• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijevoz ispiljenog drva za loženje

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
Neznam gdje i kako se raspitati ali zanima me dali se smije prevoziti drvo ispiljeno na furke ili direktno za loženje, bez papira. Dakle imam svoju šumu, i da nevadim sve moguće papire i doznake, dali smijem ispiliti drva na 25 cm i tako ih voziti doma?
 

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
ne...:rolfer:

heheh :D

Ok, ajmo onda dalje :D A što mi treba tj kakav papir da ih smijem vozit doma ispiljene?

Npr ako mi ih počekića lugar i dobim izvoznicu za taj dan ja ih recimo izvezem na proplanku koji mi je 500m od šume i tu ih slažem, i za recimo 2 mjeseca mi dođe pilar i pili ih na furke za peć?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Neznam gdje i kako se raspitati ali zanima me dali se smije prevoziti drvo ispiljeno na furke ili direktno za loženje, bez papira. Dakle imam svoju šumu, i da nevadim sve moguće papire i doznake, dali smijem ispiliti drva na 25 cm i tako ih voziti doma?

smiješ voziti do 40 cm duljine bez popratnice.
druga je stvar što nisi radio službenu doznaku.
 

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
smiješ voziti do 40 cm duljine bez popratnice.
druga je stvar što nisi radio službenu doznaku.

Ok, znači mora mi lugar prvo napraviti doznaku, i onda sa tim papirom mogu vozit do duljine 40 cm? jel tako? jer kod nas je uvriježeno mišljenje da se smije vozit kratko piljeno, bez ikakvog papira :D pa sad provjeravam da vidim dali je to istina ili ne
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ok, znači mora mi lugar prvo napraviti doznaku, i onda sa tim papirom mogu vozit do duljine 40 cm? jel tako? jer kod nas je uvriježeno mišljenje da se smije vozit kratko piljeno, bez ikakvog papira :D pa sad provjeravam da vidim dali je to istina ili ne

po zakonu smiješ voziti do 40 cm bez popratnice. doznaku radiš po vlastitom nahođenju. ja za sve imam papire, od papira za doznaku, od iskaznicu šumoposjednika, tako da ne brinem.

mali off.
mi imamo čuvara privatnih šuma koji je i lovočuvar lokalnog lovačkog društva. on ne prijavljuje one za koje zna da tu imaju šume, radili doznaku ili ne, ali prijavljuje prijevoznike i drvokradice. inspektor je bio par puta, ali sve ostaje na tome.
ako imaš nekog ljubomornog da ti napakosti, onda jednostavno nisi imao sreće.
 

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
po zakonu smiješ voziti do 40 cm bez popratnice. doznaku radiš po vlastitom nahođenju. ja za sve imam papire, od papira za doznaku, od iskaznicu šumoposjednika, tako da ne brinem.

mali off.
mi imamo čuvara privatnih šuma koji je i lovočuvar lokalnog lovačkog društva. on ne prijavljuje one za koje zna da tu imaju šume, radili doznaku ili ne, ali prijavljuje prijevoznike i drvokradice. inspektor je bio par puta, ali sve ostaje na tome.
ako imaš nekog ljubomornog da ti napakosti, onda jednostavno nisi imao sreće.


Ma stvar je u tome da kod nas očito policija hoće napunit proračun, imam svoje šume da mi nepada na pamet krast tuđe, jer ni sa svojom nemogu doć na kraj, samo sa proredom kad radim.

Ali ovaj vikend je poznanik koji isto ima svoju šumu imao problem sa policijom jer je vozio drva, ispiljena na kratko, iz svoje šume, ali bez papira. Tako da sad neznam tko lud tko pametan.

Uglavnom morat čemo izgleda lugara vozit u šumu na doznaku , pa opet kad bude izvoz , al đabe mi to kad nemogu 30 - 40 metara koliko mi treba za zimu izvest u jednom danu
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Neznam gdje i kako se raspitati ali zanima me dali se smije prevoziti drvo ispiljeno na furke ili direktno za loženje, bez papira. Dakle imam svoju šumu, i da nevadim sve moguće papire i doznake, dali smijem ispiliti drva na 25 cm i tako ih voziti doma?

Ivek svaka čast, veliš ako ti to dobro usitnis i ispilis kratko treba manje papira :)
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
549
Tako je kod mene,kad ih iskratis na meru za pec mozes da ih vozis kolko oces i niko te ne dira.E sad dali je to po zakonu ne bih znao,ali bitno da mi niko ne pravi probleme zbog papira.
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
negdje sam pročitao a i pitao lugara; ako drva nisu ukradena ; mogu se vozit "trupčići" od 25 cm i niko te neće ništa pitati, ja si tako drva pripremim i kad se dobro osuše izrežem na 25 cm i iz "zavičaja" ih vozim u zagreb kući , nikad me ni jedan pajo u rutinskoj kontroli nije pitao za neki papir, iako imam papir od doznake i uplate !
 
Na vrh