• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem sa dihungom

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
hvala na brzom odgovoru savo,jos nesto me muci dali je normalno kod vazdusara;kad malo poradi masina ono kad malo zagrije cini mi se da 1-cilindar glava znaci prvi od naprijed pa nazad je kao najvruciji pa tako drugi manje a treci najmanje tako mi se cini kad rukom obidjem sve.prije nisam to bas ni proverivao dali ovako nesto kruzi vazduh ili sta je valjda zna neko od vas?pozdrav
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Teško je reći
Ili taj klip isporučuje najviše snage (laički rečeno) ili je njemu najslabije hlađenje

Možda neko sa više iskustva da odgovori :?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
hvala na brzom odgovoru savo,jos nesto me muci dali je normalno kod vazdusara;kad malo poradi masina ono kad malo zagrije cini mi se da 1-cilindar glava znaci prvi od naprijed pa nazad je kao najvruciji pa tako drugi manje a treci najmanje tako mi se cini kad rukom obidjem sve.prije nisam to bas ni proverivao dali ovako nesto kruzi vazduh ili sta je valjda zna neko od vas?pozdrav

Ma samo tjeraj masinu.Ruka ti i nije neki pokazatelj.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
juce sam ih zatego na 8 -kila i malo provozao zasad nema problema,a ovaj potrgani sam zamenio napravio od magirusa samo njemu sam ostavio komplet istu debljinu,valjda ce drzati i dok nije pukao koji prilikom zatezanja valjda nece u radu,posto sam prije ovoga od magirusa pravio od zastave ali bio malo kraci za 1 cm od originalnih i uhvatio gore samo 5-6mm na maticu upalio i nakon 2-3minuta izbije gore matica,i odma ugasim,sreca se nije matica ostetila.a sad ovaj od magirusa ima i malo viska pa sta mislite oce li izdrzati malo je obradjen bio je 13mm znaci skinut je za 1 mm i navoji izradjeni.pozdrav

Nakon nekog vremena provjeri tu maticu , vjerojatno je dobila po "piksi" , da se možda ne otpusti.
šaraf bi trebao biti dobar, ali obrati i na njega pažnju nakon nekog vremena, jer to je kamionski šaraf--> tko zna koliko je i sa čime bio stegnut prije,tj, da nije već do sad prenapregnut.
Inače odličar izbor šarafa ( taj od magirusa) , kvaliteta neupitna , a i namjena je za takav motor , zračno hlađen , opterećen visokom temperaturom i bržom promjenom temperature.
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
dobro vece,hvala vam na odgovorima drustvo,nije mi jasno na satu dva znakaovaj sa crvenom sto sam obiljezio mislim da je za blokadu diferencijala al ovo drugo sto sam obiljezio nemem pojma zasto je.molio bi ako neko zna da mi kaze.evo slika. pozdrav
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
mislim da crvena strelica signalizira pogon kardana, a plava je indikator filtera zraka:scratch ak sam u krivu nek me neko ispravi...
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
dobro vece,hvala vam na odgovorima drustvo,nije mi jasno na satu dva znakaovaj sa crvenom sto sam obiljezio mislim da je za blokadu diferencijala al ovo drugo sto sam obiljezio nemem pojma zasto je.molio bi ako neko zna da mi kaze.evo slika. pozdrav

a sta ovde kod vazdusno hladzenih motora pokazuje,naprimer ako motor pregrije?pozdrav
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh