• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

priključak za kipaanje

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
dečki kaj mi točno treba da na na 533 složim hidrauliku za prikolicu odnosno da mogu kipat.
slika naziv,
e da jel ko može slikat kak mu stoji onaj poklopac na kučištu di ide ona duga cijev na pumpu hidraulike.
hvala.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo ti slika izvoda za hidrauliku...

DSC00936.jpg


DSC00937.jpg


inače ti tu stoji jedan vijak kojeg samo odviješ i našarafiš cijev izvoda hidraulike,i na cijev na kraju moraš prišarafit ovu priključnicu.to ti je sve.malo kudelje staviš na navoje da brtvi i dobro pritegneš.mislim da sve skupa košta oko 200-300 kn.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
hvala puno abrkili.
a kad kipaš kaj sam onu ručicu gore ko da dižeš hidrauliku?
imam neku prikolicu u ponudi za siču treba ju uredit od stajanja vani propala,gume strule,lim na stranicama.
al nisu stranice popigane i jako ljepo sjedaju jedna do druge.pšenica i bi i nebi curila.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
tako je,samo digneš hidrauliku do kraja...

čuj,kiperica se svakako isplati,koliko god da koštala...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a mislim sijat pšenicu,pa lakše doč iskipat,nego kak sam gledal ljude da se muče,sa gumenjacima i sl.
hvala još jednom kolega.
 
B

Bobo

Guest
abrkili kaže:
tako je,samo digneš hidrauliku do kraja...

čuj,kiperica se svakako isplati,koliko god da koštala...


Nije istina...

"kuglica" se namjesti u polozaj "FAST" a "kockicom" kipas prikolicu ili dizes kosilicu ili nesto trece...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
meni piše brzo i čim kuglicu približim več diže poluge.
a kockice su između ona dva kružiča.
 
B

Bobo

Guest
Mozes i tako kipati, ali ako imas kuku s krizem namontiranu na traktor, gadno joj se pise od takvog kipanja...

Ovaj ispravni nacin rasterecuje podizne poluge traktora i vise ulja ide prema izvodu za kipanje...
 
K

korisnik2408

Guest
Kod sebe sam pokusao rijesiti kipanje sa cijevi kako je prikazano na slici. Naravno to je islo jedno vrijeme, ali je ulje brzo procurilo na mjestu gdje se cijev sa supljim vijkom spaja na kuciste. Kada mi je to dosadilo otisao sam u jednu firmu koja se bavi izradom hidraulickih crijeva. Oni su mi napravili crijevo (koje je gipko za razliku od ove cijevi) koje sam postavio umjesto cijeve i od tada nemam problema sa curenjem ulja na spoju.
 
B

Bobo

Guest
Ulje ti je na spoju curilo, jer cjev nisi bio fiksirao za traktor, pa se mogla klimati lijevo-desno, pa se tako i suplji vijak odvrtao...

Moja cjev je od prvog dana ucvrscena i nemam problema s curenjem ulja, kao ni svi ostali koji imaju fiksiranu cjev. ostali koji su imali problema s curenjem su napravili istu stvar kao i ti. dali napraviti od hidraulicnog crijeva i problem rijesen...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
u pravu je bobo , cijev nije bila fiksirana na kraju

a gipko crijevo je malo neprakticno , ima rodjak u mene teze je ukljuciti crijevo od prikolice
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
u pravu je bobo , cijev nije bila fiksirana na kraju

a gipko crijevo je malo neprakticno , ima rodjak u mene teze je ukljuciti crijevo od prikolice

Pozz ekipa!
Mene zanima ako tko ima slike kak bi to zgledalo na Ursus c335 jer bi htio ubaciti kiper ventil!?
Zahvaljujem unaprijed!:partyman::confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh