• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem sa volanom ZETOR 6245

B

bosna

Guest
Imam problem sa tresenjem prednjih tockova kada idem brze. Idem normalni i cim naidjem na bilo kakvu neravninu na putu tockovi pocnu da se pomjeraju lijevo-desno i onda moram stati da se umire. Kupio sam nove gume i opet je bilo isto. Zati sam promjenio i onaj amortizer za stabilizaciju tockova ali nista, tockovi se i dalje tresu. Ako je netko imao slicnih problema ili ako zna u cemu je problem neka javi.
Unapred HVALA.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U kakvom su ti stanju spone, na traktoru je hidro volan, kaj ne :?: :?:
 
B

Bobo

Guest
Ako su spone OK, onda su se rukavci pojeli i na njima ima lufta. Prepiksirati prednji trap kompletan, i nece vise trest. Koliko je traktor star?
 
B

bosna

Guest
Trraktor je proizveden 1985 godine, ali nije puno radio ima samo 1500 radnih sati.
 
B

bosna

Guest
Ima jedino malo lufta na krajnici na spoju letve volana (ako se tako kaze) sa traktorom, ali i to je veoma malo.
Dok skontam stavicu sliku da pokazem gdje je tacno luft.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa neznam kak to može tresti :scratch :scratch :scratch , kak veli bobo vjerojatno se pojeo prednji trap, i kod mene na 565 su se dosta pojeli rukavci, a i pikse one u rukavcima se se pojele i osovina ima malo lufta, ali nikad se ne tresu prvi kotači jer je hidraulični volan, jedino mi se na 540 tresu jer je volan u luft

taj zekan ima i prednju vuču, kaj ne?, neje mi jasno kak se može onda tako tresti! :?: :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
zetor nema čisti hidraulik volan nego ima samo cilindar što znači da je pomočni volan. ja imam 6245 pa znam. jesi gledao dal ti ima lufta volan tam u kučištu gdi je matica koja okreče u lijevu i desnu stranu oče se navoj na matici sjebat pa dobi lufta naprijed i onda oni počneju lijevo desno ič kod volana dolje kad sjediš na njemu ispred mjenjača ti se to nalazi. ja sam imao taj problem poderala mi se macica koja ide unutra gore dolje tj zakreče spone u lijevo i desno. i kupio sam novu navojnu polugu koja ide skroz gore do volana i novu maticu i sad je sve 5 iako ima malo luft naprijed na krajniku al skroz malo al mi više nejdeju kotači lijevo desno. to si pogledaj pa buš vidio. jel da ima čisti hidraulik volan preko pumpi bez gurajučih spona nebi ti išao lijevo desno. nego imaš jednu ili dvije kako ko spone i jedan cilindar s lijeve strane koji samo pomaže da volan okrečeš bez muke
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
U svakom slucaju negdje ima "lufta"..hidraulika je poznata po tome da ubije kugle i ostalo na upracljackom mehanizmu
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Promijeniti sve krajnike koji imaju lufta i prešteleti špur.Ovako na slici mi se čini da je širi naprijed
 
B

bosna

Guest
Imam samo na jednom mjestu lufta, ono sa slike, za par dana cu i to promjeniti i pogledacu da li ima lufta u kucistu volana pa cu vidjeti sta ce biti posle toga.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Na slici se vidi ako nevara oko da ti je malo prednji dio otvoren, metar i premjeri špur, stavi prednji dio 2mm unutra i neće klepetat, poklopit će ti luft i to je to. Ako imaš knjigu od njega tamo ti točno piše kako treba bit naštimano, pa...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Zaboravio sam reći da se provjeri ulje u posudi od serva jer ako ga malo fali zna se pjeniti a pjena je zrak koji može izazvati trešnju točkova.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
petar kaže:
Na slici se vidi ako nevara oko da ti je malo prednji dio otvoren, metar i premjeri špur, stavi prednji dio 2mm unutra i neće klepetat, poklopit će ti luft i to je to. Ako imaš knjigu od njega tamo ti točno piše kako treba bit naštimano, pa...


a daj mi molim te reci od kad se na traktoru s prednjom vučom kotači u prednjem dijelu uziju :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol:
inače ti u svim statistikama i svemu ostalom prenji kotači koji imaju pogon naprijed morali 1mm ili čak 2mm ili stajati naprijed širi ili čak ravno al mora tu sitnicu stajat prema van uvijek ako imaš pogon naprijed. jedino ako pogon naprijed ne postoji onda moraju 1mm ili 2mm biti uži naprijed. to ti je pravilo štelanja špura gledaj malo na internetu ili pitaj vulkanizera.
 
B

Bobo

Guest
Ovo je servo volan, a ne hidraulicni, i to bitno mjenja stvari... Pregledaj koliko lufta ima u puzu volana, da li se ruka puza klima...

Sto se spura tice, po literaturi se uvjek stela da ide 1-2mm "unutra", zbog cjelokupne geometrije upravljckog mehanizma. Kod mene na 549 su kotaci postelani paralelno, jer se drugacije otimao na cesti, i tesko sam ga mogao dobiti da ide ravno. od kako sam kotace ispravio, tog problema nema i menje je trosenje prednjih guma.


Sto se ovog zetora tice, puz volana mi se cini problematican, a ako na krajnicima ima malo lufta to ne smeta u tolikoj mjeri. Ako je traktor odradio 1500 sati, mislim da krajnike ne traba mjenjat...
 
J

jokapz

Guest
imaš posudu sa uljem tam s desne strane ispred kilera u njoj ti fali ulja il su ti ošle gumice na ublaživaču to ti je ono na prvoj slici... to je bilo i meni i problem je bio u ublaživaću tj falo ulja...
Ti Zetori imaju kak se kod nas kaže polu servo tak da mora imat taj ublaživać a skreće pomoću onog cilindra na trećoj slici...
 
B

Bobo

Guest
jokapz kaže:
imaš posudu sa uljem tam s desne strane ispred kilera u njoj ti fali ulja il su ti ošle gumice na ublaživaču to ti je ono na prvoj slici... to je bilo i meni i problem je bio u ublaživaću tj falo ulja...
Ti Zetori imaju kak se kod nas kaže polu servo tak da mora imat taj ublaživać a skreće pomoću onog cilindra na trećoj slici...


NIkakav polu-servo... Ili hidraulicni, ili servo...

Ovaj zetor ima servo volan...
 
Na vrh