• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
donje vratilo se vrti 575/934 oketaja kad se motor vrti na 3000 , dakle puni gas .
Ovaj kalač je kako se čini na multiplikatoru ..ako je u najgorem slučaj omjera 3.8 i pumpmom od 30 kubika
30x 3.8 = 114 kubika
114 x 500 okretaja vratila =cca 55 litri u minuti

55 x 200 bara =20 kilowata potrebne snage

t
o SS nemre dati van .

Znači pumpu bi trebao prilagoti mogučnosti motoru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Za taj motor od 12ks (9kW) ti je pumpa od 19...20cc optimalna.
19cc pumpu pogonim elektromotorom od 5,5kW, kojeg teretim s 9,5kW@200 bara.
Naravno, da bi imal kakvu-takvu brzinu, motor bi trebal raditi stalno na punom gasu.
 

kotlokrp

Novi član
Tu od
14 Lip 2016
Poruka
7
Pozdrav ekipa !
Ima li neko ideju kako napravit tresač za mtk imt 506 sa izlazom za strižnu kosu
S obzirom da fali ruku ćini mi se da mi bolje uložit u tresač nego u ovin godinama pravit dicu :)
Zahvaljujem na svakom odgovoru
 

kotlokrp

Novi član
Tu od
14 Lip 2016
Poruka
7
Pozdrav ekipa !
Ima li neko ideju kako napravit tresač za mtk imt 506 sa izlazom za strižnu kosu
S obzirom da fali ruku ćini mi se da mi bolje uložit u tresač nego u ovin godinama pravit dicu :)
Zahvaljujem na svakom odgovoru

Ej ! Zar nema nikoga ?
 

kotlokrp

Novi član
Tu od
14 Lip 2016
Poruka
7
Zanimljiva ideja, ali možda malo utopistička !:=-:
možda...volija bi čut šta je najveći problem za realizaciju te ideje

ja mislim da je mala masa kultivatora , možda mlade višnje , ali masline ...hm..
utezi za kotače,..prednji uteg..,,premalo?
zašto masa ? pojasni malo ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
S tresačim i traktor ima posla a gdje nebi MTK.
Stablo bi stajalo a MTK se tresel. Želiš li to?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
utezi za kotače,..prednji uteg..,,premalo?
zašto masa ? pojasni malo ?

pa da probam , jel isto može tresti čovjek od 50 kila ili muž od 120 ?
ako je moment otpora drveta veči od otpora tj mase kultivatora tresel se bude kultivator a ne drvo
 
E

el pibe

Guest
Zato treba kultivator "omasoviti"možda zakopčati za drugo drvo,valjda je neki drvored u pitanju.Sve se da napraviti,primjer čovjek vuče sa kultivatorom trupce bolje nego neki dasa sa traktorčinom od 100ks i "krpanom".Složil si je prenos i vitlo na maloj prikolici,priveže se za "živo"drvo i radi čuda.Samo treba znati kaj se hoće i niš nije nemoguće.Ne da bi kultivatorom tresao masline,uz dobro uporište i prenos ima da ih i čupa skupa sa korijenom ak treba.
 

kotlokrp

Novi član
Tu od
14 Lip 2016
Poruka
7
Umisto osnovnog debla recimo npr gurtnom ili možda još bolje vatrogasnim crijevom zakačim malo poviše di se maslina ili neka drugo stablo počinje račvat pa u tri četiri puta stresem stablo ako je to jedini problem..Igra li kakvu ulogu broj okretaja na izlazu za vratilo ?
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Umisto osnovnog debla recimo npr gurtnom ili možda još bolje vatrogasnim crijevom zakačim malo poviše di se maslina ili neka drugo stablo počinje račvat pa u tri četiri puta stresem stablo ako je to jedini problem..Igra li kakvu ulogu broj okretaja na izlazu za vratilo ?

Sve ti igra ulogu,ja sam radio tresač za traktor i vjeruj ljudima kad ti kažu da je kultivator prelagan za to
Kad vežeš sa gurtnom prvo to moraš jako napet gurtnu da bi uopće imao efekt trešnje jer ako je labavo radi samo gurtna,ali ne i stablo,a sa motokultivatorom uopće neko veće stablo ne možeš napeti jer kad počne trešnja samo će ti približiti motokultivator i izgubit ćeš napetost,možda na nekim manjim šljivama ili višnjama još,ali masline skroz zaboravi:icon_e_biggrin:
 

kotlokrp

Novi član
Tu od
14 Lip 2016
Poruka
7
virujen ja ljudima...zato sam i postavija pitanje da nešto saznam--evo i od tebe sam nešto sazna :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh