• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Princip rada kombajna - video

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Znaci trebo bi neki animirani video komplet vrsaja kombajna sa slamotresima, od vitla i kose pa do sjecke. Trebam pojasnit osobi koja si ne moze predocit kako sta funkcionira unutra. Pregledo sam jubito i nesta malo sam naso od Claasa jedan video al nema slamotrese i kratko je. Mogu i one animirane slike ako nema video al najbolje neki video, mora postojat valjda.

Hvala
 
B

Bobo

Guest
Samo da si malo dalje trazio, nasao bi...

CLAAS ima animacije svakog svog stroja i na koji princip radi, pa tako i ovo sto tebe zanima:

[youtube:2g8buj1c]W2iQLn14GuU&NR=1[/youtube:2g8buj1c]
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Hvala, nisam ovo naso. Iako nema komplet od kose i hedera pa do izbacivanja slame al ok je.

Pozdrav
 
B

Bobo

Guest
Gle, imas sve ... tesko heder objasnit u vrazju mater...

Mislim ono... imas nozeve koji rezu zito (I pokazes prstima na koji princip rade) grablje to zito guraju na puznicu (Ovdje pokazes vitlo rukama, a puznicu usporedis s masinom za mljevenje mesa) i puznica tu masu tera u sredinu hedera, prema grlu, onda pustis filmic i to je to ;)

Izmedju ostalog, vide se vitlo i puznica na samom videu...


Mislim da ce ovaj filmic biti dovoljno edukativan, i da nece biti tesko objasniti ostale sisteme.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Hoce, uspio sam nesta al tesko je objasnit nekome koga to uopce ne zanima al bi znao, kao da meni neko objasnjava cijepanje atoma :D
 
B

Bobo

Guest
Hehe...

Mislim da je cjepanje atoma jednostavnije za objasniti nego princim rada kombajna...
 
Na vrh