• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prerada traktorske ralice

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Evo konačno sam dovršio preradu stare ralice. Služi mi za nagrtanje velikih hrpa u skladištu za piljevinu pošto nam je ona osnovna sirovina za grijanje plastenika. Prijašnja maksimalna visina dizanja na donjem rubu noža ralice bila je 124 cm, a sadašnja maksimalna visina dizanja također na donjem rubu iznosi 295 cm...značajna razlika, nije li? :mrgreen: :blackeye Pa evo kako je tekla izrada...

Stara ralica; na nožu i cijeloj konstrukciji vide se posljedice (krivulje) posuđivanja…



Sve sam porezao dolje osim osnovne rame za kopčanje jer je bila u dobrom stanju. Nakon toga išla je montaža novih nosača…



Varenje donjeg dijela nosača rame i nosača za cilindar…



I gotovo… Kao što se vidi, dodao sam mehanizam za paralelno gibanje, da mi ralica kroz cijelo dizanje stoji u povoljnom položaju…







Maksimalna visina…



Jedino što ću još sutra dodati (jer danas još nemam taj dio) su bočni poklopci tj pojačanja na dasci i narančaste linije po osnovnoj rami, pa kad i to napravim stavit ću sliku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čovječe, pa ti možeš bez frke i prednje utovarivače napravit, ovo je odlično, to bi po meni bilo dobro za prdnji hidraulik kao prednji utovarivač, samo umijesto ralice staviš korpu i evo ga :mrgreen: :mrgreen: ODLIČNO je, samo je zeko malo preslab kaj ne :?: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ima čovjek višak slobodno vremena 8)
Jako dobro napravljen posao..
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Pa...i nemam baš viška slobodnog vremena....to sam sad napravio kroz ovaj prošli tjedan jer mi treba kad počne sezona dovoza piljevine, a to bude kroz kratko vrijeme...ako ne počnem od početka u skladištu praviti visoku hrpu onda kasnije to nemogu nadoknaditi, pa bolje da je prije spreman stroj. Inače, ovaj tjedan sam u Gudovcu i počet će prodaja cvijeća pa me cijele dane nebude doma tako da onda također ne bih mogao to izvesti... :mrgreen:

Šanana, da, može biti i utovarivač, cilindar je od prikolice i može dići puno, al ipak, to mi ne treba jer imam na Rusu jačeg.
To sam napravio zato jer mi Rus ne stane u šupu s piljevinom jer je pol metra previsok... :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
zjockoo kaže:
Šanana, da, može biti i utovarivač, cilindar je od prikolice i može dići puno, al ipak, to mi ne treba jer imam na Rusu jačeg.
To sam napravio zato jer mi Rus ne stane u šupu s piljevinom jer je pol metra previsok... :mrgreen:

Al bi meni dobrodošlo na prednji hidraulik, koliko para za to :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :D :p
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
zjockoo kaže:
To sam napravio zato jer mi Rus ne stane u šupu s piljevinom jer je pol metra previsok... :mrgreen:
pa zar nije bilo lakse skratiti rusa za pola glave nego ovo prepravljati :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Šanana, ako je za tebe onda 1200 E :mrgreen: :blackeye :mrgreen: ...odmah ćeš lakše tovarit gnoj... ma saaalim se, ovo nije na prodaju, dobiš skicu pa si napraviš...ili ti ja sredim stvar, al tek kroz ljeto, prije teško... :mrgreen:
Savo, bar da ima kabinu, ne bi volio da je kabriolet...dobro je u kabini :mrgreen:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Bravo zjockoo, majstore!
Ali nije mi jasno odakle izvlačiš te sve svoje ideje... :scratch :scratch
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
M.M. kaže:
Bravo zjockoo, majstore!
Ali nije mi jasno odakle izvlačiš te sve svoje ideje... :scratch :scratch

Iz svoje glave (iznutra je puuuno veća nego izvana) :mrgreen: :blackeye :mrgreen: :blackeye :mrgreen: :blackeye :mrgreen:
Ja si napravim stroj da mi olakša posao koji imam za napraviti, a i volim to raditi, to mi je svojevrstan hobi. :blackeye

Ma, imam još ideja, i bit će još izuma, nešto je i u planu, no još ovisi o dosta stvari pa o tome kad bude u izradi...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Čekajjjjj...jel to ona ralica što si prodavao, ti nju nisi prodao ili je to nova?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Marko355 kaže:
Čekajjjjj...jel to ona ralica što si prodavao, ti nju nisi prodao ili je to nova?
Daj malo pogledaj prednju sliku koja je to ralica :!:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zar ti ovo lici na ralicu koju je prodavao? :scratch

:roll:

zjockoo, svaka cast ;)

edit: prestigao me marko..
 
Na vrh