• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prerada samoutovarne prikolice u kipericu

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
u puščinama prema čakovcu,pošaljem ti na pp. naziv firme da ih ne reklamiram besplatno
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
nadam se da zjockoo nebuš zamjeril ako stavim svoju preradu da ne otvaram novu istu temu.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
fali još par sitnica i naravno farba.

Stranice mi djeluju slabe, tanki pravokutni profili, lim je dobar, no mislim da je "kostur" trebao biti od mesnatijih profila (cijevi..).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj post je bil tu , pitanje o debljini stranice lima ...jebala vas gumica .... da vas jebala
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Evo nastavka... S obzirom da sam radio samo dva sata zbog mraka i kiše...još je dosta napravljeno... Sutra slijede pojačanje i dovršavanje, nadam se...



 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ide to tebi,ti si ga prav zdigel stranice,ja nisam htel pretjerivat zbog nosivosti,nisi razmišljal da daš pigati stranice,ne dojde te ništ skuplje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovo nije za drugo nego za silažu
Koliko ima kubik zrna kukuruza?

Danek , 3 mm ...treba to dignut ?...kaj je preveč preveč je govorena reklami za tele 2
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Prilično sam siguran da će biti ok. Visina stranice je 75 cm. Rekao sam da ne mislim voziti teške materijale. Cilindar je dosta debeo i kipat će on nju, nema frke
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Od čega je cilindar i koliko ima teleskopa? Novi/rabljeni? Koliko kuna?
Misliš kipari samo natrag? Ne vide se panti za kipanje.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Od čega je cilindar i koliko ima teleskopa? Novi/rabljeni? Koliko kuna?
Misliš kipari samo natrag? Ne vide se panti za kipanje.

Cilindar je novi za prikolicu 5.5 tona, ima dva teleskopa. Cijena je bila 1500 kn. Da, samo natrag. Vide se, pogledaj bolje bočnu sliku. Ovali iza kotača su vanjski dio toga.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Cilindar je novi za prikolicu 5.5 tona, ima dva teleskopa. Cijena je bila 1500 kn. Da, samo natrag. Vide se, pogledaj bolje bočnu sliku. Ovali iza kotača su vanjski dio toga.

di si nabavio cilindar tako povoljno ja nesto radim pa me zanima
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Ok Hvala!
Daj mi neke dimenzije dužina sklopljenog, radna dužina, fi
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Izlazi oko 600 mm za točnu mjeru bi moral kopčat za traktor pa izmjerit .
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Evo nastavak od danas...





Obojao sam sve u temeljnu, ali je već bio mrak pa ništa od slika za sada...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ona cijev koja se nalazi na patosu gdje dolazi zadnja stranica , hoće li biti uklonjena ?
i misliš li pojačavati onaj dio iza rude , znači od dijela gdje se ruda sastaje sa donjom šasijom pa tamo do onoga nosača klipa što si dodao
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
ona cijev koja se nalazi na patosu gdje dolazi zadnja stranica , hoće li biti uklonjena ?
i misliš li pojačavati onaj dio iza rude , znači od dijela gdje se ruda sastaje sa donjom šasijom pa tamo do onoga nosača klipa što si dodao

Ta cijev je dio okvira za zadnju stranicu, samo tu još nisam stavio lim na njega. Otvarat će se prema gore i cijev neće ništa smetati.
Dio iza rude je pojačan s dva U profila od sredine u koso prema iza gdje je spojen s bočnim U profilima. Na ovim slikama toga još nije bilo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zadnju stranicu si trebal napraviti višlju .. rođena je za silažu ..a sigorno ju bude netko posudio za to
Na bočnim stranicama pojačanja napravi u nekom kaosu da izgleda bolje ...preklp cijevi i lima pofarbati prije sastavljanja( da ne korodira) ili zaljepiti kitom kao na haubi auta ..smanjiče ti se vibracije i neugodna zvonjava lima ( kad ga več nisi prepigao) .
Šasija je tu mač jaka jer ovo nije rađeno od čelika " u nuli" nego je to " dobro švapski stari prizvod "
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nije rođena za silažu jer premalo cilindar ide u zrak,da je duži cilindar onda več da,ovako silaža nebi išla ljepo dole,i još ako nije prikolica napravljena u konus da je prednja strana uža a zadnja malo šira da vidiš problema u silaži..
 

Najnoviji postovi

Na vrh