• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za Tomo Vinković

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
slafko ove tvoje prikolice koje su namijenjene za TV i sl. traktore imam par pitanja oko toga:

1. Na kojem tlaku radi cilindar kipanja kad je prikolica natovarena
do maksimalne deklarirane nosivosti, te koliko je potrebno ulja za cilindar kada je kiper skroz podignut?
2. Na kojem tlaku radi cilindar kočenja i koliko je potrebno njemu ulja za rad?
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
zbalija kaže:
slafko ove tvoje prikolice koje su namijenjene za TV i sl. traktore imam par pitanja oko toga:

1. Na kojem tlaku radi cilindar kipanja kad je prikolica natovarena
do maksimalne deklarirane nosivosti, te koliko je potrebno ulja za cilindar kada je kiper skroz podignut?
2. Na kojem tlaku radi cilindar kočenja i koliko je potrebno njemu ulja za rad?

Malo si me zatekao, nisam toliko tehnički potkovan da bih to znao. Budem se konzultirao pa javim što sam saznao.

Ispričavam se...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
slafko kaže:
zbalija kaže:
slafko ove tvoje prikolice koje su namijenjene za TV i sl. traktore imam par pitanja oko toga:

1. Na kojem tlaku radi cilindar kipanja kad je prikolica natovarena
do maksimalne deklarirane nosivosti, te koliko je potrebno ulja za cilindar kada je kiper skroz podignut?
2. Na kojem tlaku radi cilindar kočenja i koliko je potrebno njemu ulja za rad?

Malo si me zatekao, nisam toliko tehnički potkovan da bih to znao. Budem se konzultirao pa javim što sam saznao.

Ispričavam se...

Nema potreba za velikim ispričavanjem kad saznaš napišeš i to je to! :D

Ovako to mi je pitanje slučajno palo napamet jer sam u jednoj temi čitao
kako traktor ne može podiči kipu prema gore (mislim da se radilo o Vladimircu nisam siguran, dok IMT može bez problema) , nego samo na stranu kad je potpuno opterećena prikolica.

A ovako da ti velim stari tipovi TV imaju u sistemu hidraulike oko 7,5l ulja.
Radni tlak hidrauličkog sistema za podizanje je 120 bara ,
kod sistem za kočenje je radni tlak 100 bara.

E sad koliko ima ulja u sistemu nova Prima i Hittner ne bi znao!
Ali znam da im je radni tlak hidrauličkog sistema podignut za 40 bara
te sad iznosi 160 bara.

P.S.

Može još dva pitanja u vezi prikolice?!
Za ovaj odgovor ti ne treba tehničko predznanje!

1. Kolika je prohodnost prikolice? (Dakle koliko je najniža točka udaljena od tla?)
2. Te kakao je klipnjača od cilindar kipanja konstruiran ? (Dali je iz jednog dijela ili je teleskopska sa višestrukim izvlačenjem ?)
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
zbalija kaže:
1. Kolika je prohodnost prikolice? (Dakle koliko je najniža točka udaljena od tla?)
2. Te kakao je klipnjača od cilindar kipanja konstruiran ? (Dali je iz jednog dijela ili je teleskopska sa višestrukim izvlačenjem ?)

1. Prohodnost prikolice je 310 mm (od tla do osovine), gume su gore 10.0/75-15,3.
2. Cilindar za kipanje je teleskopski, na izvlačenje.

Moram napomenuti da smo zajedno sa kupcem iz Zadra pronašli zamjerku na jednoj prikolici - cilindar je bio nekih 15 cm niži od osovine što je na brdovitom području ravno samoubojstvu... :D

Zamjerka je već riješena tako da je sad cilindar u ravnini sa osovinom i nema straha da će se zakačiti o tlo.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
slafko kaže:
1. Prohodnost prikolice je 310 mm (od tla do osovine), gume su gore 10.0/75-15,3.
2. Cilindar za kipanje je teleskopski, na izvlačenje.

Moram napomenuti da smo zajedno sa kupcem iz Zadra pronašli zamjerku na jednoj prikolici - cilindar je bio nekih 15 cm niži od osovine što je na brdovitom području ravno samoubojstvu... :D

Zamjerka je već riješena tako da je sad cilindar u ravnini sa osovinom i nema straha da će se zakačiti o tlo.

slavko upravo tako tu zamjerku koju ste našli sa kupcem je ravna samoubojstvu!

A što nisi ti sam primijetio taj nedostatak kad si dovezao prikolicu kod sebe,
ovako to je dosta velik minus za prikolicu.

kad bi taj cilindar zapeo za neku prepreku najmanji bio problem da se svine,
već bi bio veći problem ako se slučajno prevoze na prikolici ljudi na prikolici i da se prikolica
prevrne dalje znaš i sam što bi bilo!

Dakle sad je cilindar u ravnini sa osovinom?!
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
zbalija kaže:
Dakle sad je cilindar u ravnini sa osovinom?!

Tako je, čak možda 1-2 cm iznad osovine.

Potpuno se slažem, trebali smo to prije uočiti. Bolje ikad nego nikad... :lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
...prikolica nije za prijevoz ljudi ..nema takvi atest ni certifikat , ni tako ne pišee u prometnoj dozvoli .
Klirets od 300 mm :scratch ..pitam se koliki klirens ima tomo vinkovic ..i treba li prikolica imati veci klirens od tome ...
Slafko je trgovac ,pa mu nije zamjeriti pitam se gdje to u dalmaciji ima kolotraga od 15 cm i kaj TV radi na takvom terenu :blackeye
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
puknuti kaže:
...prikolica nije za prijevoz ljudi ..nema takvi atest ni certifikat , ni tako ne pišee u prometnoj dozvoli .
Klirets od 300 mm :scratch ..pitam se koliki klirens ima tomo vinkovic ..i treba li prikolica imati veci klirens od tome ...
Slafko je trgovac ,pa mu nije zamjeriti pitam se gdje to u dalmaciji ima kolotraga od 15 cm i kaj TV radi na takvom terenu :blackeye

puknuti slažem se sa tobom da prikolica nije za prijevoz ljudi, a naravno nema takav atest,
ali se uvijek nađe netko gore (barem kod mene u zagorju)!

Ovako klirets kod TV serije 700 je 230 mm, a kod nove Prime sa zadnjim kotačima od 20"
je oko 28 cm.

A što se tiče slavka ne zamjeravam mu ništa i kako sam no veli bolje ikad nego nikad :D

A što se tiče Dalmacije i njihovih putova ne bi htio ništa komentirati jer ne poznajem taj teren i konfiguraciju terena!
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Poštujem kupčev zahtjev i to je kod mene zakon br. 1 (nemam ih puno kao npr. žuja zakoni :lol: )

Možda nisu u pitanju kolotrasi već grbavo područje pa se prelazi preko svega i svačega...uglavnom, sigurnije i za njega i za mene da je između osovina i tla 30 cm.

Možda prilika da najavim da će se takva prikolica, koju sada imam u ponudi i radi se u Turskoj, početi raditi kod nas u Međimurju. Cijena će ostati ista, a kvalitetu ćemo sigurno još malo dignuti...
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
swizach kaže:
jel bi se na tu prikolicu dala montirati povisenja?

Mogu se...upravo na sajmu je dogovorena takva prikolica, 40+40 cm i ide u Petrijevce...
 
J

jspeha

Guest
pozdrav!

Zna li netko gdje se može nabaviti GUMICE CILINDRA KIPE za prikolicu tomo vinković-starije proizvodnje!

unaprijed hvala!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
jspeha kaže:
pozdrav!

Zna li netko gdje se može nabaviti GUMICE CILINDRA KIPE za prikolicu tomo vinković-starije proizvodnje!

unaprijed hvala!

Čiji je cilindar PPT ili?
Set za reparaturu cilindra kipe prikolice može sigurno nabaviti u Bjelovaru u tvornici ili Masivi....
 

levi

Novi član
Tu od
24 Svi 2008
Poruka
10
Demontaža kotača prikolice

Na originalnoj prikolici Tomo Vinković (1988.) puknuo mi šaraf prilikom skidanja kotača. Rastavio sam ga i ne mogu izvaditi dio osovine da izbijem i promjenim taj šaraf. Ima li netko iskustva s tim?
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
zabuši šaraf sa svrdlom malo tanjim od njega i kasnije popravi navoj ureznicom....ili nabavi onaj izvlakač za polomljene vijke,tz. svinjski rep
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
pozdrav!

Zna li netko gdje se može nabaviti GUMICE CILINDRA KIPE za prikolicu tomo vinković-starije proizvodnje!

unaprijed hvala!

Ja to rešavam u Rakitju (zg) ima jedna trgovna sa takvim stvarima nemrem sa trenutačno sijetit kako se zove
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo dosla u garazu na preinaku jedna prikolica i popravak al se malo zakompliciralo pa trebam i pomoc kak skinut glavcinu da promijenim sarafe od felge ??




 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Koliko znam, na toj flanđi se vrti osovina, a ne glavčina. Pogledaj iznutra kak to izgleda.

Skini troml od kočnice, pa onda probaj pristupiti šarafima.
Onda Mr. Brener čuda čini :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo slika vrlo jednostavno se skida odpoji se kocnica i odpusti 6 sarafa M8 i izbije se glavcina van s lezajevima iz osovine!!

 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nemaš sreče sa šrafima svi se lome.Kako je osiguran zadnji ležaj,dal ga drži samo seger obruč?
 
Na vrh