• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijava za mjeru 6.3 do 15000€

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Pozdrav ekipa. Evo kao mali poljoprivrednik prijavit ću se na jesenski natječaj mjere 6.3 do 15 000€. Ekonomska vrijednost mi je 2100€ te imam 15 bodova za brdsko planinsko područje,7 bodova za vrijednost, te stupanj razvijenosti JLS-a (to neznam što je ali mogu dobiti 6/8/10 bodova). Ukupno bih imao minimalno 28 bodova. Da li netko od malih poljoprivrednika ima iskustva sa tim pa da mi veli sa koliko bodova su bili prihvačeni i dobili isplatu? Da znam kakve imam šanse. Prijavljujem se u cilju kupnje novog traktora za potrebe svojeg gospodarstva (točnije vinograda).
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Ja sam prije godinu dana bio odbijen zbog neobjašnjenja utjecaja na okoliš, radilo se o traktoru i atomizeru, imo sam isto 28 bodova. Kada izlazi natječaj, jel se zna datum
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Kak to misliš neobjašnjenja utjecaja na okoliš?? Kaj je to uopče??
Meni je rečeno da bi trebalo biti u 11.mjesecu..jer ovi šta su se prijavili u 3.mjesecu nisu dobili rezultate
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Ubiti, dosla mi je odbijenica da u prijavi za natječaj nije objašnjen utjecaj na okoliš što djelatnica u savjetodavnoj nije vidjela i zbog toga mi je bio zahtjev odbijen, tko će ti radit papire
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
ZARA (zagorska razvojna agencija) i rekli su mi 5000 kn i ako ne prođem druga prijava i kao projekt taj mi je besplatan.. al me zanima s kolko bodova su ljudi dobivali..tko ce tebi? Privatnik ili??
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
U prvom natjecaju su prošli svi jer je bilo 1200 prijava od 1000 planiranih... na drugom (zadnjem) natjecaju je planirano 1400 prijava ali je stiglo preko 4000 tako da će proći samo oni s najviše bodova.

To šta baranjac747 kaze se moze dogodit jer stvarno dosta ovisi tko ce ti pregledavat plan jer ako npr imas 21 bod od minimalno 20, a ne objasnis utjecaj na zastitu okolisa onda neces na to dobit bodove i padas na npr 19 (ispod praga) i zato dobijes odbijenicu.

Vazno je dobro procitat upute i pitanja na odgovore jer je u prvom natjecaju zastita okolisa bila na nacin da objasnis trenutnu potrosnju energije i kako/koliko ces ustedit s projektom.
U drugom natjecaju se gledala skroz druga stvar - sva NOVA oprema se smatrala zastitom okolisa, a rabljena ne...tako da ako zelis imat 10%-30% na zastitu okolisa, toliko treba iznosit nova oprema.

Ugl svi konzultanti drugacije naplacuju ali viruj mi da je bolje platit nego izgubit projekt na neku glupost jer cekas odluku preko godinu dana i onda ti dode odbijenica pa poludis...a iduci natjecaj bude tek za par miseci i onda opet cekas godinu dana do odluke pa si izgubija 3 godine bez veze...

Inace, agencija tu podmjeru 6.3. moze obradit sve zahtjeve u tjedan dana da su normalni...ali eto nama tih 600 ljudi nije dovoljno za svakodnevne poslove pa jadni jedva stignu obradit 6.3. u godinu dana
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
E da to je i meni rečeno da je bilo prijavljenih 4000 ljudi i da onda isto ovisi i vrijeme predaje projekta. Znači kod osoba koje imaju isti broj bodova igra ulogu vrijeme predaje projekta odnosno tko je prije predao ima prednost nad onim ko je kasnije. E sad, da li mi netko može objasniti sljedeće.

STUPANJ RAZVIJENOSTI JLS-a U KOJEM SE PROVODE AKTIVNOSTI IZ POSLOVNOG PLANA SUKLADNO INDEKSU RAZVIJENOSTI (max.10)

1. skupina JLS čija je vrijednost indeksa razvijenosti manja od 50% prosjeka RH (10)

2. i 3. skupina JLS čija je vrijednost indeksa razvijenosti od 50% do manje od 100 % prosjeka RH (8)

4. i 5. skupina JLS čija je vrijednost indeksa razvijenosti 100% i više od prosjeka RH.

Da li mi netko ovo može objasniti kako da znam u koju skupinu spadam?? Jer je moja općina brdsko-planinsko područje pa sad nemam pojma kud da se svrstam?
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
To moraš pogledat ne internetu neznam sad koja stranica, probaj proguglat, ima popis oćina i gradova u kojoj su skupini
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Našao sam. U 3.skupini sam pa bi trebao imati 30 bodova.E sad da li bude još koji bod za pozitivan utjecaj na okoliš neznam. Ali bi kupio novi traktor od 55 konja. Koliko je to dovoljno za tu mjeru vidjet ćemo. A u područnoj samoupravi sam u 1.skupini isto kao i tvoja Osječko baranjska.

Ti si se prijavio sad u 3.mjesecu ili ideš sada na jesenski?
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Aha...a dobro ja ću u jesen pokušat...mada je sve više kandidata pa bude teško...
e sad...oni vele da je bilo prijava 4000 kandidata a 1000 i nešto budu ih isplatili...da li je to samo u mjeri 6.3 ili i druga mjera do 50 000€?? ili su oni posebnih 1000 odabranika??
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Svaka mjera ti je zasebno...zapravo svaki natjecaj je zasebno...u svakom natjecaju odrede koliko ce novaca dat projektima..

kolike oscilacije mogu bit je najbolji primjer PM 4.1. di su u prvom natjecaju dodijelili (citaj: izmuljali) 800 milijuna kuna za projekte a u drugom je bilo 80 milijuna kuna na raspolaganju...tako da sve ovisi od natjecaja do natjecaja...

a ta druga mjera sta govoris je ili 6.1. sta je za mlade poljoprivrednike (moras imat SO preko 8000) ili za 6.2. koja jos nema pravilnik i ne zna se sta ce bit s njom... imas na forumu temu "Program ruralnog razvoja" pa pogledaj tamo svasta smo pisali :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh