• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem hidrauličnog volana imt 560

B

Bobo

Guest
Imate srece, pa vam nije ruku otkinulo u probi...

Orbitrol nosite majstoru da ga uzubi. Koliko sam ja s time upoznat, to je malo zesci posao a kad se krivo sastavi, upalis traktor, a jednom rukom drzis volan. ako ne pustis na vrijeme ima da te protera kroz sajbu ako je pumpa dobra...

Ovo ne bi znao da se nije dogodilo jednom poznaniku. samo ga volan okrenuo ko krpenu lutku...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mi smo danas u firmi isto s 560 rastavili orbitol ,promijenili gumice i sad kad smo sastavili problem ,ne curi ali ni volan nema funkciju ,treba nam neka šema po kojoj sastaviti ,uzubiti
Nije to problem , samo vratiti kako je bilo .
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Nije to problem , samo vratiti kako je bilo .

ko zna kako je bilo ???ima toliko kombinicija,rupica,položaja, gledali smo imaju i neke oznake samo treba neka šema kako uzubiti šta s čime
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
mi smo danas u firmi isto s 560 rastavili orbitol ,promijenili gumice i sad kad smo sastavili problem ,ne curi ali ni volan nema funkciju ,treba nam neka šema po kojoj sastaviti ,uzubiti
Čiji je orbitrol?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
ko zna kako je bilo ???i
Tako se to ne radi...morali ste prije nekako zabilježiti ili bar slikati...već ako neznate natrag sastaviti.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Taj više nebu delal.
A ako i bu ja rado tog traktora nebi pelal po cesti bar neko vreme!
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-ma nije problem ako se pogrješi ništa se posebno ne desi, osim što volan ne radi kako treba, ja sam prije desetak godina to već jednom rastavljo i pokušao sam opraviti i nije išlo, zato sada nisam ni pokušavao rastaviti jer nisam u mogućnosti sastaviti, ima caka u uzubljivanju i majstor mi pokazao ali da moram ponoviti ne bi znao, u međuvremenu sam nabavio knjigu koja objašnjava sastavljanje istoga pa ako još nekog zanima mogu poskenirati i postaviti objašnjenje...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ima u radioničkim uputama od IMT 540-549 kako se sastavlja Petoletkina glava volana
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Vec sam jednom pitao, nisu mi odgovri bili potpuni, radi se o tome, kad brze okrecem upravljac, ne stigne tom brzinom da zakrece tockove, do cega je, fendt 106 LS, orbitor je u pitanju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vec sam jednom pitao, nisu mi odgovri bili potpuni, radi se o tome, kad brze okrecem upravljac, ne stigne tom brzinom da zakrece tockove, do cega je, fendt 106 LS, orbitor je u pitanju.
A kad daš gas?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
nema promejna sa gasom, pumpa je extra dobra, dize sve prilkjucek neovisno o temp, i na ler gasu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
pumpa da je protok dovoljan jer nema promjena sa dodavanjem gasa, jedino ako orbiter neda da protice, ne kuzimse u to, nisam nikada otvarao niti proucavao
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Taj više nebu delal.
A ako i bu ja rado tog traktora nebi pelal po cesti bar neko vreme!

Hidrauličar ga sastavio za 10 min. ,mi ga namontirali nazad i radi ko novi ,ulje ne pušta i to je to ,problem riješen.
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Hidrauličar ga sastavio za 10 min. ,mi ga namontirali nazad i radi ko novi ,ulje ne pušta i to je to ,problem riješen.

može li se znati kod kojeg ste bili majstora i koliko je otprilike koštalo,jer imam i ja problema sa orbitrolom,samo kod mene ne curi ulje več je volan tvrdi ko da nema hidro,inače zadnji hidraulik radi bez problema,radi se o ihc-u
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
majstori, situacija je ovakva:

prilikom okretanja volana pocela je zujati pumpa i na malom gasu se teze okrece volan. dodavanjem gase ide lakse i pumpa nesto manje zuji ali se i dalje cuje i osjeti da nesto nije uredu.

glava volana je bila kod majstora, kaze da je dobra.
drugi majstor je mjerio pritisak pumpe, isto kaze da je dobar.

sve je dobro, a nesto nije dobro :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh