kvarova.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Ma daj, pliz. Otišle karike na novom mtk! Predpostavljam da NE pušiš tu priču! Zavlače te dok ne prođe garancija, a onda čao pipi! Čuj to 6 mjeseci na servisu , plus koliko si ga koristio , eto ti istekla garancija. Samo ti čekaj! 🤞
 

Najnoviji postovi

Na vrh