• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju traktora/motokultivatora

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,972
Kao što ti je kolega krumpi preporučio,uzmi nekog zglobnog dvocilindraša,po mogućnosti goldoni(imam frezu kao transporter,starija je od mene,ali osim motora i jedan ležaj na osovini sve drugo radi kao prvog dana(imala je tri generalke)ili bi ti bio idealan goldoni traktor sa 4 pogona,ali ćeš ga teško naći uz taj buđet
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A ja šta god kažem govorim iz vlastitog iskustva naradio sam se i sa Kubotom i ac i tv i goldoni, trenutno prema buđetu nemaš za ac jer oni bolji su oko 8-10t€ polovni plus još min 1000€ po priključku
Novi traktori takvoga ranga su od 18t€ goldoni euro 40-45 koji ja nikome nebi preporučio pa do 25t€ Maxter, dok je ac nakon nove godine prvi zglobni model 28-29t€ isto i za fiksne modele vrijedi cijena
Imaš opciju fiksnoga Ferrarija Cromo k400 oni su 103tkn+pdv s time da njima prolazi eko norma i sljedeca serija u zamjeni te je 10ks slabija a drži istu cijenu, naveo sam ti provjerene cijene novih traktora,mislim da se ne nalaziš u njima.
Zato sam ti preporučio tv za koji ja osobno nisam fan, čak razmišljam i o preporukama kad je on u pitanju ali moram uzet u obzir s čime raspolažeš i trenutno jedino on ulazi u tih 6500€ da u tome imaš i priključke neke, jezivo je koliko je cijena polovnih traktora otišla gore ali moraš si nać nešto u tom rangu, većina ovih koje sam naveo su širine od metra do metra i dvadeset to se da prilagodit sa postavkama felgi i okretanjem felgi.
Nije da ja hvalim i zagovaram mašine koje su stare 35 godina nego ljudi nemaju za novo sad kad znaš cijene kad si već reko da ja hvalim stare reci dali si u mogućnosti ili dali bi dao toliko za novi kada realno nisu toliko bolji s obzirom na cijenu koju traže, većini novih traktora jedina dogradnja je serijski servo sve drugo imaju isto, model ac 94 godište koji ja imam radio se do lani i bio je isti identičan mome po pitanju mehanike i komandi, jedino je gore bio yanmarov motor i cijena od 22t€ a ja za moga dao 7500🤔...za naše potrebe dobri su i polovni a ti ako si do sada to radio sa frezom da si kupiš tv732 odnos bi bio ko da si se vozio u fići a sada u rolsu...
E da još taj famozni hittner da komentiram dakle to ti je isti TV samo sa original servom i par kila plastike, lako moguće i lošiji dijelovi ako je to uopće moguće u odnosu na stare serije tv-a ista stvar je i sa gore spomenutim goldonijem euro45, to je ista serija Univerzal sa slabašnim serijskim servom i vodom hlađenim motorom, mjenjač i komade ista stvar s time da ljudi imaju poblema sa tim novim serijama dok stari rade bez greške.
Još jedna stvar kod kupnje polovnih traktora nikad ne gledaš da je sređen gledaš da kupiš cim jeftiniji krš pogotovo kad je tv u pitanju i onda ga doma slažeš i uređuješ jer tek tada imaš neku sigurnost u mašinu a njih ti predlažem cišto radi cijene i cijene priključaka šta kod bilo koje druge marke ide barem duplo skuplje...a koliko sam shvatio za hobi poljoprivrednika koji ne misli znatno povećavat posao je sasvin solidna opcija...
Tv u odnosu na goldoni ima samo jednu prednost a to je težina koja koristi jedino u vuči prikolice a goldoni ima mogućnost pogonske tako da je i tu bolji ako si u stanju kupit je...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032

Evo primjer 24ks Slanzi motor odradio sam sa takvim možda i 1000rs nikad greške a radio je teške poslove, ovaj konkretno bi išo i za 21tkn...



Ovaj je isti model sa kojim sam ja radio, cijena je iznad buđeta ali su svi priključci u cijeni i to je u suštini isti traktor ko i sa prvog oglasa razlika je samo u zglobu i godini proizvodnje, prvi je stariji

Po meni oba oglasa su okej cijena s obzirom na stanje na tržistu
 

ivica1946

Novi član
Tu od
11 Sij 2018
Poruka
24
Hvala ti Krumpironja, ovaj drugi sam i ja gledao, piše da se može lupovati parcijalno priključke.
Ali ako je takvo stanje na tržistu rabljenih, možda je pametnije pričekat skupit još malo i gledat novog ferrarija ili bsc. 103 000 kn plus pdv. Za njih kažu da su neloši, ali da nisu kvalitetom kao stari.
Zna u oglasima zalutat polovni ferrari.
Međutim novo je novo. Samo jedno pitanjce koje me mori, dali se to može ikad ispalit ( vise nebi plaćao uslugu, više bi zemlje priveo svrsi.... ).
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja cijeli život radim sa polovnima i služe me a kako je krenulo novo neću tako skoro vidit jer mi se ne isplati, da si se javio na poticaje ili nešto bilo bi lakše kupit novo, ovako za keš po meni se novo ne isplati, pogotov ako ne mislis radit barem 300-400 sati godišnje da taj kupovina bude rentabilna, 6500e je solidan buđet i sigurno ćeš nešto nać, sad barem znaš di i šta
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,972
Sve ti je krumpi lijepo napisao i objasnio,jedino bih dodao da su na starijim goldonijima dijelovi puno kvalitetniji nego na tv,tako da stvarno moraš biti sileđija da u njima nešto uništiš,govorim o pogonskim sklopovima(mjenjač,diff,pogon)
A šta se isplativosti tiče neznam čim se baviš,ali bar si neovisan o bilo kome i radiš kad te volja,a na kraju krajeva svaki taj stroj da ga prodaš i za 5 ili 10 god drži dobru cijenu
 

ivica1946

Novi član
Tu od
11 Sij 2018
Poruka
24
Hvala Vam na savjetima.
Krumpironja u prilog tvojoj tezi za TV je i to da je drugi tip traktora ode vrlo teško pronaći, bude nešto goldonija ili ac ali su cijene prepaprene za polovne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh