• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem kombajn fahr 1000

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
imam problem na kombajnu,hladan pali na zub,ali kad je vruc alnaser ga jedva okrece kao da je akumulator prazan,stari gazda je prosle godine stavio novi alnaser
3kw 12v,motor je deutz 6ak,100ks zrakom hladjen,zanima me dali je to preslab alnaser ili akumulator ili nesto trece,kad se zagrije i ugasim ga moram ga 2 sata
ostavit da se ohladi i tek onda pocne verglat normalno!
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Da te ne.... masa?mene je to mucilo na starom JCBu.hladan upali al cim se zgrije ni mrc.vec sam poludio.I nakraju sam stavio drug kabal sa novom klemom I vise nema problema.ili ti se anlaser ugrije od motora pa nemoze okrenuti.
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
moze bit da je do mase jer sam jucer primjetio tak dok sam ga mrcvario u polju da upali da mi se masa ugrijala,a sto se tice alnasera mislim da ga nebi tu stavljali da mu smeta temp. ili bi bio zasticen,nista krenut cu od mase pa cemo vidjet
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Da ti ne cvika kaj u motoru?
Normalno da se labeli griju pri dugom verglanju.
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
nije da on uopce nevrti nego nema snage da ga zavrti da upali nego onako lijeno ga okrece,kao da je prazan akumulator,da cvika nebi ga uopce mogo okrenut,a kad je hladan upali na zub na mali akumulator auta od 75a a vruc ga nemoze zavrtit ni 100a
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ti zračnjaci kad se zagriju i ugase nekad se ne daju upaliti. Lično nisam probavao, ali imam Fahr-a 1002 i kad je vruć ostavim ga malo na leru da se hladi.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
imam problem na kombajnu,hladan pali na zub,ali kad je vruc alnaser ga jedva okrece kao da je akumulator prazan,stari gazda je prosle godine stavio novi alnaser
3kw 12v,motor je deutz 6ak,100ks zrakom hladjen,zanima me dali je to preslab alnaser ili akumulator ili nesto trece,kad se zagrije i ugasim ga moram ga 2 sata
ostavit da se ohladi i tek onda pocne verglat normalno!

...no osim anlasera "zaboravio" ti je spomenuti da su možda par put pregrijali motor... ili malo vozili bez ulja... ili stavili ležajeve u specijali. Ili koji novi klip.... :(giggle):

Pogledaj malo po motoru da li je bio rastavljan, vidi se to po ispucaloj boji na šrafima.

Možda je razlotan rotor u anlaseru.... Da li je stavljen baš novi anlaser ili se pod novim misli: rabljeni s drugog motora.
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
stavili su bas novi alnaser!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Probaj ga hladnog i toplog okrenuti ključem na radilici, pa budeš znal ima li razlike u tome?
 

Najnoviji postovi

Na vrh