• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problemi!!!

  • Temu pokrenuo baso 76
  • Datum prvog posta
B

baso 76

Guest
POZDRAV! Dali neko mozda ima radionicki prirucnik za IMT 533.Ili zna gdje ga skinuti? unaprijed hvala.
 
B

baso 76

Guest
to ne znam ali reci sta te muci pa ti mozda ovako mozemo pomoci

jako tesko pali napravljena generalka nove su dizne. pravise trosi pa me zanima gdje se to moze smanjiti, dali radi toga tesko pali?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
po svemu sudeći rekao bih da PVP nije dobro ufazita. :scratch
Ili zovi mehaničara da ti to poštela ili ovdje pitaj da ti član Muhaničar objasni. On ti to ima u malom prstu :prayer:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pozdrav kolega,dali si negdje iz okolice koprivnice ili baš iz koprivnice
i ko ti je radio generalku?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Jel pumpa bila gdje na servisu?
Jel ste ju probali kam zakretati?
Strojna obrada Kanazir ili?
Jel ste uređivali glavu motora?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
jako tesko pali napravljena generalka nove su dizne. pravise trosi pa me zanima gdje se to moze smanjiti, dali radi toga tesko pali?

Kakav je dim na auspuhu?
Kako pali vruc?
 
B

baso 76

Guest
pozdrav kolega,dali si negdje iz okolice koprivnice ili baš iz koprivnice
i ko ti je radio generalku?

iz plavšinca, generalku radio sam

Jel pumpa bila gdje na servisu?
Jel ste ju probali kam zakretati?
Strojna obrada Kanazir ili?
Jel ste uređivali glavu motora?

napravio sam generalku stim da su nove dize još gore i na odušcima lagano curi nafta zato mislim da pumpa previše goriva daje, sve je paraktički kako treba i točka palenja isto tako ali nikak da upali. dok upali na slep ili na 24 preko akumulatora baca ulje na iberlauf i bijeli dim ali stim da ima već 12 h rada. koliko dugo taj bijeli dim traje, koliko mu treba da se karike prilegnu?

Kakav je dim na auspuhu?
Kako pali vruc?

na auspuhu dosta crno kadi, na iberlauf bijel s uljem, radi već 12h. dok je i vruć malo teže upali.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pritvori naftu.
vruč bi tebal palit na dodi ključa,
sad jel ti vergla dok sastavi ili jedva prebaci.
koliko mi poznato da trebaju odradit oko 50rh.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
napravio sam generalku stim da su nove dize još gore i na odušcima lagano curi nafta zato mislim da pumpa previše goriva daje, sve je paraktički kako treba i točka palenja isto tako ali nikak da upali. dok upali na slep ili na 24 preko akumulatora baca ulje na iberlauf i bijeli dim ali stim da ima već 12 h rada. koliko dugo taj bijeli dim traje, koliko mu treba da se karike prilegnu?
Ti meni nisi dal nijedan odgovor na moja pitanja i kak da ja sad znam kaj si ti delal i kak da ti pomognem :scratch

Jel si ti delal karikaš ili pravu generalku?
Nove karike u novom cilindru praktički ne zahtjevaju nikakvo priljeganje u odnosu na nove karike u starom cilindru.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
napravio sam generalku stim da su nove dize još gore i na odušcima lagano curi nafta zato mislim da pumpa previše goriva daje, sve je paraktički kako treba i točka palenja isto tako ali nikak da upali. dok upali na slep ili na 24 preko akumulatora baca ulje na iberlauf i bijeli dim ali stim da ima već 12 h rada. koliko dugo taj bijeli dim traje, koliko mu treba da se karike prilegnu?
Eh...nebi se htel mešati...ali...ovi simptomi,preveć troši,baca ulje na iberlauf...teško pali.... Definitivno nije paljenje u "fazi".... U to sam 1000% siguran.... jer sam i ja sebi jednom na autu sfulal palenje (što možda sad nije važno,isto je bio Diesel) i isto je dimil ko parna lokomotiva i baco ulje na sve moguće ibere... Dok mi nije Zagoršćak (za kojeg znaš) reko da sam sjebo palenje.... a bio sam 100% uvjeren da sam ga dobro ufazio....
Tak da.... poklopce dolje i probaj opet....
No...sad će me ostali popljuvat,ali to je samo moje mišljenje....

Ili da nisi slučajno nalio viška ulj u posudu od zračnog filtera...pa nema usisa dobrog
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
iz plavšinca, generalku radio sam



napravio sam generalku stim da su nove dize još gore i na odušcima lagano curi nafta zato mislim da pumpa previše goriva daje, sve je paraktički kako treba i točka palenja isto tako ali nikak da upali. dok upali na slep ili na 24 preko akumulatora baca ulje na iberlauf i bijeli dim ali stim da ima već 12 h rada. koliko dugo taj bijeli dim traje, koliko mu treba da se karike prilegnu?



na auspuhu dosta crno kadi, na iberlauf bijel s uljem, radi već 12h. dok je i vruć malo teže upali.


Kako si objasnio vi ste nesto tu zajebali.Znam da poslije generalke moze bacati ulje na auspuh al da odmah dimi i baca ulje na odusak malo mi je cudno.skini ti poklopac razvoda i jos jednom provjeri kako je ufazen.

Inace poslije generalke kod 533 cesto se desi da PVP rikne.U tvom slucaju dok verla vjerovatno baca puno bijelog dima.,
 
B

baso 76

Guest
nije bila na servisu pumpa do sad. a generalka sve novo i cilindri i klipovi. kako se na toj pumpi smanjuje gorivo ali unutra ne onaj šaraf izvana?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
nije bila na servisu pumpa do sad. a generalka sve novo i cilindri i klipovi. kako se na toj pumpi smanjuje gorivo ali unutra ne onaj šaraf izvana?

A kak ti je delala ta pumpa prije generalke? Kak je trošio,dimio i to...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Pusti ti pumpu za sad na miru jer buš ju razjebal do kraja.
Pitam te ko ti je radil strojnu obradu i koliko su visoki ili niski klipovi u odnosu na blok?
Glava znači samo obrušena i ventili pošlajfani, a koliko upadaju u glavu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh