• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prerada samoutovarne prikolice u kipericu

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Prerada samotovarne prikolice u prikolic za stajski gnoj

Nadam se da mogu ovdje postaviti pitanje.Kao što sam naslov kaže, zanima me da li se netko upustio u ovakav pothvat.Pošto ima povoljnih samotovarnih prikolica cca 17m3 i tu i tamo se nađe mehanizam tj valjci za rastepanje stajnjaka, da li je po vama moguce nešto takvo napraviti??
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
moguće je samo je pitanje isplativost, treba ti reduktor i kardan ispod cjele prikolice, u utovarkama je pod drveni, ima tu puno posla
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
a šta si uradio sa hederom od mengelice, u kakvu je stanju, meni bi trebao zdraviji heder za moju mengelicu, ako ima
Uglavnom otišlo u staro željezo jer je bilo u lošem stanju .
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Nadam se da mogu ovdje postaviti pitanje.Kao što sam naslov kaže, zanima me da li se netko upustio u ovakav pothvat.Pošto ima povoljnih samotovarnih prikolica cca 17m3 i tu i tamo se nađe mehanizam tj valjci za rastepanje stajnjaka, da li je po vama moguce nešto takvo napraviti??

Sve je moguće, zašto ne? Na samoutovarnoj već imaš pomični pod dakle lanac s prečkama, a baš to treba i na ovoj za gnoj. Valjci za razbacivanje nisu nikakva mudrost za napraviti. Treba ti jedna kutna getriba jer ostalo već imaš na utovarnoj, 4 kućišta s lagerima i dva lančanika. Sve se može sastaviti od npr dijelova za SIP berač kukuruza. Ostalo je bravarija; ništa posebno. Lakše je napraviti jednoosovinku nego sa dvije osovine jer ako imaš dvije moraš lomiti kardan ispod okretišta, a to ograničava skretanje i okretanje na njivi
 
Z

ZAGY1

Guest
Pozdrav. Imam jedno pitanje. dali netko zna što je bolje kod kiper prikolice,kugle za kipanje ili klasične ušice? HVALA.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Kugle su jednostavnije i brže je gotovo. Dobro je jedno i drugo. Kamioni još uvijek imaju ušice.
 
Z

ZAGY1

Guest
Mislim si dat radit jednu kiper prikolicu ta tomicu 732 a našao sam u trgo agenciji garnitura kugli za kipane nosivosti 2500 kg za 800 kuna. Dali trebaju biti kugle veće nosivosti za tomicu ili je to dovoljno?
 
Z

ZAGY1

Guest
Ok. mislio sam ako mi je to dovolna nosivost kugli za kiper prikolicu za tomicu ili bi trebao kugle veće nosivosti.?
 
Z

ZAGY1

Guest
a jel 800 kuna previše za garnituru kugli za kipanje ili je to prihvatljiva cijena?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
trostani kiper je magla ..koristiš ga u 10 % kipanja .
Napravi zadnje kipannje s ušicama ...pojednostavnjuje pomočnu šasiju a boga mi i glavnu .
za 800 kuna kupi 2 odojka i uz malo truda do godina imaš pun tavan kobasica i šunkica .
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
nije magla ako cilindar ima kratak hod (a čak i na tvorničkoj je takav)
nije magla ako se TV koristi kao tačke (najviše se tako i koristi), i kad hoćeš da kipaš gdje hoćeš a ne gdje može
kod mene je kipanje s ušicama, na tri strane; ono nazad je skoro neupotrebljivo zbog dužine, bolje reći kratkoće cilindra

@zagy ako odustaneš od kugli mogu postavit slike ušica
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ni tačke nemaju trostrani kiper , ni šleper , ni demper , ni četverososvinac ..samo TV treba trostrani kiper , ma daj? :lol:
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Ni tačke nemaju trostrani kiper , ni šleper , ni demper , ni četverososvinac ..samo TV treba trostrani kiper , ma daj? :lol:

beeep- četveroosovinac ima, ovisi o škatuli kakvu ima.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
švarcmuler nije nikad znal napraviti pravu škatulu , tak ni ova nije pokazala kao bogznakaj .
Da se četverosovinac zasipa bočnim kipanjem ne bi ni sam đavo izvukao van .
 

Najnoviji postovi

Na vrh