• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem sa mjenjačem

  • Temu pokrenuo dzevad1966
  • Datum prvog posta
D

dzevad1966

Guest
nabavio sam skoro vladimirac t25,u pocetku bilo je sve OK sa saltanjem brzina,dok mi nije rucka mjenjaca izgubila funkciju i traktor je ostao u rikvercu,da li moze neko objasnit kako da rjesim taj problem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Re: problem sa mjenjacem

Skini ručku pa ćeš vidjeti problem i drgi put nemoj na silu da je cimaš
 

ado123

Novi član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
9
Re: problem sa mjenjacem

Postovanje interesuje me ovo oko mjenaca brzine dje koja dodje gledao sam slike al mi nesto nestima ono oko reduktora kako su oni to nacrtali ako moze pomoc vladimirac je 1974 gp
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Re: problem sa mjenjacem

Pa šta ti ne štima , koliko imaš ručica mjenjača ?
 

ado123

Novi član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
9
Re: problem sa mjenjacem

imam dvoje rucice mjenjaca,ova prva do volana rucica je izgleda za brzine a ova druga je reduktor,interesuje me vidim tamo na plocici pise npr 1-3 e sad jel to polozaj jedini ili ima npr tu posebno 1 brzina a posebno 3,a sto se tice rikverca nekako mi ide brzo .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: problem sa mjenjacem

u temi vladimirac samo procitaj teme negde na pocetku i sve ce ti biti jasno.leva rucica ti je za brzine a desna ti je za reduktor i napred -nazad. zato procitaj temu i tamo je objasnjeno sve. kojom brzinom ides napred i kad prebacis za nazad tom brzinom ide i u rikverc. to jedino nevazi za one najsporije I i II .te ide samo napred. znaci ostalih brzina sve u napred imas i u rikverc istom brzinom. u spore brzine ti dolaze 1-2-5 brzina i te u rikverc. u brzohodne ide 3-4-6 i te iste i u rikverc. desnu rucicu kad prebacis u levi polozaj su brzohodne a kad je desno sporohodne. znaci ako je rucica menjaca u 1 rucica reverzera[ desna] ti mora biti na desnoj strani u sporohodnim brzinama. reverzer samo prbacis levo u brzohodne i dobijas 3 brzinu na istom mestu menjaca. tako ti je za sve brzine
 
Posljednje uređivanje:

ado123

Novi član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
9
ja al kod mene kad pomaknem desno ide u rikverc a lijevo ide naprijed

i neznam kako ide mi nekako brzo u rikverc dali ima neki sporiji rikverc
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Re: problem sa mjenjacem

Reduktor ima na sebi :spore , brze i rikverce na dva mjesta (rikverci su isti)
Njsporiji rikverc je onaj kada si u prvoj brzini (znači reduktor u spore pa iz sporih u rikverc) , sporije od toga nema i to jeste mana tih starijih traktora
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: problem sa mjenjacem

nacrtaj mu savorise sistem hoda reverzera posto se ja nesnalazim u crtanju . nezna on sistem kuda sve rucica ide. zato misli da mu sluzi samo za napred nazad
 

ado123

Novi član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
9
Re: problem sa mjenjacem

to dodje sad ovako
ttt.jpg


 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: problem sa mjenjacem

ADO brate nije tako. procitaj u temi vladimiracT25 stranu 36 i post 357 .imas fabricku sliku za reverzer brzina i koje brzine su u sporim i brzim. znaci dva vertikalna polozaja imas .jedna linija od brzih do napred i druga od sporih do napred .znaci na dva mesta imas napred i dva polozaja za nazad .pogledaj na slici na strani36 i post pa ces videti i sve ce ti biti jasno. klikni na link sto ti je savoris dao
 

ado123

Novi član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
9
Re: problem sa mjenjacem

gledao sam ja tu sliku x puta,ovako se meni desava pomaknem rucicu gore do sjedala pravo pomaknem u desno dobijem rikverc jel to taj spori rikverc.Znaci kad je u polzaju rikverca rucica samo je vratim na lijevu stranu onda idem naprijed ali to beli dodje brza.Kod mene je pretezno uzbrdica/nizbrdica pa nebih sad da proletim niz neki krs pa da se slomim,imam ja tih slika puno.Ipak hvala veliki pozdrav
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Re: problem sa mjenjacem

E pa moraš još da gledaš sliku xy puta , pogledaj lijepo putanju ručice reduktora , kada pomjeriš ručicu desno to je rikverc , spori ili brzi mi to sa ove daljine neznamo ali je rikverc
Kada pomjeriš ručicu lijevo to je onda hod naprijed , opet spori ili brzi mi to neznamo
E sad , dok ti je ručica u položaju hoda naprijed (znači lijevo) odgurni je od sebe prema naprijed , znači prema motoru (instrument tabli) i onda pokušaj da je pomjeriš lijevo ili desno , ako ode desno znači da si bio u brzohodnom kretanju (ovo važi i za naprijed i za nazad)
A ako ručica ode lijevo znači da si bio u sporohodnim
Ako ponovo hoćeš u rikverc , povuci ručicu prema sebi pa u desno i dobiješ rikverc iz one grupe odakel si krenuo , ako ručicu povučeš sa desne strane (iz sporohodnih) prema sebi dobićeš spori rikverc , ako je povučeš iz lijevog položaja dobiješ brzi rikverc

Ovo što sam napisao DOOOOBRO prostudiraj u kombinaciji sa slikom , jer ako ti i slika i ovako detaljno objašnjenje ne pomogne onda tebi stvarno nema pomoći nego prodaji traktor
 

ado123

Novi član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
9
Re: problem sa mjenjacem

ok hvala sad mi je sve jasno hvala puno bas ovakvo objasnjenje sam trebao hvala opet
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Re: problem sa mjenjacem

Drago mi je da mogu pomoći
 

ado123

Novi član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
9
Re: problem sa mjenjacem

Drago mi je da mogu pomoći


jos da mi je nedje naci knjigu za rukovanje traktora ili nekoliko slika sa objasnjenjem pa da isprintam ja sebi
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: problem sa mjenjacem

procitaj temu vladimirac i nece ti trebati nista drugo
 
B

BobanS

Guest
Kako izvaditi mali konusni zupcanik sa osovinom za prenos snage od motora na menjac? Proklizala je kajla u spojnici. Ukoliko neko zna neka napise. Hvala unapred
 

Najnoviji postovi

Na vrh