• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

prijevoz polj.kultura traktorom

B

bajki

Guest
Za Rusa piše da je maksimalna brzina 36 km/h, to je kad ga se kupi dok je zatvoren.
 
Z

zrine892

Guest
i jest maksinalna brzina kad imam menjaca poput multipovera,ono sto ti daje
ubrzanje ili usporavanje recimo 30%kad mi je u sporom onda do 35 km/h maksimalna,a kad brebacim u brzoj onda do 55 km/h.kod mene još nije nista dirano po boshc pumpi jer kad dojde ova slikati za kasko osiguranje provjerava sve plombe... ;) inace vec bi odavna bio :lol: :lol: :lol:
 
P

Picek

Guest
bajki kaže:
Imaš kasko osiguran traktor?
neke banke ili leasing kuče znaju zahtijevati da bude kasko osiguran za vrijeme otplate kredita..
kao i za aute uostalom...
 
B

Bobo

Guest
I moj 549 je kasko osiguran... Pao sam na guzicu od smijeha kad sam vidio da je stari uplatio i dodatak za alkoholiziraniost, tako da smijem i popiti...
 
Z

zrine892

Guest
hehe...Cujte skoro me opalio snob kad sam procitao racun da ce u tih 5 god kasko osiguranje ispasti skuplje od rusa.hehe..da osiguran je kasko a mozda ako ga i otplatim još koristiti kasko....nije loše samo malo je skupo...
 
B

bajki

Guest
I koliko košta kasko osiguranje za traktor i koje stvari pokriva?
 
Z

zrine892

Guest
prvo placanje nam je bilo 1800 kuna.....a sada placamo 45 il 35% manje...tako da oko 900 kuna placamo......neznam koje stvari pokriva ali ja mislim da sve pokriva osim voznje u pijanom stanju....ja imam zagrebacke tablice....pa stoga je tamo veca krada vozila i promet i tak gluposti.....koji purger u slavoniji sa traktorom radi majko mila....ovi se pitaju... ;) ;) ;) ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Kaj ti je traktor kupljen na pušing (leasing)?

Ako je, možeš zahtjevati reg. u svojoj opčini, samo moraš biti malo dosadan ;)
 
B

Bobo

Guest
Moj je na pusing i leasing pa imam PZ tablice ;)

I ja imam uplacen neki dodatak za voznju u pijanom stanju. Mislim da je 800 kn ta doplata ili tako nesto...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Bobo kaže:
I ja imam uplacen neki dodatak za voznju u pijanom stanju. Mislim da je 800 kn ta doplata ili tako nesto...

Pa... kad več plačaš, jesi li ga barem koristio??? :ROFL
 
B

Bobo

Guest
Nisam imao prilike do sada... Uvijek kad idem na neke ture pijem kokakolu tako da nema bojazni i da me policija zaustavi da platim kaznu, a kasko ne pokriva kazna koje policija velikodusno dijeli...

Kud ni trijezan IMT-a ne mozes ravno voziti, kako bih tek pripit/pijan vozio ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
A ja več mislil da si dovoljno pritegnul prednje kotače :lol:
 
B

Bobo

Guest
Ma jesam, ali je fora ta sto im je sklop od upravljaca takav da ne kompenzira sto kad skreces u lijevo treba vise ulja, nego kad skreces u desno. Tako dobijes da u lijevo imas 3 i pol kruga, a u desno 2 i pol i u voznji vilan stalno "bijezi" u lijevo ;)

To su cari voznje IMT traktora, i tu su "namijerno" da te drze budnim 8) (Eh, kako sam se glatko iz ove izvukao)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Misliš na stalnu korekciju? Pa svaki hidrostatički volan malo "puzi".
I meni malo to ide na živce, ali eto, to je cijena laganog okretanja volana.

Zato je mehanički volan zakon :lol:
Bar malo ojačaš mišiče.
 
B

Bobo

Guest
Ne klizi svaki. Ako imas dvostruki cilindar na prednjem mostu, tu nema korekcije nikakve, ili ako imas na svakom tocku poseban cilindar, takodjer nema nikakve korekcije...

Onaj DF sto vuce Coca-cola prikolicu ima rucku na volanu dolje lijevo i kad vozi ravno, rucka je stalno na tom mijestu dok je kod mene nakon manje od kilometra volan napravio citav krug u lijevo... Ovdje je proklizavanje jako ocito, no navikao sam se vec, tako da i nije neki problem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Onda je rješenje ugraditi još jednog (ako imaš mjesta). Samo...volan više nebu tak direktan kao sad.
 
B

Bobo

Guest
Znam. No zar ne bi bilo rijesenje malko smanjiti protok u jednu stranu, tako da imam 3 i pol kruga u svaku stranu i gotovo? Ja sam tako razmisljao, i mislim da bi drzalo vodu.
 
V

vinko

Guest
jeste prijevoz polj. kultura ali traktor baš i nije
Obrisan neispravan link.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Re:

Bobo kaže:
Znam. No zar ne bi bilo rijesenje malko smanjiti protok u jednu stranu, tako da imam 3 i pol kruga u svaku stranu i gotovo? Ja sam tako razmisljao, i mislim da bi drzalo vodu.

A kak? Orbitrol (glava hidrostatičkog volana) ti se ponaša kao pumpa stalnog volumena, pa ako imaš cilindar koji ima dva različita volumena u svakom smjeru, mora biti različiti broj zakreta.
Možeš uzeti cilindar od viličara (koji ima na obje strane klipnjaču) te koristiti jednu stranu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh