• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem s kočnicama - Z6340

  • Temu pokrenuo vlade
  • Datum prvog posta
V

vlade

Guest
novi sam tu pa imam pitanje uvezi Zetora 6340 2005god problem sa kočnicama nemam ih uopće papuča je propala do kraja i kad ga ozračim dva dana bude ok a poslije se opet sve isto dogada pa me zanimaju vaše predođžbe o problemu:x:supz:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
novi sam tu pa imam pitanje uvezi Zetora 6340 2005god problem sa kočnicama nemam ih uopće papuča je propala do kraja i kad ga ozračim dva dana bude ok a poslije se opet sve isto dogada pa me zanimaju vaše predođžbe o problemu:x:supz:

taj sam problem imao ja prije 2 tj, vjerojatno ti je kočioni cilindar ošo
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
malo prelistaj forum imaš o tome cijele disertacije -imaš tu sve o tome- " Zetor 6340 (vanjski cilindar kvačila)"
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Jesi li gledao dali gubi ulje iz sistema? Jesu li na njemu disk kočnice tj. vanjski kočioni cilindri? Vjerovatno je u pitanju cilindar, kao što reče zetorboy. A pošto su vjerovatno vanjski neće biti problem za zamjeniti, jedino ovi od papuča su malo zeznuti, pogotovo kad ima kabina.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
Jesi li gledao dali gubi ulje iz sistema? Jesu li na njemu disk kočnice tj. vanjski kočioni cilindri? Vjerovatno je u pitanju cilindar, kao što reče zetorboy. A pošto su vjerovatno vanjski neće biti problem za zamjeniti, jedino ovi od papuča su malo zeznuti, pogotovo kad ima kabina.

ti od papuča i jesu glavni, zeznuto ih je promjenit, malo mjesta cjela hrpa žica, al onaj s malom rukom se snađe :D meni je taj ošo, 140 kn drugi, dešavalo se isto to da malo malo pa nekoći, tj propadne papučica, na kraju se nije dao više ni ozračiti, ali samo na jednom kotaču. Na tim pedalama imaju takva 2 cilindra, pa treba viditi koji je otišao, a za vanjski može lako vidjeti jel on izbaci klipić van kad je sve kak treba.
 
V

vlade

Guest
hvala vam,evo ovako ispod pedale sam prominija jedan cilindar,a ima ih dva,čudno mi je to sto su obadva bila suha,kada ga ozračim sve ok,zadnji radni na paknama se odlično izvlače i oni su suhi,pet cilindar ispod kabine također suh,tako da mi nista nije jasno..nigdi ulje ne gubi..a da mjenjam sve redom nije baš isplativo...............
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
hvala vam,evo ovako ispod pedale sam prominija jedan cilindar,a ima ih dva,čudno mi je to sto su obadva bila suha,kada ga ozračim sve ok,zadnji radni na paknama se odlično izvlače i oni su suhi,pet cilindar ispod kabine također suh,tako da mi nista nije jasno..nigdi ulje ne gubi..a da mjenjam sve redom nije baš isplativo...............

nije ni meni nigdje puštao ulje i bilo je sve suho, ali je cilindar bio unutra poderan . Da, za svaki kotač, tj papučicu je poseban.
 
V

vlade

Guest
aha,znači ništa mi ne preostaje nego zamjeniti i drugi.
 
V

vlade

Guest
aha,a nista naručiti pa zamjeniti i taj pa ćemo viditi..ako ne tražiti ću dalje..jer sam zvao i servis nista mi ni oni kokretno ne predlažu.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
ja sam imo problem sa kočnicama na svom 6340 odmah nakon dvije godine ,odzračim ih i nakon par dana propada i nekoči promjenio sam sve cilindre i centalni ispod kabine i opet isto ,sad sam stavio za kvačilo posebnu posudu za ulje a kočnice su ostale na istoj .Kad sam odzračivo ulje je uvjek bilo bijelo i kao neki mulj. Greška mi je bila u dva cilindra ispod papuča kočnice njih sam promjenio i sad koči već dvije godine:partyman: a ta dva cilindra su mi otišla u 10 god. dva puta a na njih nisam sumnjo jer su novi a bili su krivi ,donjih je lako doći ,odšarafiš 4 šarafa 8 mm i izvućeš sve van sa papučama kočnice skineš federe i crijeva i onda ih skidaš dolje ako nijh prvo skineš nemožeš onda odšarafit crijeva jer nema mijesta a stegnuto je jako
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nemas se sto zaj. s tim.Ako imas 6340 zetor onda imas novaca da zamjenis sva cetiri cilindra.Pogotovo s obzirom da su cilindri za zetora skroz jeftini.
 
S

sjure

Guest
Zetor 7245 kočnice

Ljudi pozdrav,
imam Zetora 7245 89', kod nas je 20 godina, od kad znam za sebe, uvijek su kocnice lose.
Par puta smo to rijesavali, neko vrijeme radi a onda se opet zaulje pakne.
mjenjali bi i semeringe, dosjedi nisu ishabani...ali ocito je tu osjetljiv
Kakva su vasa iskutva, moze li se stavit neko gusce ulje u prijenos, imaju li neki bolji semerinzi i sl...

Pozdrav
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Zetor 7245 kočnice

Bok ulje ide transhidrol85 ili hipenol80.
Semeringe ima raznih proizvodaca bježi od Indije i Kine.
Pakne uzmi u setu komplet Češke a ne samo obloge jer ćeš naletit na srot tvrde i nekvalitetne.
Pazi da ti ne slini ulje iz cilindara kod pakni.
 
S

sjure

Guest
Re: Zetor 7245 kočnice

sve sam isprobao novi semering novi kočioni cilindar orginal češke pakne zvijezdasti semering al sve badava jednostavno nakon nekog vremena zaulji hidraol
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Zetor 7245 kočnice

Dobro ti je napisal kolega Oficir, treba dobro sve provijeriti jer lako moguče ako nisu semerinzi u pitanju da ti ulji iz kočionih cilindri! Meni je kolega MUHA dal najboljega savjeta za kočnice na mom ursusu 355( to ti je manje više sve isto), dok mijenjaš mjenjaj sve unutra i kupuj original zetor po mogučnosti jer sad dati par kuna više je nula prema onom neponovljivom osjecaju dok skidas svako malo one teške reduktore i zazivaš Boga i sve svece nebeske jer si mislil da si uštedil par kuna na jeftinijim dijelovima!:mad:: Ja sam se isto malo zeznul sa paknama ali unutra i van ide sve novo i sve kaj bum mogel bum uzel zetorovo samo još uvijek nisam dobil inspiraciju za mijenjati!:(rofl):

Ako ti stalno pobija provijeri si stanje oduška na reduktoru jer može biti da su ti zaštopani od prašine i blata pa ti izbija pritisak kroz semering!
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Re: Zetor 7245 kočnice

I meni je moj 6245 dosta slabo kočio i onda smo promijenili i pakne i cilindre i sve uzeli original u zelini jer tamo kupujem dijelove. I onda smo kasnije promijenili onaj centralni cilindar ispod kabine s desne strane i od tad koči odlično.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Zetor 7245 kočnice

Zetor može mastiti i na pilastoj gumici imal sam par slučajeva dobro ju zadihtati diht masom jer gumice mogu biti loše kvalitete pa nakon 50 do 100 sati počne mastiti .
 

Najnoviji postovi

Na vrh