• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prevrtanja sa traktorom

E

el pibe

Guest
Kod mene na Muti dok vozim prikolicu je uvijek freza nataknuta naprijed tak da dobim na težini.Znači stalno nosi priključak.Lakše mi je to nego stavljati utege na kotače.Mislim da je ovdje bila riječ o bočnom nagibu zato sam spomenuo da tu ne igra ulogu koliko je vozilo široko.A uspon to je već druga tema.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
I tu ti je univerzal u plusu naspram IMT-a... Stabilniji je na nagibu i moš ga proširit u 4 položaja
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ja mislim da širina vozila itekako utječe na ponašanje i prevrtanje na bočnom nagibu. Čim širji kolotrak, tim može na veći nagib.

Via Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Sto sire to bolje,sto nize jos bolje......mos ti i fergu raspustit Tino....samo kome nije mrsko sarafat
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tino ima riješenje za nagib pripremiš veči kotač (viši) i samo ga namontiraš po potrebi sa lijeve ili desne strane još ak ima Click sistem par sekundi posla (za podizanje posluži klocna i špera) .:icon_jook::icon_idea:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Za bocne nagibe staviti naprijed sinu sirine traktora sa klizacem na kojem se nalazi uteg, klizac pomjerati lijevo ili desno sa hidraulicnim cilndrom, sajlom, kako god, ovisno o smjeru nagiba.
 
E

el pibe

Guest
Najbolje sa sobom voziti nekakvoga debeloga prijatelja i gajbu pive pa nek sedi po blatobranima ili haubi sve ovisi o terenu kam se bude moral sesti.Za orijentir mu obesiš na špagu pivsku flašu na zaštitni luk tak da ima orjentir kam mu teren visi:drink:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kratke uput za jedan način.

Označi sav tekst (Ctrl+a), kopiraj (Ctr+c), otvori novi dokument u wordu i zalijepi (Ctrl+v).
Označi nepotrebno (od kraja kopiranog do potrebnog) i obriši (Delete). Spremi dokument u Wordu.

Ako imaš problema pošalji mi na pp mail adresu pa ti pošaljem Word dokument.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Proizvodi ih netko u Istri.
A zakaj se zamaraš s tim?
Za registraciju ti ne treba. Ak registriraš traktor s njim, nemreš ga više maknuti. Imaš jedan traktor s kabinom, i koristi ga na opasnijim njestima, a ovoga ostavi kak je.

Inače, stražnji luk ti spašava glavu samo pri osavljanju prednjeg kraja, dok je pri bočnom prevrtanju malo koristi od njega. Obično vozač padne pod njega ak nije vezan, a u 99% slučajeva - nije.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Imaš jedan traktor s kabinom, i koristi ga na opasnijim njestima, a ovoga ostavi kak je.
Krivo razmišljanje, isto kak i da je dovoljan jedan registrirani na gospodarstvu.
Uvek treba nekaj usput obaviti kad si več na relaciji i onda najebeš.

Zaštitni luk može garant glavu spasiti i kod bočnog prevrtanja samo ovisi ko je kakve sreče (kak je več neko i napisal). Naravno, ako se ne koristi samo za po cesti radi milicije...
Sto postotne sigurnosti nema nigdje, čak ni u formuli gdje je na zavidnom nivou sa kojekakvim pomagalima koja su u obaveznoj upotreb i bez nje nema poljetanja pa opet ginu zbog krivog trzaja glavom...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Možda griješim, ali mi se čini da u Dadinom kraju i nisu baš neki bregi.
Istina, zlo se uvijek more dogoditi, ali ak se pazi, manja je šansa.
Meni je luk sam bez veze. Ak već mora biti, onda sigurnosni okvir, u 4 ili 6 točki, koji se nebu deformiral i gdje si ima i za kaj primiti, s krovom gore.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Hm,. nisu zagorski bregi ali nagiba uvijek ima. Ne pitam to zbog sebe. Ursusa mogu registrirati bez luka ali kao moj mali polako dolazi u godine kad več po malo bi mogao raditi, a voli voziti ursusa, valjda jer je ipak malo pregledniji nego iz kabine, htio bi napraviti ipak neku zaštitu. Kabinu neču. Zavariti i napraviti ga sam uopče nije problem ali neznam kako onda ide sa tim atestom. Hoče li zafrkavati previšena tehničkom itd.
Tražio sam na internetu neki nacrt ili neke mjere međutim nisam ništa našao.
Neznam dali uopče smijemo u ovoj temi o tome.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Kako su stabilne uopce kabine recimo na IMTovcima. Ako se traktor prevrne, jeli one mogu ostati donekle u formi ili se zgnjece il savinu???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Zgnječe se ko novine. Barem ove iz Orašje.
 
Na vrh