• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prerada-izrada pluga- druge daske

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Zanima me vaše mišljenje
o tome da se na neki jeftini plug npr. imt 2x14 ili 3x14 stave nove daske ili glave skupa s daskama od neke renomirane marke pluga ( npr. vogel noot, lemken, pietro moro) i da se tako dobije jeftina zamjena za npr. vogel noot l 950?

uz to još obaviti povećenje razmaka plužnih tijela?

Da li bi se to isplatilo , tj. koliko bi to koštalO?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Nebi. Nove glave pluga koštaju više neg cijeli plug.
Imal sam ideju to naraviti na svojem OLT Posavcu: kupiti nove dvodjelne OLT-ove glave (12-14-16"), koje imaju spiralne daske, no ne isplati se.
 
B

Bobo

Guest
Zanima me vaše mišljenje
o tome da se na neki jeftini plug npr. imt 2x14 ili 3x14 stave nove daske ili glave skupa s daskama od neke renomirane marke pluga ( npr. vogel noot, lemken, pietro moro) i da se tako dobije jeftina zamjena za npr. vogel noot l 950?

uz to još obaviti povećenje razmaka plužnih tijela?

Da li bi se to isplatilo , tj. koliko bi to koštalO?


Ovo do sad nisam vidio pa nisam ni komentirao...

Kolega, u srbiji na vasarima (Šid, Ruma) imas kompletne glave (kopije vogela) hoces pune, hoces resetkaste. samo skines svoje i ove nasarafis. Cjena po glavi je oko 150-180€ ovisi kod koga kupujes i kako se dogovoris.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ovo do sad nisam vidio pa nisam ni komentirao...

Kolega, u srbiji na vasarima (Šid, Ruma) imas kompletne glave (kopije vogela) hoces pune, hoces resetkaste. samo skines svoje i ove nasarafis. Cjena po glavi je oko 150-180€ ovisi kod koga kupujes i kako se dogovoris.

Kolega dragi,jel ti zivis u Hrvatskoj ili Srbiji?
ako slučajno imas nekoga tamo pa ti posalje OK,ali ić tamo pa gorivo,cestarina...
Malo si falia
Ako imas neku firmu iz HR koja zna to odradit piši,inače nema smisla
 
B

Bobo

Guest
Eeej, o cemu ti pricas kolega "malirus"?? Pola slavonije je u srbiji svakog 15 i 3. u mjesecu na vasarima po Srbiji. To znaju i carinici pa malo i "gledaju kroz prste"

Nisam jednom bio u RUmi na vasaru ;)

Tamo je mala privreda jako dobru kvalitetu postigla i isplati se za 450€ stari IMT plug prepraviti u "vogela" putni troskovi nek su jos 100€ i tu neka racunas i "nesto malo za carinika" i opet se isplati a garant da neces samo po glave za plug ici nego jos pun gepek kojecega jer tamo nema sta nema.

Robu iz srbije (PLAMEN) ti nabavlja SE-KRA i oni ti mogu rijesiti i kompletne glave za IMT plug, samo ne 150€ po glavi nego poznavajuc prilike u RH to ce biti blize 250€...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da nekvarim temu,nisi shvatio moje prvo pitanje. Pozdrav

Ja ču se samo nadovezati an Bonin post...

U HR NEMA KVALITETNIH DIJELOVA PO nama PRISTUPAČNOJ cijeni da bi mogao raditi kvalitetne prepravke na IMT plugu, zato kolega i ja spominjemo Srbiju, a ti shvati to kako hočeš.
Ja kad budem reparirao mog IMT 756.25, budem išao najvjerojatnije u ŠID po sve original dijelove, em ih kod nas nema, em mi se isplati otić direkt po njih tamo nego da naručujem preko neke naše firme.
Znači, ipak se isplati otići preko ;)
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Posljednje uređivanje:

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Pozdrav!
Trebam mišljenje, savjet, prijedlog - na slici prilažem dijelove od kojih bi trebao nastati jednobrazi plug...
Dasku i lemeš komplet imam ali nisam stavljo sliku.
Znači - na slici se vidi ono što imam, a ono što mi treba je još jedna ploča (br.1), osovina koja ide kroz br.3, polugu za zaokret osovine također imam ali nije na slici, i još komad koji veže točke br.4 i br.1 trebam.
Dao bih to raditi lokalnom kovaču, još nznm kolko bi me to koštalo pa me zanima ima li ko iskustva s izradom sličnih stvari, kolko se otprilike kreče cijena izrade itd.
Našo sam na net-u neke srpske trgovine s tim dijelovima ali nema cijene da imam neku predođbu kolko to vrijedi, ima nešto i na njuškalu...
Hvala!
 

Prilozi

  • IMAG0555mala.jpg
    IMAG0555mala.jpg
    14.2 KB · Pregleda: 141
Na vrh