• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem sa balirkom deutz fahr RB 3.20 oc

  • Temu pokrenuo danijel2107
  • Datum prvog posta
D

danijel2107

Guest
pozdrav

imam problem sa navedenom balirkom, do sada je radila super i kada su mi se senzori otpustili nece vise vezati mrezom a senzore nemogu nikako dobit u stari položaj. uglavnom: postoje 2 senzora i magnet na cilindru koji putuje od senzora do senzora, cilindar mora doc do drugog senzora kako bi balirka pocela vezat, a meni cilindar ne dolazi skroz do kraja, fali mu 2-3 mm da bi mogao okinut vezanje mrezom.......ako je netko imao slican problem ili zna rjesenje molim da mi pomogne

hvala
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Izgleda da za sad nema nikoga sa takvom balirkom, al nadam se da će se neko već javiti.
Evo pokušaću ja pomoći, dok se neko ne javi, ako ništa drugo bar da pokrenem raspravu...

senzore nemogu nikako
dobit u stari položaj
Znači li ovo da nisi ispravno podesio senzore. Šta je bio uzrok ovog razdešavanja senzora, neki mehanički kvar ili nešto drugo?
Dali ovaj cilindar ima normalan hod kao prije samo su senzori pomjereni pa ih nemože "dohvatiti" ili mu je hod kraći za tih 2-3 mm pa zbog toga nemože doći do senzora?

Bilo bi dobro da postaviš i koju sliku da vidimo o čemu se tačno radi.
A kako postaviti slike pogledaj OVDJE

Prelistaj malo teme o rolo balirkama naći ćeš brojeve nekih servisa pa pokušaj i na taj način naći riješenje.
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Da je nabaviti knjigu od te balirke, tamo ima baš slika i točno u milimetrima kak trebaju bit senzori podešeni, na kojem razmaku. Nekad sam imao 2.30 ali sistem vezanja je isti.
Nego imao je ovdje čovjek slučaj da mu balirka upravo ta 3.20 sve super radi, zakopči za drugi traktor također sa original tropolnom utičnicom i neče cilindar izači do kraja, a i to malo što krene nekako jako teško, i tako pokušao nekoliko puta dok nije skužio da je kabal od struje već bio vrel, tu mi nije bilo jasno jel može biti da je na tom traktoru bila slaba instalacija kad nije htela vezati a opet sa drugim traktorom sve super.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Eh da je knjiga onda bi bilo lako. Gledao sam nešto malo na netu al izgleda da nema ništa osim oglasa i video snimaka. Ja imam par uputstava u PDF-u al su svi od Krone balirki... nemam ništa za DF. :madmana: Neznam može li biti od pomoći ovo uputstvo od neke Krone balirke?
Da ima bar slika onda već bilo lakše, možda je sličan sistem na nekoj drugoj balirci pa bi se moglo nešto "prepisati".
 
D

danijel2107

Guest
a mislim da sam nasao problem, skuzio sam da sve super radi od pocetka, tek nakon 15-20 bala pocinje zezat, mislim da je problem u motoricu, dok napravi vise bala onda se ugrije i vise cilindar ne ide do kraja, tako da cu probat odnest motor nekom elektricaru da to pogleda pa cu onda znat sta je problem......
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
a mislim da sam nasao problem, skuzio sam da sve super radi od pocetka, tek nakon 15-20 bala pocinje zezat, mislim da je problem u motoricu, dok napravi vise bala onda se ugrije i vise cilindar ne ide do kraja, tako da cu probat odnest motor nekom elektricaru da to pogleda pa cu onda znat sta je problem......

Da li se grije motor kod mog kolege se grijao i izgorio zbog kiše ito kao ikod tebe nakon 20 bala nije vezala a znala cofati mrežu motor navitlan radi ko curica .:gitarist:
 
Na vrh