• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem perkins motor

zvonko10

Novi član
Tu od
31 Lis 2011
Poruka
19
imam problem sa kondensom v motornom ulju perkins motor jcb 3 cx?
stroj normalno radi i ne dimi bjelo šta bi to moglo biti?
lp
 

MASSEY2620

Novi član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
10
Kad upalite motor je li radite s njim duže vrijeme i motor postigne svoju radnu temperaturu ili radi 10-20 min pa ga ugasite? To je normalna pojava kad dođe hladnije vrijeme jer unutar motora je topli zrak, a izvana je hladan i kad se stijenke motora hlade, na njima se iznutra kondenzira voda koja se slijeva u karter. I u prvim minutama rada motora nastupa kondenzacija ispušnih plinova jer prstenovi ( karike) su još hladne i ne drže dobro kompresiju pa ugljikovodik koji izgaranjem daje CO2 + H2O (koje većim djelom završe kao ispušni plinovi) ali mali dio prođe i između prstenova pa stvara vodu u karteru. Jedino način da se to izbjegne je da svaki put motor radi na svojoj radnoj temperaturi nekih 10-20 min kako bih taj kondenzat uspio ispariti.
 

zvonko10

Novi član
Tu od
31 Lis 2011
Poruka
19
Mislim,da mi negde ide antifris u ulje samo neznam gde početi tražiti?
Možda netko zna pomoči?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kontroliraj čepove ak ih ima ispod klavira na glavi,dihtung glave.
 

zvonko10

Novi član
Tu od
31 Lis 2011
Poruka
19
Razina ulja se dignula.Kako je sa hladnjakom ulja dali je moguče da bi pustio ili vodna pumpa?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Da je hladnjak ulja problem išlo bi ulje u vodu jer je pritisak ulja jači nego vode.
Ako je pogon pumpe vode preko razvoda motora mogla bi možda biti ona.
 

zvonko10

Novi član
Tu od
31 Lis 2011
Poruka
19
Pogon pumpe vode preko razvoda motora.Voda je nestala samo od jednom kad ja stroj stajao.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
I pumpa koja se pogoni preko razvoda ima rupicu.Prvo pocen pustati van rashladnu tecnost.Ti motori su skloni da puste u karter i kad ode dihtung glave.Ako dosta mjesa skini karter i gledaj gdje ce pokazati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh