• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem sa mjenjačem

  • Temu pokrenuo dzevad1966
  • Datum prvog posta

Nikola2507

Novi član
Tu od
17 Ožu 2017
Poruka
8
Pozdrav svima,majstor mi je rasklopio mjenjac i nasao dva dobro ostecena zupcanika.Odnio ih je negdje tokaru da pokusa napraviti nove.Citao sam negdje da se zamjenom pojedinih zupcanika moze dobiti ubrzanje odnosno usporavanje prve i druge brzine.Koliko bi to bio problem majstoru da uradi posto vladimiraca bas i nema u mom kraju i nije se susretao sa njima.Ako iz BiH neko ima dijelova za Vlatka neka mi posalje broj tel.

Prije izvjesnog vremena sam pisao kako mi Vlatko previse dimi e uzrok je bio taj sto mi je sin sipao naftu i pomijesao kante i nasuo oko 7-8 litara hidraulicnog ulja.Vise nema toliko dima a mislim da je to bio uzrok.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Neznam baš koliko je isplatno praviti zupčanike.
Koji ti trebaju , možda mogu da pomognem?
 

Nikola2507

Novi član
Tu od
17 Ožu 2017
Poruka
8
Za dva zupcanika da naprave traze 450 km bez cementacije,a nasao sam u Novom Sadu na nailon pijaci za 135 km oba sutra mi salju autobusom.A pokusat cu postavit slike zupcanika i lezaja a narucio sam i kocione obloge cijena 60 km.
 

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
Vladimirec T 25 ne mrda sa mjesta

Imam problem sa vladimircem t25 prilikom oranja plug je zapeo ja sam udario po gasu i nešto je puklo spoj iza hidraulične pumpe je uredu kvačilo je u redu kardan vrti normalno ali kad ka ubaciš u brzinu ne mrda getriba se okreće ne znam šta bi moglo biti i šta da skidam sumnjam na poluosovinu ali onda bi trebalo raditi kad stisneš šperu (ili ne bi?) moguće je da je nekakva kajla na diferencijal u u glavnom ne znam šta da skidam? Da dignem deklo getribe ili?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Vladimirec T 25 ne mrda sa mjesta

Ček malo , u momentu kada ubaciš u brzinu i pustiš kvačilo , vrti li se kardan i tada ili se zaustavi ?

I jesi li rasklapao spoj iza hidraulične pumpe ili si samo gledao spolja?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Re: Vladimirec T 25 ne mrda sa mjesta

tak dela kad se spojnička raskopa...možda drži da vrti getribu, al kad treba krenut onda preskače...
 

jooka

Novi član
Tu od
29 Tra 2019
Poruka
3
pozdrav svima. kako sami naslov kaze imam vladimirca od nedavno i kako smo pazarili odmah me sad bivsi vlasnik upozorio da mjenjac zeza. e sad skinio sam poklopce s obje strane i vidim da vlasnici nisu bas bili normalni. sve sipke rastucane kako su udarali po njima. da skratim uspio sam sve dobro ocistiti jel je bilo puno blata i utori puni blata. uglavnom sad idu vrlo dobro brzine bas super i gledam ljepo sipke rade van unutra znaci brzine tj. od motora prve dvije sipke e sad se javlja problem 4 sipka se mrda malo ali zapinje ali 3 bas nista. kad stisnem kvacilo ono radi kad malo udarim s hrastovom daskom ali kazem samo 4, 3 nikuda. sad skontao sam da su te dvije od brzina a ove dvije neznam ali mislim da su od sporih i brzih i rikverca. jel dobro mislim ili i kao da pokrenem tu 3 sipku?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Možeš misliti šta god hoćeš ali mjenjač mora da se otvori i izvade šipke vani i srede.
 

jooka

Novi član
Tu od
29 Tra 2019
Poruka
3
ma to svakako, kako kolega kaze traktor je ubijen ali ima potencijala pali ko mina koliko god stajao i akumulator ubijen ali ima dovoljno da sastavi. sad je trenutno u firmi gdje radim i osposobio sam sto sam mogao ali sam mislio samo ga narediti da se dovezem do kuce (malo da se provozam) i onda krecu radovi komplet od pranja do farbanja i pretresa mjenjaca same obrade sipki.
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
pozdrav svima,
imam problem s mjenjčem(dvije ručice) dogodi se da pri opterečenju ručica reverzera(mala) jednostavno uleti u brze,npr.orem prvom i ako mu dođe teško on uleti u treću,rastavio sam sve i sad vidim da zatici blokade brzina nisu isti.Imaju okrugli i plosnati tj.kod mene su 3 okrugla i jedan plosnati i taj plosnati je bio na trećoj šipki na kojoj se i događalo iskakanje.Dali oni trebaju biti svi isti,ako ne gdje idu koji da znam naručiti nove.
 

Davor1974

Novi član
Tu od
27 Ruj 2020
Poruka
3
Pozdrav svima
Imam problem s T40as samo je stao,upalim ga sa stisnutim kvacilom cim pocnem pustati kvacilo on crkava,pomazite ako itko zna ili kakvog dr.za t40 na podrucju Kutine i okolice, Hvala
 

Alent25

Novi član
Tu od
16 Pro 2020
Poruka
2
Pozdrav, imam Vladimirec T25 sa jednom rucicom mjenjaca i malo noviji Vladimirec T25 sa 2 rucice mjenaca za dijelove ali je mjenjac u potpunosti ispravan. Zanima me je li moguce prebaciti 2 rucice mjenjaca na ovaj traktor u voznom stanju sto trenutno ima jednu rucicu mjenjaca. Ako je moguce koliko i kako je komplicirano ili je bolje jednostavno odvojiti i zamijeniti citav mjenjac? Hvala puno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Trebaš zamijeniti poklopac mjenjača , šipke i viljuške. Možda i bravu .
Ostalo bi trebalo biti isto.
 

Alent25

Novi član
Tu od
16 Pro 2020
Poruka
2
@savoris hvala puno na odgovoru, pokusat cemo se s tim zanimati sad dok imamo vremena....
Znam da nije tema ni mjesto za to ali imamo jedan kompletan vladimirec t25 za dijelve ako je nekome potrebno, nalazimo se u okolici Vojnića u hrvatskoj. Cak moze i cijeli traktor u kompletu povoljno. Po potrebi neke sitnice mozemo poslati postom, cesto ideno u Bosnu pa moze i na taj nacin, posaljite upit ako vas zanima. Sutra postavim slike ovog sto koristimo...
 

gilelee

Novi član
Tu od
14 Ožu 2021
Poruka
1
Uh , mislim da ćeš morati otvoriti mjenjač odozgo i izvaditi cijeli reverzer pa tek onda taj ulazni zupčanik , prilično sam siguran u to
Ako je kajla proklimala , to možeš sanirati na licu mjesta bez da vadiš cijeli zupčanik , treba ti dobar aparat za varenje koji ostvaruje luk bez greške,tanke elektrode,mirna ruka i malo živaca a to se sredi kroz otvor iza hidraulične pumpe kuda i ubacuješ spojku , nema potrebe za rasklapanjem
Hvala ti na pomoći!
Pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh