• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

prijevoz polj.kultura traktorom

B

Bobo

Guest
E, vidis, pricao sam s covijekom koji se bavi hidrostatickim upravljacima i kaze da se moze postelati protok ulja krot orbitrol, samo da je to jako skakljav posao i da se to jednostavno ne isplati raditi, ako trebam placati da se to napravi. Posto je traktor pod jamstvom, ja cu to nepomenuti kao eventualni nedostatak, pa ako prodje - prodje... ;)
 
R

Ratarko

Guest
Evo malo o prijevozu , ponovo .

Kao što sam već rekao vozio sam pureći gnoj zadnjih osam dana . Transportirao sam ga sa Masseyom u Tehnostroj prikolici za gnoj . Put je bio prilično dug od farme do njive nekih 15 km sa tim da sam ujedino i razbacio svaku prikolicu koju sam dovezao .

Malo brojki . Odvezao sam 28 tura i potrošio 305 litara goriva . Svaka tura je duga 30 kilometara ( od frame do njive i nazad na farmu ) . Za tih 8 dana sam napravio oko 1200 km jer je ukupno bilo 40 tura ali nemam potrošnju goriva za ostalih 12 turi . Po ovim brojkama mi se čini da potrošnja nije bila velika . Glavni razlog tomu je max. brzina kretanja od 42 km/h na 1360 okretaja motora a i mala nosivost prikolice od svega 8 tona .
 
B

branko

Guest
36 litara na stotku , vidi mi se malo previse , da nisi nesto pobrkao? znam da recimo lija (liaz) od 400 ks je imala normu (ali je trosila manje) 40 litara s time da je vukla 16 tonku prikolicu a njena nosivost je bila 8 tona ali je teret bio laksi. jedino radi razbacivanja ako je potegnul tolko.
 
R

Ratarko

Guest
Moji podatci su ti točni , tu nema dvojbe . Potrošio sam 305 litara goriva za 5 dana a napravio sam 28 tura od 30 kilometara + razbacivanje tih 28 prikolica . Svaku prikolicu bih razbacio u 350 metara dužine i 12 matara široko . Za razbacivanje jedne prikolice sam trošio oko 8 minuta .
 
B

bajki

Guest
Mislim da ne treba mješati kruške i jabuke. Kamioni i traktori nisu jednaki, ipak taj traktor neide brže od 42 km/h.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
bajki kaže:
Mislim da ne treba mješati kruške i jabuke. Kamioni i traktori nisu jednaki, ipak taj traktor neide brže od 42 km/h.

potpuno se slažem s bajkijem, nema svrhe mješat vozila druge kategorije
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko
Rekao si 5 dana, koliko sati po danu si radio? Ako si 10, znači 50 sati , to iznosi 6 litara po satu što uopće nije puno!
Na koliko okretaja motora si razbacivao?
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ratarko
Rekao si 5 dana, koliko sati po danu si radio? Ako si 10, znači 50 sati , to iznosi 6 litara po satu što uopće nije puno!
Na koliko okretaja motora si razbacivao?

Sveukupno sam radio osam dana , jedan dan po objektu 96x12 metara ali za ova prva tri dana nemam potrošnju . Tek sam četvrti dan natočio rezervoar do vrha i nakon što sam završio sa osmim objektom ponovo sam natočio , stalo je 305 litara .
Traktor sam pali svako jutro u pola 7 a gasio bih ga oko 17 sati popodne . Mora se reći da sam nakon svake ture čekao da dođem na red za utovar , ponekad i cijeli sat . Ono što još kao točan podatak mogu reći je to da sam za svaku od tura potrošio od 55 minuta do 1 sat i pet minuta . To je od polaska sa farme do povratka na farmu . Vozio sam uvijek max. brzinom od 42 km/h na 1360 okretaja , čak i po poljskom putu ( bio je dobar ) . Na njivi sam razbacivao na 1500 okretaja motora , brzina kardana na 540 ECO što je dalo 500 okretaja u minuti na kardanu .

Po mojoj računici traktor je radio 6 sati dnevno jer sam pravio 5 ili 6 tura tijekom dana , sve drugo je bilo čekanje sa ugašenim motorom .
 
Na vrh