• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa roto kosom na Muti

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
bok ljudi ljepi pozdrav svima na forumuja sam Petar zivim u Zagrebu,ovdje sam iskljucivo zbog problema sa kosnjom u brdovitom djelu zagreba tocnije podsljemenska zona.kupio sam jucer kultivator Muta gorenje 8 konja i sad me zanima roto kosa za isti,pa tko ima pametnih ideja nek mi javi na pm.polovne i nove sve dolazi u obzir.kultivator ima kardan!hvala unaprjed svima



pozdrav i dobro došao!

što se tiće problema oko Mute daj reci koji je model,
jer roto kosa ide samo na Specijal, ja sam probao sa Univerzalom
sa malčerom, ali je prebrz...
 
P

peroličan

Guest
pozdrav i dobro došao!

što se tiće problema oko Mute daj reci koji je model,
jer roto kosa ide samo na Specijal, ja sam probao sa Univerzalom
sa malčerom, ali je prebrz...

stari nemoj mi samo to reci sad je gotovo :) mislim da je specijal 8 ks ali ima spore brzine i u 1 sporoj ide ja mislim dosta polako (bar mislim tako probao sam).roto kosa ide na nju samo neznam tocno koji model.evo ti link da znas o kojoj se radi :

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrad...-gorenje-special-8-ks-prikolica-oglas-1356159
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
stari nemoj mi samo to reci sad je gotovo :) mislim da je specijal 8 ks ali ima spore brzine i u 1 sporoj ide ja mislim dosta polako (bar mislim tako probao sam).roto kosa ide na nju samo neznam tocno koji model.evo ti link da znas o kojoj se radi :

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrad...-gorenje-special-8-ks-prikolica-oglas-1356159

Ovo na slici je model Rapid, kolko vidim isti ko Univerzal,
samo univerzal ima novi tip ruča, kaše regulacija radne visine.

Specijal ima gume 12", dok ovaj na silici ima 8",
sa tim da specijal ima veću redukciju na glavnom prijenosniku,
pa je sam time sporiji, dok je mjenjač i ostala mehanika identična.

Sa gumama 8" je nemoguće kopčanje roto kosu, a ni malčera (razlika između malčera i roto kose je taj što malčer nema kotače, nego skije i malo bliže zemlji ide), obavezno mora biti 12" (ja ima željezne predviđene za košnju u brdovitom kraju).


Brzina kretanja u 1 brzini prijenosa:

Univerzal/ Rapid: 2,77km/h
Specijal/RapidS: 1,7 km/h


Imaš koju sliku vlastitoga stroja?
 
P

peroličan

Guest
Ovo na slici je model Rapid, kolko vidim isti ko Univerzal,
samo univerzal ima novi tip ruča, kaše regulacija radne visine.

Specijal ima gume 12", dok ovaj na silici ima 8",
sa tim da specijal ima veću redukciju na glavnom prijenosniku,
pa je sam time sporiji, dok je mjenjač i ostala mehanika identična.

Sa gumama 8" je nemoguće kopčanje roto kosu, a ni malčera (razlika između malčera i roto kose je taj što malčer nema kotače, nego skije i malo bliže zemlji ide), obavezno mora biti 12" (ja ima željezne predviđene za košnju u brdovitom kraju).


Brzina kretanja u 1 brzini prijenosa:

Univerzal/ Rapid: 2,77km/h
Specijal/RapidS: 1,7 km/h


Imaš koju sliku vlastitoga stroja?

stari pa ti si profesionalac,ja ti bas nisam u tim vodama neki profic ali evo sutra ti mogu poslat slike,daj mi neki svoj mail ili cu stavit tu na forum da vidis.treba mi rjesenje za to pod hitno i gdje kupiti takvu roto kosu i sta sve trebam.daj mi molim te posalji tu sliku od tih kotaca tvojih sta su predvideni za tu kosnju
 
P

peroličan

Guest
e sory ja se raspricao tamo gdje se predstavlja,jos jednom isprike
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Stavi slike tu, ako ti ni ede postavljanje javi se na PP.
Koliko znam pomoći ću ti...

Što se tiče slika kotača ne mogu ti ništa obećati jer su zametati u šupi,
evo jedino slika iz uputa ako ti što znači:


 
P

peroličan

Guest
Stavi slike tu, ako ti ni ede postavljanje javi se na PP.
Koliko znam pomoći ću ti...

Što se tiče slika kotača ne mogu ti ništa obećati jer su zametati u šupi,
evo jedino slika iz uputa ako ti što znači:



a sad znam sta je,ok sutra cu ti uslikat pa ti posaljem sve,pozdrav
 
S

staffmen

Guest
koji zahvat roto kose ima muta?
vidio sam negdi da je to 80cm.
Jel bi mogo i moj mondial terat takvu kosilicu koji takoder ima 8ks.?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Bi, uz adapter.
Bolje bi mu išla veća kosilica jer ima 20% manju brzinu kardana od Maestrala/Kosora.
 
Na vrh