• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PRIJEDLOG: Financije

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Administratori, predlazem da otvorite na prvoj stranici u grupi OSTALO podforum FINANCIJE, PROPISI, JAVNI NATJECAJI I SLIČNO i preselite ove rasprave unutra.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.


Pokusao sam po sijecanju naci teme gdje se raspravljalo o propisima i financijama, a ako sam nesto propustio i to neka se preseli.

Financije su PREVAŽNA tema da bi se moralo cijeli forum protrcati da se nesto korisno nadje, a definitivno ima jako korisnih savjeta, iskustava i razmisljanja. Također, time ćemo se svi prisiliti da na jednom mjestu pišemo o takvim temama. Saam ponekad nesto napisem o toj temi, a onda poslije muku mucim da nadjem u kojoj je to raspravi bilo.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
posto moze do 10 URL-ova biti u jednom postu nastavljam niz, dok admin ne osnuje na pocetnoj stranici ;) grupu, oznaci u ovom threadu link za tu novu grupu i zakljuca relevantne rasprave :)

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Posto se prijedlog ne usvaja, ajde da probam ovdje pitati pa mozda netko zna, a vjerojatno nisam jedini kojemu bi takva informacija dobrodosla.

Dakle: kod kupnje stvari sa PDV-om, koliki je maksimalni iznos kojim se moze kupiti za gotovinu, a da se preporez moze odbiti?
Svojedobno znam da je uvjet za odbitak PDV-a bilo bezgotovinsko placanje, ali je to (navodno) ukinuto i cuo sam da je sada limit 3000.00 kn. Dakle, da bi odbio PDV stvari koja sa PDV-om vrijedi do 3000.00 mozes platiti gotovinom, a za skuplje stvari mora se platiti bezgotovinsko. Tocno/netocno? Takodjer bi cijenio kad bi mi netko posalo link zakona/pravilnika/uredbe gdje se to moze vidjeti.

Edit
Saznao da je limit 5.000 kuna zahvaljujuci jednom clanu. Hvala.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
O prijedlogu za temu Finacije se raspravlja na Obrisan neispravan link.
 
M

matija

Guest
ja ga otvorim pa mi piše "Nemaš dopuštenje za pregledavanje tema na ovom forumu" :scratch :?
 
Na vrh