• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem sa semeringom - Fendt 104s

Z

Zac506

Guest
Imam Fendt Farmer104s, i išao sam mijenjati pakne te sam ustanovio da su masne od ulja. Ulje curi kod semeringa između getribe i poluosovine. Probao sam izvaditi onu "ploču" u kojoj je semering ali nešto ju drži sa gornje strane. Očajan sam tražim nekog da mi pomogne kako da zamijenim taj semering.
Hvala
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Ja sam na svom 106ls mijenjao lamele isto bile masne , ali od semeringa na strani tocka (reduktora) isto smo ga izvadili na sili svega ga isjekli i cupali svakako, da ne ostavramo redukotr, na kraju nije bilo tog broja semeringa pa sam radio kosuljicu po mjeri prema kucistu i semeringu koji sam najpribliznije nasao.
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Imam Fendt Farmer104s, i išao sam mijenjati pakne te sam ustanovio da su masne od ulja. Ulje curi kod semeringa između getribe i poluosovine. Probao sam izvaditi onu "ploču" u kojoj je semering ali nešto ju drži sa gornje strane. Očajan sam tražim nekog da mi pomogne kako da zamijenim taj semering.
Hvala

Pošto se bavim trgovinom autodijelova poznat mi je taj slučaj , taj semering se isporučuje komplet sa njegovim kućištem i nije predvidjen za vadjenje , trebaš pogledati u katalog i kod predstavnika kupiti ili poručiti original semering ne mora značiti da je preskup.
 
Z

Zac506

Guest
Jel ima neko taj katalog, nekad je bio na Fendt-ovim stranicama, a danas ga više nema.
Ak neko može da mi pošalje skicu tog dijela getribe.
Unaprijed zahvaljujem !!!!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
na fendtu 106 na prednjem mostu ima lufta gdje se tockovi upravljaju, skinuo sam donji lezaj kji je od vjerovatno bronze, piksnna, ali gornji ne ide nikako, ili je zapeklo ili ima neka caka. nadam se da se ovo moze ponovo piksovati da nebi trebalo biti skupo.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Skinuo sam ja i donji i gornji lijevi i desni. na lijevoj strani gornejg lezaja nije ni bilo (vjerovatno polomljen), donji je bio od bronze, ali na desnoj strani dolje i gore su iglicasti lezajevi. kako nije na obje strane isto, neko nesto kemijo ili je zbog toga sto na desnu stranu ide cilindar koji preko poluge zakrece i lijevi tocak, dakle mozda zbog vecih sila da je lezaj na ovoj strani a tomo pikse.
Sad razmisljam da stavim sve lazejeve, dimenzije iglicasti lezajeva su 45x35 3 komada i jedan 40x30,
Piatnje je dali raditi bronazne pikse ili traziti lezajeve.

a evo i link kako to sve izgleda, nalazi mse pod fron axle fendt 106 4wd strana 81
http://www.picturesbase-agripro.com/sharedoc/catalogue/FR/Fendt.PDF
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bolja je da staviš sve ležajeve ..zašto ide jedan manjih dimenzija ?
Samo sumnjam da su čepovi u takvom stanju da ne treba intervencija .
Igličasti ležajevi nemaju unutarnju košuljicu nego "voze " po osovinici .
Daj poslikaj (ako ti se da) vjeroajtno ne mogu pomoći nego me zanima..onako usput .
Obrati pažnju , s donje strane bi trebao biti aksijalni ležaj( 90% igličasti) kojeg su majstor vjerojatnozamjenili podloškom ili nićim .
Jesi ti to opet kupil uvrečanog mačka ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ma eto vidis, malo i ja pretjerujem hocu da traktor od 30 g bude perfektan, nekome bi ovo islo i dalje,a li ja to odmah rjesavam, sad kad vidim ako se ljudi odnose prema strojevuima, najvise bih volio da mi potrebe i mogucnosti dozvoljavaju da kupim novi stroj i da ga ja odfrzavam, a ne ovako uvijek za nekim budalama popravljam.

Dolje nema iglicastih lezajeva nego su na obje strane identicni klizajuci lezajevi sa dvije ploce, jedna bronzana a druga metal i sve to u jednoj kosuljici. sad neznam jeli to original iloi je neko nesto kemijo, ali je na obje strane isto, pa mislim da je to original.

Kako sam vec rekao preko desne strane se zakrece i lijevi tocaka, pa su tu slije vece i tu su dva velika lezaja, a na lijevojs trani gore je rupa za veliki lezaj kojeg nema, a dolje mala bronzana piksa (30x40 ako se dobro sad sjecam)

sutra cu probati poslikati, sta te konkretno zanima.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma eto vidis, malo i ja pretjerujem hocu da traktor od 30 g bude perfektan, nekome bi ovo islo i dalje,a li ja to odmah rjesavam, sad kad vidim ako se ljudi odnose prema strojevuima, najvise bih volio da mi potrebe i mogucnosti dozvoljavaju da kupim novi stroj i da ga ja odfrzavam, a ne ovako uvijek za nekim budalama popravljam.

Dolje nema iglicastih lezajeva nego su na obje strane identicni klizajuci lezajevi sa dvije ploce, jedna bronzana a druga metal i sve to u jednoj kosuljici. sad neznam jeli to original iloi je neko nesto kemijo, ali je na obje strane isto, pa mislim da je to original.



sutra cu probati poslikati, sta te konkretno zanima.
To ti je tak ....to bi trebalo sve rastaviti do zadnjeg vijka ili ovak parcijalno kako imaš volju i vremena ...I kad sve popraviš do stanja kako "mora biti" dođeš do cifre koliko vrijedi traktor u "normalnom stanju"
Dobro je ako ima djelova , ali ako za svaki dio trčati u austriju ima da ti se zgadi .
Ima tu na forumu neki novi član koji kaže da radi s fendtima .
Ne trebaš slikat ništa konkretno sve se vidi na onom PDF-u .
Taj klizni ležaj koji izgleda kao da je od bronce iznutra a metal izvana to i ne mora biti inprovizacija ..to je ležaj po brojem 4 na 81 stranici ...U žargonu ih zovemo PAF-ovi ..ustvari su kratice ovisno o obliku i namjene .
Osnova je obično od nekog oblika nehrđajučeg čelika a iznutra je ili bronca ili neka presvlaka nepoznata porjekla
00017375_COL_5.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Mjerio sam cepove (pin) cini mi da nisu istroseni, tako da cu samo staviti lezajeve, nadams se da su mjere standardne, ako nisu ubacivat cu piksena da lezaj bude na mjeru, a i krajnjem slucaju ako to ne uspijem izradit cu bronazne piksne po mjeri i staviti ih umjesto lezajeva.

Opet kazem sve to ide dobro i ne primjecuje se u radu, malo tockovi stoje ukrivo i mnogima bi to radilo tako godinama, ali mene svaki put kad pogledam u te tockove podsjeti na to i onda to odmah rjesavam.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Nabavio sam iglicaste lezajeve sa kosiljicama iznutra pa sam tolkario osovinje na mjeru. Danas pokusao namonirati, pa ne ide, zapravo duza polusovina duza , se nemoze ubaciti u deferencijal, mucio se 2sata ali ne ide, znam da ona malo padne ,. pokusavao sam je podici, okretati, sve kombinacije ne ide. Ima li kakva caka, sutra nastavk, a nije mi dago, zato sto treba manevriratisa glavcinom koja je teska sigurno 50-60 kg.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel si je možeš kroz čep za uljevanje /ispuštanje ulja pridržavati?..odzračnik ..bilo kaj ..izvadi vijak na glavčini , možda su rupe prolazne ..hehe
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
pogledat cu sutra imali kakav vijak, ali koliko se sjecam nema nista osim na deferencijalu, a to je cini mi se daleko. Nisam te razumio za vijke, prolazni,
Dugujem ti slike.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
razumio za vijke, prolazni,
Mislm na vijke koji drže diferencijal na osovini /glavu diferencijala u kučištu .
Skini jedan vijak malo ispod polovice , ako su prolazne rupe možeš rkoz tu rupu podignuti polu os.
nije valjda da ima blokadu, pa da ti je pala iz vilice?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Dnas mi je strpljenje popustilo, pa sam upotrijebi i malo vise sile, i kad sam izvukao polusovinu da vidim sto ne ide, zubi su sa vrha pa u dubinu nekih 1 cm bili osteceni od guranja i okretanja polusovine, uzeo sam turpiju pa to isparvio kako je bilo, ali me cudi da je polusoviona tako mekana da se tako lako deformisla i kad sam je turpijao ide skida se vrlo lako. nije mi jasno da nemoze pogoditi u leziste, posto ima iglicasti lezaj na pocetku, a tamo je valjda na konus da moze uci. Neda mi se odvajati glavcinu islo bi lakse, ali mislim da tu ima puno posla i jos nesto da zajebem. Usput da kazem jeli to sucaj kod svih strojeva sa prednjim pogonom da imaju redukciju, znaci poluosovina se okrece brze od kotaca.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dnas mi je strpljenje popustilo, pa sam upotrijebi i malo vise sile, i kad sam izvukao polusovinu da vidim sto ne ide, zubi su sa vrha pa u dubinu nekih 1 cm bili osteceni od guranja i okretanja polusovine, uzeo sam turpiju pa to isparvio kako je bilo, ali me cudi da je polusoviona tako mekana da se tako lako deformisla i kad sam je turpijao ide skida se vrlo lako. nije mi jasno da nemoze pogoditi u leziste, posto ima iglicasti lezaj na pocetku, a tamo je valjda na konus da moze uci. Neda mi se odvajati glavcinu islo bi lakse, ali mislim da tu ima puno posla i jos nesto da zajebem. Usput da kazem jeli to sucaj kod svih strojeva sa prednjim pogonom da imaju redukciju, znaci poluosovina se okrece brze od kotaca.
he,he

S obzirom da si ti čovjek od forumula jednostava računica snage je umnožak momenta i kutne brzine ..dakle ralacije su obrnuto proporcionalne .
Ista stvar je s bočnim reduktorima na zadnjoj osovini .
veča redukcija na kotaču =manje momenta u preijenosnicima , kardanima , ležajevima bla.bla.bla .
Tu se vjerojatno radi i o troškovima prizvodnje , uštede na matrijalima itd.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
znam da je ovom redukcijom okretni momenat u deferenciajlu manji, sgto je dobro, ali da fendt stedi na polusovinama nisam znao, imamo osjecaj kao da nisu kaljene.
Sutra probam preko vijka podici špoluosovinu, vjerovatno mislis na vijek koji stezu dekla na diferencijalu iz pravca kardana.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znam da je ovom redukcijom okretni momenat u deferenciajlu manji, sgto je dobro, ali da fendt stedi na polusovinama nisam znao, imamo osjecaj kao da nisu kaljene.

Nije tu samo stvar u poluosovnama , uzmi u obzir :
izvod prednjeg pogona
kardan
prednji diferencijal ( recimo da i ima debele poluosovine onda bi prednji dif bio redukcija pa bi tanjurasti bio promjera manjeg tanjura za kotlovinu ..to bi bila kvrga veličine bubnja vešmašine:madmana:
..zamisli tek zglobove u prednjim glavčinama i same glavčine ..ne bi smio ulaziti u kružne tokove od smanjenog kruga okretanja
:shock:
Sutra probam preko vijka podici špoluosovinu, vjerovatno mislis na vijek koji stezu dekla na diferencijalu iz pravca kardana.
da
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
slazem se potpuno, zato i nevolim IMT i strojeve koji nemaju redukcije pogona.
 

Najnoviji postovi

Na vrh