• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PRLJAVŠTINA NA HLADNJAKU

Meduza

Novi član
Tu od
29 Stu 2009
Poruka
23
Prilikom malčiranja mi u saće hladnjaka ulaze trunčice suhe trave pa se motor grije, u pitanju je kompaktni traktor (voćar), pa ima vrlo fino saće (da bi se dobila veća površina hvadnjaka u što manje prostora), a ispred hladnjaka vode je hladnjak ulja, pa nema mjesta za montažu zaštitne mrežice. Našao sam u njemačkoj firmu koja proizvodi ventilatore s promjenjivim smijerom puhanja pa mogu ispuhati ono što je nabiveno upuhivanjem (cijena cca 1200 Eur + ?). Dali je netko već ugradio nešto slično? možete pogledati na www.cleanfix.org
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Meduza kaže:
Prilikom malčiranja mi u saće hladnjaka ulaze trunčice suhe trave pa se motor grije, u pitanju je kompaktni traktor (voćar), pa ima vrlo fino saće (da bi se dobila veća površina hvadnjaka u što manje prostora), a ispred hladnjaka vode je hladnjak ulja, pa nema mjesta za montažu zaštitne mrežice. Našao sam u njemačkoj firmu koja proizvodi ventilatore s promjenjivim smijerom puhanja pa mogu ispuhati ono što je nabiveno upuhivanjem (cijena cca 1200 Eur + ?). Dali je netko već ugradio nešto slično? možete pogledati na http://www.cleanfix.org
Iako sam vjerojatno u krivu ovo je za mene porez na budale
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
i ja mislim tako

majku mu pa postavi neku mrezicu naprijed nemoguce da nemoze da se stavi 1200 jebenih evra za ovakvu glupost :madmana: :madmana: :madmana: :madmana: :madmana:


EDIT samo da dodam da za te pare moze da se kupi cijeli traktor :lol: ispravan :lol:
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Da si uštediš novce to se inače napravi bez obzira na finoću sačica prvo ispušeš hladnjak kompresorom s obje strane dok je traktor zagašen onda ga upališ pa samo s vanjske strane onda ako još smeća ostane možeš isprati vodom ali uglavnom je kompresor dovoljan.a gdje ti zapinje možeš se pomoći četkicom. Kod mene svi tako čiste hladnjake a što se jako sitne mrežice tiče samo će ti smanjit protok zraka i traktor će se opet grijat kod težeg posla. Kompresor u ruke i malo se zamaži.
 
B

Bobo

Guest
Ovi okretni ventilatoru se ugradjuju masivno u razno-razne kombajne jer rade u velikoj prasini i koliko sam na youtubeu uspio vidjeti da je to dost dobra stvar, samo da ne kosta toliko, bila bi jos bolja...
 

Meduza

Novi član
Tu od
29 Stu 2009
Poruka
23
1. da je skupo, JE
2. ispuhivanje: a) KOMPAKTNI traktor znači da nemaš gdje ni iglu ugurat a kamo li priuštit pošteno i temeljito ispuhivanje (nisu imali gdje ni kompresor ugraditi)
b) kad se radi u takvoj prašini ispuhivati treba svakih 15 min, a to znači pored traktora imati drugi traktor s kompresorom ili el kompresor i agregat od 2kW ili potegnuti 5 km produžnog kabela od kuće :mrgreen: .....
3. zaštitna mrežica: a) također bi ju trebalo čistiti svakih 15 min ako ne i češće tako da se mora lako skidati što je opet problem izvesti jer nema mjesta ni za prdnut :x
b) fina mrežica će sama po sebi smanjiti protok zraka
c) pristup hladnjaku: a) s prednje strane gore, na 2 cm se nalazi rezervar, s donje strane na istoj udaljenosti hladnjak ulja
b) sa stražnje strane je ventilator i ukrugli plastični okvir - pristup vrlo ograničen

ZAJEBAN PROBLEM, ALI ZATO STE VI TU DRAGI FOROMAŠI :gitarist:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
e jebiga sta sve naprica :shock:
KUPI TRAKTOR NA ELEKTRO POGON :idea: :mrgreen:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
koji je traktor u pitanju? postoji li model ovog reverzibilnog ventilatora za taj traktor? ne znam bas koliko se isplati davati 1200€...... za toliko love ces ga dzepnim nozicem napraviti od lipovine
ako se bas toliko prasine lijepi zategni hulahopku ispred......jos malo natopi vodom da se prasina bolje lijepi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Taj ventilator je prava stvar naročito kad na motoru ima malo masnoče nafte ili vode pa to sve ode na hladnjak onda dođe prašina koja se lijepo zalijepi.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, dok na hladnjak na IMT 539 nisam stavio finu mrezicu (1mm x 1mm) hladnjak se stalno stopao kojekakvim letecim pizdarijama, tipa perje, pelud razna, maslackov cvijet... Sve zivo postopa unutra i nema sanse to ispuhati, nego samo crijevo i ispiranje. Od kad imam mrezicu na hladnjaku, kad se postopa, samo skinem onu resetku naprijed, i rukom ocistim tu finu mrezicu, a hladnjak ispod nje je skoro pa 100% cist, skoro pa se ni ne pozna da je radio u takvim prljavim uvjetima.

Tvoj SAME je kompaktan traktor i vjerujem ti da nema bas mijesta naprijed, jer je na tim traktorima sve zivo nagurano naprijed, ali zbog povremenog stopanja hladnjaka davati 1200€, cak i vise se nikako ne isplati... Da stalno radis u prljavim uvjetima, jos bih te razumio al ovako mi to ne ide u glavu.

Mislim, tvoji su i novci i traktor, al svejedno mi se cini kao neisplativa investicija
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Cleanfix je prava stvar, no teško isplativa na jeftinim traktorima.
Na samoj haubi postoji perforirana mreža s rupicama promjera oko 2 mm. Kaj to nije dovoljno fino? (moj Same je zračno hlađen, pa nemam tih problema).
 
V

VTZ

Guest
ZJ kaže:
(moj Same je zračno hlađen, pa nemam tih problema).

A dodatna prednost zračnog hlađenja je u tome da pokraj motora imaš finu struju toplog zraka, pa se možeš i malo ugrijati za hladnih dana, ili posušiti leđa, ako si oznojen od posla u šumi.. Pumpa ti nemože procuriti, brtva na glavi nemože pomiješati vodu, ulje i kompresiju, antifriz je nepoznata stvar... :roll:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
VTZ kaže:
ZJ kaže:
(moj Same je zračno hlađen, pa nemam tih problema).

A dodatna prednost zračnog hlađenja je u tome da pokraj motora imaš finu struju toplog zraka, pa se možeš i malo ugrijati za hladnih dana, ili posušiti leđa, ako si oznojen od posla u šumi.. Pumpa ti nemože procuriti, brtva na glavi nemože pomiješati vodu, ulje i kompresiju, antifriz je nepoznata stvar... :roll:
Da, šteta kaj sam to prekasno prepoznal. Zato mi sad i fali jedan cilindar na traktoru (3turbo umjesto 4 turbo).
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Meduza kaže:
Prilikom malčiranja mi u saće hladnjaka ulaze trunčice suhe trave pa se motor grije, u pitanju je kompaktni traktor (voćar), pa ima vrlo fino saće (da bi se dobila veća površina hvadnjaka u što manje prostora), a ispred hladnjaka vode je hladnjak ulja, pa nema mjesta za montažu zaštitne mrežice. Našao sam u njemačkoj firmu koja proizvodi ventilatore s promjenjivim smijerom puhanja pa mogu ispuhati ono što je nabiveno upuhivanjem (cijena cca 1200 Eur + ?). Dali je netko već ugradio nešto slično? možete pogledati na http://www.cleanfix.org

naprijed je prikopčan malčer?
ak je, onda ga preseli iza i nebu se niš štopalo :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh