• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodaja domaćih jaja na tržnicama??

  • Temu pokrenuo Zagorec12
  • Datum prvog posta
Z

Zagorec12

Guest
Evo ovako, interesiralo bi me dali mogu prodavati domaća jaja na tržnicama, nemam OPG, to bi mi bio dodatan poslić pošto imam svu poljoprivrednu mehanizaciju i nešto zemlje, pa da ne stoji zapuštena, trenutno imam 15 kokica nesilica za svoje potrebe, nekako mislim da bi se to isplatilo, a nije neki veliki posao kao sa kravama ili svinjama.
Pa ako neko zna dali bi za takvo nešto trebao imati OPG? Točnije želio bih prodavati na Zagrebačkim tržnicama, tako da bude sve po propisima. Dali treba neke higijenske uvjete zadovoljit, itd.... Svaki savjet je dobrodošao...
Unaprijed zahvaljujem!
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Evo ovako, interesiralo bi me dali mogu prodavati domaća jaja na tržnicama, nemam OPG, to bi mi bio dodatan poslić pošto imam svu poljoprivrednu mehanizaciju i nešto zemlje, pa da ne stoji zapuštena, trenutno imam 15 kokica nesilica za svoje potrebe, nekako mislim da bi se to isplatilo, a nije neki veliki posao kao sa kravama ili svinjama.
Pa ako neko zna dali bi za takvo nešto trebao imati OPG? Točnije želio bih prodavati na Zagrebačkim tržnicama, tako da bude sve po propisima. Dali treba neke higijenske uvjete zadovoljit, itd.... Svaki savjet je dobrodošao...
Unaprijed zahvaljujem!
Mislim da je bilo oko toga več rečeno u drugim temama ali kako
broj 1.
čitaj : http://www.propisi.hr/print.php?id=10610
a onda razmotri svoje potecialne kupce u blizini i prvo počni prodavat na Lokalnoj razini !!
znači susjedu , znancima koji kupuju jaja u marketima ,..........
ali u svakom poslu je potrebno znanje tako da ........ ..
........ veterinarski nadzor je ipak dobar .
za početak može i takav kavez , koji podleže dimenzijama EU standardu :
url imgid=f69bf867d0c24bf1953ba0a56736e1ed&type=rbi[/url]
 

Prilozi

  • kletka -farma 60.jpg
    kletka -farma 60.jpg
    64.6 KB · Pregleda: 874

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Nemojte me krivo shvatiti ali meni to nisu domaća jaja. :s:
to su po meni ista onakva jaja kakva kupujemo i u dučanima... koja je razlika?
te koke isto jedu samo smjesu...eventualno šrot!
meni je domaće jaje ono koje dobiješ kada kokoš trči po dvorištu...
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
Kakva su to domaca jaja iz kaveza!!!???
Imam ja u svojoj blizini kumicu koja prodaje "domaca" jaja u Zagrebu,a kokoši u garaži pod sijalicom i u kavezu.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ekološka jaja, kokoš trči po dvorištu, ja razmišljam nabavit jedno 50 koka za početak da vidim jel će ići prodaja ili ću morat prosvjednicima u ljeto dijeliti da imaju čime gađat političare.
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Da li netko zna što treba ako hoću prodavati jaja na malo na tržnici, imam opg i nekih 25 kom kokoši?
 

Najnoviji postovi

Na vrh