• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prerada-ugradnja potpunog hidrauličnog volana u T40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Znači volan koji me mučio već duže vremena je dobio svoje , ugradio sam orbitrol a umjesto ugradnje klipa uradio sam neke prepravke na već postojećem kućištu volana i tako ga pretvorio u klip
Znači izbjegao sam dogradnju vanjskog klipa pošto nisam imao ideje ni mjesta gdje da ga namontiram

osnova za montažu orbitrola
photo0103ts.jpg


photo0105n.jpg


Pogonska osovinica orbitrola , ovaj mali kardan je od starog upravljača skinut sa pogonske osovine volana
photo0104h.jpg


Orbitrol na svom mjestu
photo0107f.jpg


photo0108p.jpg


photo0109n.jpg



Novi sistem kopčanja na kućištu

photo0110di.jpg


photo0111j.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ma već se vozikam dva dana i čudom se čudim zašto to nisam prije prepravio
Evidentno je da ovaj orbitrol nije baš najbolji jer ima lufta u zvijezdi pa jednostavno se ne ''odaziva'' onako kako bi trebao ali i kao takav je daleko daleko (neuporedivo) bolji nego prijašnja varijanta
Takođe je orbitrol prevelike litraže i volan reaguje prebrzo ali sam danas na vašaru u Rumi kupio drugi orbitrol manje litraže pa ću njega da postavim :icon_super:
 

jimy

Novi član
Tu od
25 Srp 2014
Poruka
7
Svaka cast majstore...



Evo novi sam na forumu i imam Ltz-55 koji stoji raskopan vec 20 dana....tocnije hidraulika .....volan posebno,hdrauliku mi je slozio zadnji majstor i onda pobjego glavom bez obzira....kaze da nezna sta je s volanom.....kupio sam novu pumpu i ventil,razvodnik je dobar tj. zamjenjene gumice i cijelisistem ispuhan...novo ulje .a volan mrtav....pa vas molim za pomoc....sta da radim.....dal je moguce napravit ko na t -40 meni izglada isto....vec sam lagano lud.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Isto je kućište kao i na T40 , znači sve ovo može da se uradi i na 55tici
 

jimy

Novi član
Tu od
25 Srp 2014
Poruka
7
sta tebam napravit na celindru i kolki mi je potreban orbitol.....
mislim da cu odma sutra krenut s radovima

.unaprjed zahvaljujem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Orbitrol je odgovarajući od 80 kubika , najtaman je

Prvo provjeri stanje svoje stubline u kućištu volana , ako je ona poderana neće ti pomoći ni orbitrol
 

jimy

Novi član
Tu od
25 Srp 2014
Poruka
7
Evo raskopao sam volan...i stublina ima riseve ne bas prevelike... dal se to moze kak ispitat ....ili reparirat.....novi je 500 eur u mađarskoj.......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ona mora biti glatka i ravna , probaj kontaktirati nekog hidrauličara ili neku radionicu koja se bavi mašinskom obradom motora da je probaju ishonovati pošto je to ''obična željezna rupa''
 

jimy

Novi član
Tu od
25 Srp 2014
Poruka
7
Hvala.,,
Sutra cu poslikat.....a. ponedaljak kod mjastora da pogleda
 

jimy

Novi član
Tu od
25 Srp 2014
Poruka
7
Bio kod majstora jednog....drzgog treceg..ili ne rade to ili ce vidjet......popizdio otis u letenje i kupio novi volan....danas sam uspio dio smontirat....sutra proba
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimy

Novi član
Tu od
25 Srp 2014
Poruka
7
Kupio sam novo 450eur,.....volan radi,ali sad ali sad hidraulika ne dize.....tj dize malo u full gasu
 

Prilozi

  • CAM00411.jpg
    CAM00411.jpg
    71.5 KB · Pregleda: 459

jimy

Novi član
Tu od
25 Srp 2014
Poruka
7
Kupio sam novi ali nisam imo gumice pa mi je izbilo dihtung.....pa sam vratio stari sa gumicom......ovaj novi je malo veci...inije nastelan...tj rastelal ga je majstor koji je nestal..:)vratit cu onaj novi....kupio sam gumicu i dihtung....sta omda da radim..,.,.

I pumpa je nova.....90 eur
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Savo imam nekoliko pitanja oko ugradnje hidr.volana,koliko vidim na slikama koristis ulje i pumpu hidraulike koi su na traktoru znaci nema atf i posebnu pumpu volana?sto se tice klipa u glavi pretpostavljam da si rupu kroz koju prolazi osovina zatvorio te od glave napravio dvoradni cilindar?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ma koristim zajedničko ulje , ni najmanje mi ne pada na pamet da uzimam ATF i pravim još jedan hidraulični sistem
Tvoja glava dobro pretpostavlja
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ma i ja razmisljam o preradi volana pa zato pitam!znaci nema problema sa orbitrolom sto nije atf u sistemu dok je ulje hladno,od cega si ugradio orbitrol ili od kojeg stroja bi se mogao ugraditi?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Bilo koji orbitrol da je ispravan i da je 80 kubika kapaciteta , 100 maksimum , preko tog ni slučajno
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Jesi li ugradjivo sigurnosni ventil?i jesi li pritisak ulja ostavio kako ga salje pumpa i prioritetni ventil?
 
Na vrh