• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PRESJEK AUSPUHA SDF

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da li ima netko sliku presjeka auspuha za traktore Lamborgini Premium ili R4 85-105, SAME Silver 85-105, Hurliman XT 85-105??? Da li zna gdje se može to nabaviti? Netko od servisera???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Mario, a zakaj ti to treba?
Koliko znam, taj lonac je poprečni iznad motora,ovalni je, pertlan sa obje strane.
Moguće je da je dvoslojni, znači, lonac u loncu, a između je kamena vuna (radi smanjenja buke lonca i toplinske izolacije - da ne rastopi haubu). Vjerojatno ima pregrade s rupama.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ZJ
Na vanjsku cijev auspuha mislim. Treba mi jer mi je na auspuhu otisla unutarnja cijev pa jako zuji kad se vozim iznad 35km/h. Novi auspuh je 1000 eura plus pdv, a to mi je puno, pa bi napravili od inoxa.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
mario kaže:
ZJ
Na vanjsku cijev auspuha mislim. Treba mi jer mi je na auspuhu otisla unutarnja cijev pa jako zuji kad se vozim iznad 35km/h. Novi auspuh je 1000 eura plus pdv, a to mi je puno, pa bi napravili od inoxa.

staaaa :scratch :( :shock:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
inox ne valja za auspuh kao kaj ni drek ne valja za štrukle ...a sad tko kako voli
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
puknuti kaže:
inox ne valja za auspuh kao kaj ni drek ne valja za štrukle ...a sad tko kako voli

Radi čega nebi valjao?

mario je napisao/la:ZJ
Na vanjsku cijev auspuha mislim. Treba mi jer mi je na auspuhu otisla unutarnja cijev pa jako zuji kad se vozim iznad 35km/h. Novi auspuh je 1000 eura plus pdv, a to mi je puno, pa bi napravili od inoxa.



staaaa :scratch :( :shock:

Skupo, da
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
pa kaj bude imal malo sportski zvuk :supz:
al ostane koji tisućak :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Siguran?

Ovaj lambo u originalu ima inox auspuh, bar mislim da je to inox
Y3TqU6cFNH0ypXBc.v.jpg
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
probaj pitati koliko dođe u gei za hurlimana to je ionak isti traktor a oni bi možda bili jeftiniji,ja sam za svoj same kod njih kupil filtere i to daleko povoljnije nego kod messisa
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
breza kaže:
probaj pitati koliko dođe u gei za hurlimana to je ionak isti traktor a oni bi možda bili jeftiniji,ja sam za svoj same kod njih kupil filtere i to daleko povoljnije nego kod messisa


Ma neču, i da su jeftiniji opet nisu toliko. Sve iznad 2000 kn nedam
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo sam ti htio skrenuti pažnju ..ako te to tješi i ja ga imam na auta ...i nikad više obicni ..
Ovo na slikama je samo zaštitna mrežica da se ne opčeš ...i ako je kao ogledalo ne znaci da je inox..
Ako ti je važan izgled a lonac se vidi morat češ ga povremeno glancati jer s vremenom od temperature požuti .
Zašto te mući kako izgleda , ako ga daš napraviti prerežeš ovoga i eto ti sve kaj te zanima .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
puknuti kaže:
Samo sam ti htio skrenuti pažnju ..ako te to tješi i ja ga imam na auta ...i nikad više obicni ..
Ovo na slikama je samo zaštitna mrežica da se ne opčeš ...i ako je kao ogledalo ne znaci da je inox..
Ako ti je važan izgled a lonac se vidi morat češ ga povremeno glancati jer s vremenom od temperature požuti .
Zašto te mući kako izgleda , ako ga daš napraviti prerežeš ovoga i eto ti sve kaj te zanima .
Potpisujem sve, od riječi do riječi...
Eto kad je netko pisac u duši, pa se zna lijepo izraziti ;) :mrgreen:

Mario, poslikaj to da vidimo problem. Inače, auspuhi se daju i krpati ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nemas kaj vidjet, izvana je ko nov. Znam da se daju krpat, ali imamo volju za inox :)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
:prayer: :rolfer: :lol: :rolfer: :lol: :rolfer: :lol: neka selo vidi tko je glavni :rolfer: :finga: :lol: :rolfer: :finga: :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
A kaj se nekaj unutra otrglo?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
puknuti kaže:
Ma kaj bi mu se potrgalo , ima viška love pa ne znam kam s njom ..


Haha, da imam viska bi kupil original....

ZJ
Sumnjamo da je unutarnja cijev, traktor jako zuji kad se vozis iznad 35, tj nemreš se tak vozit.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Čuj, ako jako zuji iznad 35, a ne zuji kad nekaj radiš na sličnim okretajima (dakle iza 2000), da nije kaj u reduktorima ili getribi?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ZJ kaže:
Čuj, ako jako zuji iznad 35, a ne zuji kad nekaj radiš na sličnim okretajima (dakle iza 2000), da nije kaj u reduktorima ili getribi?
ma kaj bi , iznad 35 mu fučkaju retrovizori
 
Na vrh