• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prepravka freze u malčer

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Poštovani forumaši pozdrav od Ražinekopa,

Molio bih savjet da li bi se traktorska freza mogla prepraviti da radi kao malčer.
Znači na postojećoj frazi izvršiti zamjenu tako da se noževi zamijene nastavcima koji imaju malčeri-Y noževi ili mali "batići".

Na priloženoj slici je prikazano-što je namjera.

Unaprijed hvala!
 

Prilozi

  • IMG_20140429_164015.jpg
    IMG_20140429_164015.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 695

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nije da se previse razumijem u Malcere, al mislim da ti to bas i nebude " igralo "..... Mislim da moras postici vecu brzinu okretaja kod Malcera !! Kakva korist ako se Malcer vrti sporo kao freza ....
Probaj negdje iscupati tehnicke podatke Malcera i Freze pa usporedi !!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Nebu išlo.

- Prvi problem je smjer vrtnje. Malčer se vrti suprotno od kotača traktora. Zavisno od promjera rotora, vrti se oko 1500...2000rpm, da se postigne 80...100m/s.
- Drugi problem je balansiranje cijele stvari.
- Treći je problem getriba: treba multiplicirati okretaje, a ne smanjivati ih.
- Četvrti problem je da na kućištu treba napraviti protunož. Nakon toga nema više povratka na frezu.
- I zadnji je problem pogonski lanac: na malčerima su uvijek remeni, u najmanju ruku kao sigurnosna spojka.

Jednom davno probal sam na frezi od motokultivatora to kaj ti hoćeš (podigel sam zadnji poklopac i okrenul smjer hoda MTK, tak da su se noži vrtili "u zrak" kak na pravom malčeru, a on je bil ispred MTK). Rezultat je bilo takvo namatanje drača na rotor freze da sam ju čistil uru vremena.

Zaboravi priču i kupi si malčer ako ti treba, jer prepravkom buš izgubil frezu, a nebuš napravil malčer.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Poštovani forumaši pozdrav od Ražinekopa,

Molio bih savjet da li bi se traktorska freza mogla prepraviti da radi kao malčer.
Znači na postojećoj frazi izvršiti zamjenu tako da se noževi zamijene nastavcima koji imaju malčeri-Y noževi ili mali "batići".

Na priloženoj slici je prikazano-što je namjera.

Unaprijed hvala!

prodaj frezu i kupi reduktor z noži za rotomulčar-kosilicu ostalo si sam napraviš i nemaš brige ,ovak buš se vništil namučil se i potrošil novaca ...zaboravi..
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Pozdrav i hvala svima koji su odgovorili na moje pitanje;

Sumnja je postojala i zato sam se i obratio forumašima,jer mislim da sam negdje pročitao da je pametno učiti se na tuđim greškama.!
 

Najnoviji postovi

Na vrh