• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključak za cijepanje za motokultivator

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031



Ajd da čujem znalce sta je ovo dajte pričajte mi malo o tome naso sam na netu zanima me sta je to i dali je to slučajno
"homemade"
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
napokon da vidim nešto lijepo zamišljeno i lijepo sprovedeno u djelo
svaka_cast.gif
svaka_cast.gif
svaka_cast.gif
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
i meni se isto sviđa ali želim da čujem sta je to točno dali ima toga za kupit
bas je fora
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
savoris kaže:
napokon da vidim nešto lijepo zamišljeno i lijepo sprovedeno u djelo
svaka_cast.gif
svaka_cast.gif
svaka_cast.gif

Potpisujem :mrgreen:
Mislim da je "homemade" i vjerojatno se ne može kupiti. Jako praktično za metrice iza kraće komade. Ak je cilindar dovoljnog promjera s križnim nožem u jedno stiskanju riješena klada. Za raditi uživajući. :finga:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
meni se više svidja ideja kako iskoristiti MTK ;)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
čovjek se definitvno dobro sjetio e samo da znate vlasnik je neki kekec jer sam našo na slovenskom forumu.
ovo bi meni dobro došlo dođeš u šumu nacijepaš i nacijepano voziš doma ili cijepaš susjedima zakon mašina
 
B

BAGERISTA

Guest
Krumpironja kaže:



Ajd da čujem znalce sta je ovo dajte pričajte mi malo o tome naso sam na netu zanima me sta je to i dali je to slučajno
"homemade"


Ljepo napravljeno,,složeno vrhunski,,,i pedantno,,,mislim da je i u poslu jednako dobar...ko god je to radio skidam kapu :mrgreen: :mrgreen: 8) :prayer:
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
tko je od vas toliko dobar i tolko upoznat sa gradivom da mi opiše djelovanje ovog cjepača, odnosno da mi napravi shemu po kojoj bi ja skuzio kako nešto ovako napraviti i sebi...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
vjeruj mi ja ne znam da ima cilindar i da radi preko kardana da se vozi i da služi za cijepat to pitaj ove iskusnije ja neam pojma :?: :?: :?:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Krumpironja kaže:
vjeruj mi ja ne znam da ima cilindar i da radi preko kardana da se vozi i da služi za cijepat to pitaj ove iskusnije ja neam pojma :?: :?: :?:
Daj mi link od tog kekec foruma ,thx.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ovaj si je dao truda, torzionka od auta, dizalica hidraulična s kojom spušta torzionku, ne znam kakav mu je ono prekidač spojen s kablovima na osovini, rudi, kočnica najvjerojatnije, samo kako je to okrenuta, neka čudna, rezervoar hidraulike je inteligentno smjestio kao sjedalo na kojem vozi, bravo Janez, sjedni pet.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
sokol2503 kaže:
i, jel onda netko skužio kak napraviti ovakav "kekec stroj"???



ja ne hahaha . Pa de ljudi zivnite nije valda janez pametniji od nas
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
bome koliko to već znate da guram nos u svašta ali me oduševilo kako je čovjek dao truda i uradio nešto da i ja padnem na dupe :D
pogotovo na strani 7 ovoga predhodnog linka ovaj dasa što je napravio cijelli traktorak
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
ajmo automatičati i mehaničari... ovo nije moja grana tehnike, ali uz dobru shemu i objašnjenje, mogu složiti i pripasati na svoj stroj... ali HOĆU TO!!! :twisted:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sokol2503 kaže:
ajmo automatičati i mehaničari... ovo nije moja grana tehnike, ali uz dobru shemu i objašnjenje, mogu složiti i pripasati na svoj stroj... ali HOĆU TO!!! :twisted:
Koji dio ne razumiješ ?
običan kalač postavljen na osovinu ,vuće ga i pogoni mtk .Sve ostalo je slobodni pjesnički izričaj .
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
nisi me shvatio. što se tice izrade samog postolja, ma to je lako, ali ja stvarno ne razumijem princip...
jasno mi je da kardan pogoni pumpu koja druka ulje u cijev i pritišće cjepač, to je osnovni princip automatike, toliko znam.

ali gdje što i s čim mora niti povezani, kakvi ventili ili cijevi, i n akojem principu radi ručica za aktiviranje cjepača... ovi ''sitni'' detalji mi nisu jasni. a ne mogu nači ni shemu, pa zato pitam ovdje. vidio sam masu modela i izvedbi, ali ništa nije objašnjeno kako napraviti, nažalost...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
pa druže najjednostavnije ti je slikaj detaljno neki postojeći cjepač i jednostavno ga prekopitaj , ovjde na forumu imaš temu KALAČI DRVA i tamo ima nekoliko cjepača koji su analizirani (googlaj malo , imaš 9 postova i navalio si na stvari da ti neko ponavlja , potraži malo po forumu nema šta nema ovdje )

ali osnovni sistem rada hid. sistema ti je relacija :rezervoar-filter(može ovdje a i nemora) -razvodnik-klip(potrošači)-filer(ako nije na usisu)-pa opet rezervoar
šta ti još ima nejasno , nabavi potrebne komponente a lako je njih pospajati , da stavim naglasak na odgovarajuće komponente
 

Najnoviji postovi

Na vrh