• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju traktora/motokultivatora

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Damirko, po n-ti put: napravi prednje hidraulične kočnice i ugradi neke gume s boljim profilom (od ovih glatkih s crtom) i riješil si sigurnost na nizbrdici.

Ako se audi popeo moze i TV 😜 :hahah: :hahah:
Ja bi se radije tu vozil u nekom Goldoniju s kabinom, i u starom Fiatu po cesti ;)
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
A tko će mi napravit prednje kočnice i od čega, nije da toga ima za kupit... Razmišljam i o tome zaista.
IMG_20200426_084530.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
ZJ a moze i ac sa polukabinom i 4matic po cesti ;)
Damirko kupi si još jedan traktor uvijek će trebat, na kraju ćeš sa AC sve radit hehe
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ako ugradim prednje kočnice, onda ću imati neku sigurnost ako iskoči iz brzine. Ali pravi problem je i rad nizbrdo. Znači kad krenem sa spuštanjem, prvo ga ušperam i onda nekad tako se i spusti do kraja brda a nekad moram aktivirat motiku koju sam ugradio na malčer da ruje po zemlji nizbrdo. Tako se spuštam, i problem sa motikom jest da odiže malčer od zemlje pa ostaje nepokošeno mjestimice. AC bi riješio moje probleme na brdu, uvjeren sam, a ursus mi ostaje za šumu i drdanje ukolo svaki dan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Disk od nekog kamiončića i klješta montiraš na neki adapret preko ona 4 šarafa kaj drže rukavc za osovinu.
Evo ti ideja...samo je tebi lakše na Ursusu, jer imaš mjesta za šarafljenje:
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Velik je brijeg da ursus i sa šperom ne može po travi sići dolje. Da nije trave ne bi bilo problema. Ne bi me toliko bilo strah gore da je brdo kraće i da se ima gdje zaustaviti, ali nema, 100 m nizbrdo pa brina visoka 2m, pa opet susjedova livada sa malo manjim padom, nema se gdje zaustaviti. Odlično za skijanje zimi a ja se sanjkam i po ljeti po toj travi.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Brzo bi ursus odletio sa dvorista da uz ac nabavis pogonsku prikolicu za njega oa da vidis kako se drva mogu lijepo vozit 😜
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Slike jako varaju. Ja na ovom dijelu sa slika kada idem sa Tomicom nizbrdo ne mogu sjedit na sjedalu nego lagano stojim i upirem se rukama u volan.

Ako se audi popeo moze i TV

Taj dan je TV izašao jedva sa šperom a plavko ni zuc, nit je koja lampica žmignula. Bit će da je do toga šta isto ima 4x4 ali malo bolji i 2t mase.

Ja bi se radije tu vozil u nekom Goldoniju s kabinom, i u starom Fiatu po cesti ;)

I audi je star da za njega ne možeš kupit stari iole pristojan traktorčić. Svaki put kada radim sa Tomicom preklinjem mu sve svece i kupujem drugi traktor. Drugi dan kada se smirim zaboravim na sve i kažem da mi se ne isplati kupit traktor za 14 malčiranja godišnje. Ako uleti atomizer onda je to druga priča.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
ZJ a moze i ac sa polukabinom i 4matic po cesti ;)
Da, baš tebi treba 4-matic. Vi ste poznati po brdima i debelom snijegu.
Iskreno, AC mi se ne sviđa, nekak više Goldoni. AC ima napuhane cijene i kilave odljevke.
Krumpi, drago mi je da tvoj dura s onolikom prikolicom.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Hele to je a6? Sta ima dve tone? Meni je Ml oko 2,4t nekako mi se cini da je mala razlika
ZJ ja sam cešto na snjegu i van otoka tako da treba imat i auto za gušte
A gle goldoni više ni ne postoji nego je arbos a i prije su počeli kiksat sa proizvodnjom tako da danas onaj goldoni od nekad ni ne postoji, AC su jako kvalitetne mašine u svojoj bramši jedino holder je bolji ali on je za većinu nas nedostižan a i neisplativ
Ja sa mojim nisam imo nikad problema evo iskreno znači sad sam mu mjenjo motor i to je to od 94 godista i ne znam koji sam vlasnik po redu kod mene je ako se ne varam 7 godina
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ma i mislil sam na narančaste Goldonije.
Drago mi je da te služi i da nisi imal limova. Motor ko motor...ne smatra se problemom,jer ionak nije njihov i ima ih i na drugim modelima.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A da to da, ovako za hobi poljoprivredu su okej, ma ja jednostavno sam više za ac, nije da sam ograničen nego jednostavno gledam finese i tu je razlika
Napravio bi ja i stari ali je italija zatvorena kad ju otvore cu slozit ga i mozda neki projekt ...kupit raskršani goldoni ili ac bez motora i slagat ga u nulu
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Hele to je a6? Sta ima dve tone?

Ha da, 1870kg prazan +80l goriva i jedan konj za volanom, i preko 2t. 😁

Da se vratim na temu, gledao sam i ja traktore da zamijenim ovaj svoj ali se ne mogu pomirit da dam preko 60 000kn za traktor 25+ godina od 40ks i 1t. Nakon svake košnje si kažem drugi dan, udgulio si jučer, budeš još ovu godinu i ostalo ti 40 000 u žepu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A tako da ja govorim o masi praznog vozila, bez tekućina, ipak onda ima dosta razlike ;)
Ja sam pred 7 godina kupio ac 94g i dao 55tkn i opet bi, ako gledas da je tv 7xx po 30tkn koji nije ni sjenka od ac a serija 8 ide i do 40tkn...mislim da definitivno nije puno dat 60tkn za mašinu sa kojom radiš ko gospodin
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma nisu samo drže cijenu, skupi su tv jer su precijenjeni često nađem goldonija od 24-28ks koji su jeftiniji od tv-a, sad se u slo prodaje ferrari cobram 40 za 6500€ šta je po meni super cijena...avion naspram tv
 

Matas

Novi član
Tu od
27 Tra 2020
Poruka
4
Bok svima, evo čitam teme tu po forumu i skuhao mi se mozak od količine informacija.
Jedino što sam zaključio je da ovdje ima stvarno znalaca i da neću pogriješiti ako pitam.

Opis situacije:
kupio sam grunt kod Pisarovine koji je bio u lošem stanju, neodržavan zadnjih 20 godina. Prošle godine u proljeće mi ga je čovjek pomalčirao, i trebao je odraditi drugu košnju u jesen, ali se više nije javio na telefon.
Radi se o oko 500 kvadrata koje bi bili kao travnjak ispred kuće i oko 1600 kvadrata padine od 12,5% gdje bi se možda jednom nešto sadilo.

Još nisam odlučio hoće li to bit voćnjak, ili neke druge kulture.
Ono što sam siguran je da ću saditi razno povrće za vlastite potrebe.

E sad, s obzirom da je izgradnja kuće tamo tek u planu, a ja bih volio održavati to, zanima me što je najpametnije kupiti.
momentalno padinu ne mogu kositi sa običnom kosilicom, jer jer traktor koji je to malčirao ostavio veliko grumenje zemlje vani, a ne želim strgat kosilicu.

Moja želja je proći što optimalnije što se tiče funkcionalnosti/cijene.
Budžet je oko 1500 eura za neki komplet. definitivno ne razmišljam o kupovini novog, nego isključivo povoljno, što ujedno znači i polovno.

Siguran sam da ću trebat roto kosu i frezu, ali volio bih moći koristiti jednom i možda ralicu i prikolicu.
Volio bih nešto manje da ne moram gradit ogromnu šupu.

znači, po onom što sam pročitao tu na forumu i šire, trebam ili

a) traktor sa dostupnim jeftinim djelovima, momentalno gledam IMT533 ili sličan traktor oko 10k kuna. Gledao sam i TV koji mi se iznimno sviđaju jer su mali, ali sam pročitao da su nestabilni na padinama, i da umreš okrećući volan na mjestu.

b) motokultivator, gledam Labin progres 14Ks diesel ili muta maestral ili slično sa diferencijalom radi lakšeg okretanja na mjestu
c) nekakav vrtni traktor sa hidraulikom koji može eventualno povuć i roto kosu ili frezu sa vlastitim pogonom, tipa John Deere 318, 425 ili slično

E sad, što se popravaka tiče, dosta sam viješt i što rastavim, obično mogu i sastaviti, pa zamjena dotrajalih djelova ne bi trebao biti problem :)
nemam iskustva sa izradom dijelova, to me tek sljedi kad složim nekakvu radionu na gruntu.
Naravno, servis na mašini isto nemam namjeru sam raditi.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
S obzirom na buđet mislim da je b) opcija najbolja, dobar okretan stroj, može kosit i frezat, ima 4x4 prikolicu, za jednu obitelj sve šta treba
 

Najnoviji postovi

Na vrh