• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem paljenja store 402

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
da li neko zna u cemu je problem sa paljenjem??nekada upali od prve bez problema.a nekada upali i odma se ugasi i onda nema sanse da se upali.treba dobro izraciti dizne i bosh pumpu.nigdje ne rasipa gorivo da kazem da uzima zraka.djeluje mi kao da vrati gorivo iz pumpe u rezervar.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
da li neko zna u cemu je problem sa paljenjem??nekada upali od prve bez problema.a nekada upali i odma se ugasi i onda nema sanse da se upali.treba dobro izraciti dizne i bosh pumpu.nigdje ne rasipa gorivo da kazem da uzima zraka.djeluje mi kao da vrati gorivo iz pumpe u rezervar.

Provjeri nivo ulja.Mozda nafta iz PVP ode u karter.Iza ovog oznacenog dijela je semering.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
to sutra obavezno provjerajem..mozes mi malo objasniti kako i zbog cega nafta da dodje u karter,hvala

hvala majstore..a da li to ima veze sto na odusak izbacuje ulje,,nekad izbacuje a nekad nista
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
to sutra obavezno provjerajem..mozes mi malo objasniti kako i zbog cega nafta da dodje u karter,hvala

Rotacionu PVP podmazuje nafta.Znaci ona nema ulja u sebi.Kolicinu nafte koja prolazi kroz PVP od motora odvaja semering sa slike.Kad semering rikne (tacnije postane usljed grijanja,uticaja nafte itd. krut) tad nafta procuri u karter.PVP ostaje prazna bez nafte.To ti je isto kao da je povukla zrak.



Uploaded with ImageShack.us
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
cim sunca usija pravim ovo...jer nema sta nisam pokusao i ne uspijeva...druze hvala puno ako budes dolazio u tuzlu javi se obavezno..ovo ako uspije zasluzuje jedno sijelo :D
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
cim sunca usija pravim ovo...jer nema sta nisam pokusao i ne uspijeva...druze hvala puno ako budes dolazio u tuzlu javi se obavezno..ovo ako uspije zasluzuje jedno sijelo :D

JBG.To bi trebalo biti to.Uglavnom ako ti se nivo ulja povecava siguran sam da je kvar semering.




hvala majstore..a da li to ima veze sto na odusak izbacuje ulje,,nekad izbacuje a nekad nista[/QUOTE]

Normalno da ima veze.Povecan nivo ulja mora negdje izbaciti i jos usput ulje razrjeđeno naftom.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Može biti, ja sam mjenjao taj semering jer mi je nafta išla u karter i traktor je preteško palio, predpostavljam iz razloga jer je ostajao bez nafte u PVP...sad je sve ok
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
pregledo sam to i nista..sutra ide generalka to je jos samo ostalo :D

Probaj ga ugasiti u brzini bez povlacenja poluge za gasenje.Znaci ler gas,stisni kocnicu,Ubaci u najvecu brzinu i pusti kvacilo.Ugasi ga tako pa poslije probaj paliti.

Polugu za gasenje zaboravi.Za takvu provjeru je nesmijes povlaciti nikako.
Odradi tako pa nam javi sta se desava.
 
Posljednje uređivanje:

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
ma gotovo druze vec sam ga rasklopio danas sam uzeo dijelove sutra ga sklapam..nego imas li knjigu o njemu..treba majstoru redoslije steljovanja ventila,na koliko se stezu,dizne,i sve te zajebancije oko toga,nemam knjige a nismo sigurni kako to ide
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
pa danas rastavili vidjeli kakvo je stanje..ii uzeli dijelove..pa sutra postavljamo jedno po jedno...karike bile lose skroz.mijenjamo to i lezajeve dihtunge..stubline su dobre.moram samo dizne odnijet na stelovanje.al neznam redoslijed stezanja glave...moram i ventile prestimat...pa bi mi knjiga dobro dosla
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
koliko taj traktor ima radnih sati, šta mi nisi napravio pravu generalku, to ti je samo privremeno riješenje i s njim na prodaju!!??
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
ma duze vrijem je kod nas..i nema puno radnih sati nisam tacno siguran koliko..all to mi samo radimo sebi..a da je bilo za generalke radili bi...jer znas kad sebi radis gledas da to bude sto bolje
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
pa danas rastavili vidjeli kakvo je stanje..ii uzeli dijelove..pa sutra postavljamo jedno po jedno...karike bile lose skroz.mijenjamo to i lezajeve dihtunge..stubline su dobre.moram samo dizne odnijet na stelovanje.al neznam redoslijed stezanja glave...moram i ventile prestimat...pa bi mi knjiga dobro dosla

Znaci osvjezavas ga. .Samo nemoj stezati jednu stranu pa drugu.Bitno je da stezes postepeno i jednako.Malo stegnes sve vijke,pa opet jos malo sve i tako bar tri puta dotezes.
Ventile stelaj ako neznas tacno na 0,25 i nemozes pogresiti.
Evo ti jedan primjer stezanaja.lakse ces se snaci.
7 3 1 6 9

10 5 2 4 8
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
0,25 usisni
0,35 ispušni

Na hladno.
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
ahaa cik cak..hehe...pa tako i moram ..ako kazes da nema greske.bice to dobro sad ce da bude kao nov..jer sve sam mu promijenio i nema vise sta zezati oko paljenja
 

Najnoviji postovi

Na vrh