• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Fariskaljun

Novi član
Tu od
9 Kol 2022
Poruka
5
Sto se skida poklopac dva serafa tu sam sipo na tri ventila ona
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

im9

Novi član
Tu od
4 Lis 2023
Poruka
1
Pozdrav. Dal je možda neko vidio da se na dvostepenoj korpi na 533 ne koristi druga lamela? Kvačilo je kai jednostepeno makar je korpa za dvostepeno. Sad dal je možda jer je spojnička za jednostepeno ili je nesto drugo? Dakle potisne ploče, elipstase opruge i hidraulične lamele nema.
 

Prilozi

  • 20231004_131437.jpg
    20231004_131437.jpg
    27.8 KB · Pregleda: 7
  • 20231004_131454.jpg
    20231004_131454.jpg
    18.2 KB · Pregleda: 7

Impaelas

Novi član
Tu od
26 Sij 2022
Poruka
17
Pozdrav svima,
Zna li netko gdje vodi 'ukinuta' cijev sa linijske bosch pumpe sa slike? Djeluje kao otkinuta metalna cijev. Pokusavam dovesti u red traktor iz 1962...
bosch1.jpg


A kamo vodi 'ukinuta' cijev sa bloka motora? Pretpostavljam da bi mogla biti cijev za senzor temperature s obzirom na to gdje se nalazi (desna strana, blok motora izmedu startera i alnasera).
voda1.jpg

Ima li netko volje poslikati instalaciju senzora tlaka ulja na IMT 533? Na mojoj ruini je sve pocupano pa je polako slazem.

Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Zna li netko gdje vodi 'ukinuta' cijev sa linijske bosch pumpe sa slike?
Vodi desno , pa dolje, pa u ništa.

Odzračivanje bosch pumpe
...A kamo vodi 'ukinuta' cijev sa bloka motora?
Ispust raskladne tekučine

Pozdrav svima,
Ima li netko volje poslikati instalaciju senzora tlaka ulja na IMT 533? Na mojoj ruini je sve pocupano pa je polako slazem...
533 nema senzor tlaka . Ima manometar spojen na nosač filtera ulja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Ide u glavu motora, al ga 533 nema ugrađenog. Postoji rupa u kojoj je konusni čep sa četvrtastim prihvatom , i NEDA se odšarafiti. Ili jako teško
 

Impaelas

Novi član
Tu od
26 Sij 2022
Poruka
17
Vodi desno , pa dolje, pa u ništa.

Odzračivanje bosch pumpe
Ispust raskladne tekučine


533 nema senzor tlaka . Ima manometar spojen na nosač filtera ulja
hvala puno. imas mozda sliku kako ide montaza? na mom kucistu je skinut.
ulje.jpg

hvala svima!
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Nemam sliku, ja sam stavil drugi nosač tak da
mijenjam cijeli filter.Jedno vrijeme nije bilo uložaka za ovakav,bar kod mene.
Uglavnom sa desne strane šupljim vijkom je pričvršćen još jedan metalni lajtung koji ide prema manometru. Nije u jednom komadu, spajan je kad prođe iza filtera goriva prema instrument ploči .
Moguće radi lakše montaže
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ovdje dolazi sat temperature na glavu.

Kak je več spomenuto malo teže za odšarafiti ali ide, ako nejde drugačije onda bušilicom.
Ima izvedba čepa sa kvadratom i sa imbusom





Cijev za ispust vode možeš ugraditi ali obično je ona problem za ispustiti pošto se u njoj nakupi kamenca, blata, mulja... i zsaštopa se.
Radije gore umjesto šupljeg vijka ugradi ispust kakav je na donjoj metalnoj cijevi vode.

 

Impaelas

Novi član
Tu od
26 Sij 2022
Poruka
17
Nemam sliku, ja sam stavil drugi nosač tak da
mijenjam cijeli filter.Jedno vrijeme nije bilo uložaka za ovakav,bar kod mene.
Uglavnom sa desne strane šupljim vijkom je pričvršćen još jedan metalni lajtung koji ide prema manometru. Nije u jednom komadu, spajan je kad prođe iza filtera goriva prema instrument ploči .
Moguće radi lakše montaže
hvala. narucio sam bio od lika koji je nabavljao dijelove za IMT no izgleda da se naglo odpostenio, ni njega ni kucista.
Stavio si nesto ovakvo? NOSAČ FILTERA ULJA IMT -533 IM033 717 267 | Masiva
vjerujem da je izbor filtera veci i montaza jednostavnija.
 

Impaelas

Novi član
Tu od
26 Sij 2022
Poruka
17
Za pritisak ulja sat se kopča ovdje na ovu cijev na filteru ulja.

aha, shvacam sad. puno hvala. na mom su ocito prihvat za cijev do manometra nadomjestili sa nekoliko podloski... :/
ulje2.jpg

ako zamjenim nosac sa novim nsacem sa navojem princip montaze manometra ce, pretpostavljam, ostati isti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Tak je, princip ugradnje na novi nosač je isti.
Trebaš lajtunge prema satu koji se sastoje od dva komada spojena ispod instrument table i pošelnana sa jedne strane na spoj blok mjenjač (pod gornji vijak ključ 19) i sa druge strane pod donji vijak kojim se instrument tabla veže za kučište volana (također ključ 19).
Spoj lajtunga služi tome da olakša demontažu motora.
 

Impaelas

Novi član
Tu od
26 Sij 2022
Poruka
17
Kad ste mi vec bili od velike pomoci dajte jos minut dva :)
Imam nove filtere goriva spremne no imam dva pitanja:
1. redosljed. pretpostavljam da prvi ide ovaj CAV koji ima odljev za vodu?
2. oba imaju po dva ulaza i izlaza za razliku od starih. mogu li jednostavno zatvoriti ove koji mi ne trebaju vidom sa podloskom?

Odljev za vodu je doduse plasticni navoj na koji se uvidava i kuciste i sumnjam da ce trajati vise od 2-3 izmjene ali sto je tu je...

filter_stari.jpg

filteri_novi.jpg
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Gle, nisam se mislio uključiti u raspravu,ali moram .Nije mi jasno zašto mijenjaš stvari koje funkcioniraju. Filteri goriva koji se nalaza na traktoru ima za kupiti,a ovi koje namjeravaš staviti imaju jednu manu,a to je da ti ulošci imaju preveliku centralnu rupu i samim time ne dihtaju na onaj mali o ring,u sredini. Samo za primjer,na slici, od svih filtera, jedino AMA dihta,na istom nosaču. Veli jedna poslovica: Što je dobro to se ne mjenja. IMG_20231018_171154.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
1. A da, taj ima malo veči taložnik iz kojeg niko nikad ništa ne ispušta.
2. tak je, staviš čep i pločicu na izvode koje ne koristiš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh