• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za pcelarstvo

B

Bobo

Guest
Evo, kao sto i naslov kaze...

Posto mi se brat bavi pcelarstvom i proizvodnjom meda, odlucili smo se ponoviti za prikolicu za selidbu pcela, radi boljeg prinosa meda:

Obrisan neispravan link.

Dakle, prikolica je samogradnja, okretiste je uzeto sa neke ZMAJ prikolice, tockovi su 16" te amortizeri na obje osovine. Prednja osovina cak ima i bubnjeve, pa sam razmisljao da napravim i zracne kocnice na prikolici, no o tom potom. Zadnje gume su dosta lose i zamijena je potrebna, prednje ce izdrzati jos koju godinu...

Za koji dan krece "restauracija" prikolice, te cu postavljati slike kako budemo napredovali s poslom.

Inace, prikolica je dugacka 7m + ruda, tako da je s traktorom to pravi mali vlak od 10 ;)...


Uglavnom, prikolica je placena 2 800 Kn sto je prema meni PREMALO, jer u nju treba dati jos najvise 1 000 a za 4 000Kn ju ne bih mogao napraviti da se na glavu nasadim...
 
R

Ratarko

Guest
Uh a nisam sijao uljanu repicu da dozujite do mene , hehe
Doba prikolica , odnosno biti če kada ju sredite do kraja.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ako budes sijao/sadio suncokret, javi i stizem!

Jos bolje ako znas da itko ove godine sije/sadi suncokret a da je u blizini, bilo bi lijepo, jer ce suncokret otplatiti prikolicu samo tako ;)
 
R

Ratarko

Guest
Ja neču sigurno , prošle godine smo fino izgubili novaca na suncokretu.
Ustvari imati ču pokusne suncokrete kao i prije ali to ti sijem na juto - dva tako da to nije zanimljivo za tebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh