• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem s hidraulikom Štore 404

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Zar nije hidraulika na štoreu i univerzalu ista? Ja sam nosio sa svojim unijem palete crijepa od 900 kg bez problema,
 

Gtonek

Novi član
Tu od
1 Stu 2016
Poruka
29
IMG_20170202_164019.jpg
Hidraulike koliko očeš:(grin):
Pumpa radi, na svim priključcima 200bara, i na standardnom kiper ventilu.Ali na polugama nema snage da dignem pola euro palete bukovine(paleta visine 2m). Gde da tražim greške, neki sigurnostni ventil....?
lp
 
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Meni zna slabije dizat po zimi dok je hladno na svim traktorima, da nije možda do toga? Ova dodatna hidraulika je spojena na izlaz za kiper ili negdje drugdje? Može slika kak je to rješeno?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Onda je problem u razvodniku ili gumicu na cilindru, ak imaš 200bara i ovo je spojeno preko originalnog kiper ventila. Ak je spojeno prije, onda bi mogel biti originalni iberdruk pun štene.
 

Gtonek

Novi član
Tu od
1 Stu 2016
Poruka
29
Možda je i zima.Dodatni ventili su vezani zaporedno na dovodno cev (od pumpe do hidravlike, kod ručice menjača sam odrezal cev).
Pogledaču još iberdruk ventil, da li se može pokvariti? Kad sam stavljao novo ulje sve sam očistio, ali taj ventil je bio malo tako( video se rad nekog predhodnog majstora).
Lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Jel taj problem postoji od kad si ugradil vanjski razvodnik ili još prije toga?
Znači ide ovak: pumpa - vanjski razvodnik P - vanjski razvodnik T - kiper pa hidraulika.
Ne vidi se na slici ima li razvodnik svoj iberdruk ventil?
Koliko vidim, razvodnik ima 2 cijevi, a ne 3.
Gdje si mjeril tlak: na kiper izlazu ili na jednom od ove 4 spojnice na dodatnom razvodniku?
 

Gtonek

Novi član
Tu od
1 Stu 2016
Poruka
29
Vezava hidraulike je baš taka ,pumpa ,razvodnik P razvodnik T, kiper ventil sa hidraulikom. Tlak sam meril na svim hiteim sppjkama i kiper ventilu. Bilo je negde jednako, nisam stiskao do konca ,kad sam vidio koliko veliki je tlak. Sutra ču pogledati iberdruk ventil. Nije mi to neki problem, jer nisam prije ni probao(traktor sam kupio u jesen), sad samo zelim da znam pri čemu sam. Mislim da mora hidraulika više dignuti.
Lp
 

Gtonek

Novi član
Tu od
1 Stu 2016
Poruka
29
Samo moja zapažanja. Jučer lepi sunčan i topal dan, tako da i štorek radi na puno. Izgleda da kad je hladno ulje nema hidraulika snage (sada paleta drva bez problema).
Lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Onda mi se čini da pumpa nema dobru dobavu. Provjeri filter.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, postavio sam kiper ventil na Fiata 415 jer ga do sad nije imao. Spojio crijevo na donji priključak jer trebam za kipanje prikolice, ali kad povučem ručicu, ne događa se ništa. Također probao sam s jačim gasom ali nema razlike. Ulje i filter su novi i ruke hidraulike dižu normalno. U čemu bi mogao biti problem? Mogu provjeriti nešto prije skidanja pumpe?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Ak hidraulika normalno diže onda nije do pumpe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Pretpostavljam da ti je lajtung spojen šupljim šarafom na gornji priključak.
Montiraj cijev na drugi (donji) priključak, makar za probu.
Mislim da je u tome problem.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Piše da je spojeno ma donji priključak.
Daj to poslikaj malo.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Montiral sam lajtung na gornji priključak, a donji zatvoril i sad radi dobro (samo ručicu treba stisnuti dolje za kipanje). Također sam za probu skinul s univerzala onaj nastavak koji je inače na gornjem priključku i stavil njega na gornji priključak umjesto čepa (dok je lajtung bil monitiran na donji priključak), ali svejedno ništa.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Vjerojatno imaš problem kakav sam imao i ja kad sam montirao drugi izvod. Ima o tome negdje u temi Universal od prije mislim 7 godina.
Mora ić onaj nastavak između lajtunga i razvodnika, e sad pitanje je jel dosta dugačak navoj na tom nastavku. Mislim da sam ja stavio bakrene brtve unutra u razvodnik tako da kad ušerafiš taj nastavak da on unutra zabrtvi da ulje ne cirkulira između dvije rupe koje su u razvodniku.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Taj nastavak mora imati i na prvom izvodu, valjda ga je video ne moze bez njega
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Ne treba, na prvom izvodu ide samo šuplji vijak dok na drugom mora bit taj nastavak.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Si siguran, mora nastavak na oba izvoda samo sto je na prvom izvodu montiran fabricki i na njemu cep a na drugom je samo cep pa se mora staviti nastavak, meni je metalostrugar napravio po onom fabrickom
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Na donjeg ne treba nastavak, samo na gornjeg. U biti samo se čepovi skinu i stave crijeva, ne treba ništa dorađivati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh