• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju traktora/motokultivatora

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ako češ sadit krompir, onda bi ova AGT bila dobra jer se može suzit na 35 cm za međurednu obradu. Ako nemisliš sadit krompir , ja bi onda uzeo rabljenu hondu 600/620 sa prikolicom, i onda si možeš i nešta prevest sa njom.....
 

Swarovski

Novi član
Tu od
12 Tra 2020
Poruka
2
Pozdrav svima!
Molim za pomoć tj., preporuku oko kupnje rabljenog traktora.
Obujam posla za navedeni stroj je obrada vinograda oko 1000 m², i košnja ili malčiranje oko 2 hektra livada, te par puta godišnje doprema drva iz šume. Bez rada s vitlom, mislim na čisti transport iz šume. S obzirom na brdoviti teren koje su vaše preporuke? Razmatrali sam traktore novijeg godišta i sa duplom vučom, tipa AGT 830 i slično( samo nebi kineske proizvođače), za iznos do 7500 € . Pa ako ima ko volje suziti izbor ili neki dobar prijedlog molim da se javi.
Hvala unaprijed
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ako si zagrijan za AGT 830 moj savjet je da rađe gledaš tv732 sa servom jer je bolji bez obzira na godine i još ti ostane novaca za priključke, a 732 sa servom ti je ista stvar ko i agt 830 šta se tiče udobnosti u poslu.
Za 7500e dolazi u obzir i neki talijan, ja sam pred 7 godina toliko dao za ac od 40ks, ako ti nije hitno gledaju prati oglase, goldoni 230, 932-3, 245 ili AC 5000-5500 ili slabija verzija 3200, možeš i Ferrari 75, 95 ili 95 3C
Moja preporuka je i Holder to su skoro i najkvalitetnije mašine u ovom rangu koji gledaš, mislim da se baš jedan prodaje sa kabinom na njuškalu izgleda moćno ali je za moje potrebe preširok mislim da je 130cm inače odličan stroj
Imaš dosta dobar buđet tako da nebi trebalo biit problema
 

Swarovski

Novi član
Tu od
12 Tra 2020
Poruka
2
Slažem se sa iznijetim jer o TV-u kružè samo riječi hvale bar po forumima(puno put smo već razmišljali baš o TV 732 ali stari su). S obzirom da ne kupujemo traktor svaki dan htjeli bi neko malo mlađe godište dok je i važna stavka održavanje pardon nisam to napomenul prije. Jer kupnja još nije tolki problem ali treba to kasnije održavati i ako se kaj pokvari nedaj Bog popraviti, a Goldoni su skupi navodno po tom pitanju? Ili griješim? Htjeli bi suziti izbor na jedan dva modela i kad se kaj nađe onda iči pogledati. Nije za sad hitno jako ali trebali bi kupiti pa bar do 10. Mjeseca ako ne i prije. A tipa oni Yanmari jel ima tko iskustva sa tim strojevim?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A kad tako kupujes polovni traktor godine ti stvarno nisu bitne, jer traktor nije auto bolje kupit stariju traktor i sredit ga po svojim željama i znaš sta imas, ja iskreno nikad nebi kupovao traktor sa ciljem da je sve ispravno i zbog toga dao više novaca, uvijek će se nešto pokazat i pokvarit, a generalno ovi manji traktori su bolje stariji, goldoni je u zadnjih par godina otiso u k...sta se tiče novih modela od kad ga je Arbos preuzeo, svi ovi traktori šta sam ti ja napiso modele su u tvom buđetu od 7500e i godišta su od 80tih do 2000.
Ja ne znam dali ti znaš kako se kreću cijene novijih modela ali neki malo bolji traktor ispod 10000€ nemaš nemaš čak ni ove slabije modele a oni nisu ništa bolji od navedenih modela gore starijeg godišta, dakle za novije ti je buđet premali a ako želiš kupit fuš traktor samo radi godina onda je to definitivno agt830, ako želš kupit traktor koji će te služit bez kvarova onda traži gore modele, prodaju ti se dva ferrarija od 40ks na njuškalu ali su fiksni, holder koji sam ti reko da se prodaje trenutno ga nema na njuškalu možda se prodo, goldonija nema ali gledaj 30ks barem sa bude traktor i to je to, ne mogu ti suzit na modele ali mozes gledat te marke i da su traktori jači od 30ks sve ispod su vrtne grablje.
Yanmare ce ti kolega wuki nahvalit on je zadužen za to, ja osobno to nikad nebi kupio možda sinu da se vozi po dvorištu, uostalom reko si da si na brdovitom terenu znači da si sa njima više na boku nego na kotačima.
A ti sam odluči šta želiš ja ti govorim iz osobnog iskustva.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Sve više gledam traktore na oglasnicima, moram riskirat pa kupit nešto na kredit. Danas sam malčirao svoje brdo i glava je u torbi kad sam gore. C 335 ne može tamo nizbrdo samostalno, previše proklizava... Koliko sam zasad razmisljao, treba mi traktor 4x4, volio bih nešto poput AC ili goldonija, ali ne bi trebao biti zglobni radi prevrtanja. Da li je to stvarno tako, jesu li mali talijani isti poput tome, nestabilni na kosinama, i kad imaju neki teret iza/na sebi? Ovo nije skupo ali ima zglob...
Screenshot_20200425_230349_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20200425_230402_com.android.chrome.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ako ne znas koristit traktor prevrnut ces i fiksni i zglobni, po meni nema neke razlike u stabilnosti, zglobni se raširi i opet je stabilan, generalno talijani imaju nisko težište i stabilni su, ovaj se ne čini loš farban je ali treba ić poglledat kakav ne i kakva je mehanika
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ovaj izgleda još bolje
Screenshot_20200426_073056_com.android.chrome.jpg Screenshot_20200426_073113_com.android.chrome.jpg

Da li bi oni imali problema održavati ovo brdo, i danas sutra vući/nositi atomizer gore dolje?
IMG_20200425_113416.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Damirko,
ako si sa svojim Ursusom inače zadovoljavan, postoji opcija ugradnje prednjeg pogona. Jedan moj susjed je na svojem napravil generalku i ugradil prednji pogon. Veli da se preporodil. Navodno ta ugradnja prednjeg pogona nije za te traktore preskupa. Ako se dobro sjećam, oko 1000 eurića.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
@iwanho možete li doći do kontakta toga koji je susjedu montirao prvi pogon? Trebam ja za svojeg ursusa pa ako je takva cijena osmah ugrađujem.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
damirko, moraš kupit "niži" traktor od ursusa, zapinjat ćeš za krošnjice i nećeš moći doći blizu jer će ti grane smetat...znam jer malčam svoje lješnjake sa vladimircem, nije to to kad ti guma ili ostali dijelovi traktora otepe granu s rodom...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
@ damirko; Tesko je odredit tocno tvoj nagib prema slici, ja sa tv732 radim i dijelom dosta veci nagib od tvog, ovih dana ide bez problema a ako je malo vlazno spera i ide. Svaki priključak tipa malčera ili roto malčera preko 150kg je tomici puna kapa na brdu i u transportu, potrgat ćeš ga. Bio bi ove godine kupio nošeni atomizer 200l ali ih nema jer tvornice ne rade. Svakako bi na atomizer slagao kotače, težina im je 80-100kg i još 200kg vode je puno, al za razliku od malčera imaju težište blize traktoru. Veći atomizeri od 300l nadalje ( da ih i vučeš) imaju i veći ventilator što tomici u kombinaciji sa brdom može biti problem.
Sada radim sa roto malčerom od 130cm i ima 140kg i to mu je plafon što se tiče tereta i opterećenja. Imao sam frezu na ticalo tešku oko 200kg i u transportu dugačku 2m, trgalo ga je. Malčer sa batovima od 1m i 220kg, blizu je traktoru al ga okrenut na neravnom terenu, zlo.
Tomica je u biti traktor za okućnicu i tako ga treba shvatit, najveća mana mu je što je prelagan. Da se razumijemo, za košnju ovog što si poslikao sa roto malčerom nema problema, atomizer nošeni je već škakljiv...
Sad će se javit sigurno netko tipa, ja se sa tomicom popnem na Klek popreko.... I ja radim svašta sa njime i na polovici nasada kada izlazim iz reda sam uvijek na 3 kotača a desilo se i na 2 al to ne znači da je to normalno, dobro i da sam nekakav maher, to samo znači da to nije traktor za to.
Ako se već odlučiš za takav traktor, obavezno uzmi sa servom ili ga ugradi ( 2500kn), mnogo ćeš si olakšat život.
Za primjer, košnja voćnjaka roto malčerom 130cm, 4500m2 sa 40 redova + 9500m2 sa 20 redova je 3.5h posla.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Hele lijepo rečeno nema se šta puno dodat, slika može varat ali ne čini veliko brdo, svi AC-i koje si poslo su starijeg godišta ali kvalitetni i moderniji od tv-a tako da sa njima nebis trebo imat problema, bez straha možeš stavit i duple utege na kotače i vodu u gume ako te bude dizalo, mozes cca 100kila stavit utega po kotaču, u svakom slučaju je bolje uzet čim jačega jer na uzbrdici treba vuć malcer i sebe,atomizer nije neki problem jer ako te diže staviš iza kotače od karijole, AC ima obje blokade i to puno pomaže kod radova na kosini i imaš kočnice na svi kotačima, napred je ručna iza nožna znači i šta se sigurnosti tiče je dosta dobar, samo moraš ic vidit te traktore ovako preko slike ne mozes nista znat
I još jedna bitna stvar je da moraš gledat oznake motora da vidis koliko ima ks ljudi svašta pišu malo znaju, mislim da ni jedan od ovih nema 40ks, obično su to bili 3 cilindra ne vjerujem da 2 cilindra ima 40ks
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Damirko, imaš nekoliko opcija:
- snizi Ursusu težište - širenjem zadnjeg kraja, smanjivanjem zadnjih kotača na 24", dodavanjem duplih zadnjih kotača...
- dogradnjom kočnica na prednje kotače - najjeftinije a efikasno.
-ugradnjom prednjeg pogona - najveći problem je nemogućnost registracije takvog traktora radi naših "mozgova" u CVH

Glede ovih malaca:
- zglobni ti nije neka opcija, jer je njegova bočna stabilnost loša: većina mase je na prednjem kraju, a priključak na zadnjem a prednji kraj mijenja nagib i smjer neovisno o zadnjem kraju.
- Gledaj traktor sa krutom šasijom i zakretnom prednjom osovinom.
Takvi traktori imaju veći krug okretanja od zglobnih, ali su uzdužno stabilniji.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma njemu ne igra toliko fiksno zglobno je ima široke redove i može zglobnoga raširit, to je kod nas sa uskim redovima problem...ali da neka gleda i fiksno, svejedno je tu kad ima prostora za okretat se
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Hvala svima, i sam slično razmišljam. Nemam neku financijskh stabilnost za novi, iako bih najbolje takav jer se planiram time baviti dugoročno. Zato me sad svaki traktor do 40 tkn odmah zaineresira... Ursus je solidan, i ostat će u dvorištu ali uzeo bih nešto šire i niže 4x4 jer moj 335 ako iskoči iz brzine tu nema više puno opcija, ovi malci sa 4x kočnicama bi ipak trebali stati...
 

Najnoviji postovi

Na vrh