• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodaja janjetine - pitanja i odgovori

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Eto. javio se netko tko zna :)
Na sreću nije toliko komplicirano kao s junetinom.

A što se po mom iskustvu pečenja tiče, najbolji janjac je 22-24 kile žive vage. najboji miris, najfinije meso.
ispod toga je fino ali košćato ( ista količina kosti a manjej mesa)
preko toga imaš hrpu krtog mesa ( takvi pašu pečenjarima)
za mene je gornja granica nekih 27-28 kg ( a ti su najbolji pečenjarima)....
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Mislim da je vazan faktor da janje nije starije od 2, 2.5 mj do max 3. Kilaza ovisi od jel se jedan, dva tri izlegao. Do kad ga hranis a i do pasmine.
 

Kruno08

Novi član
Tu od
10 Svi 2020
Poruka
11
Jel uvjet dio janjadi ostavit za širenje stada ili se mogu svi prodati?
Što se tiće poticaja znam da ne smiješ smanjivati broj ovci za koje si tražio poticaj - logično. Pretpostavljam da ti smanje poticaj ako se stanje ne poklapa, odnosno ako je manje ovci na gospodarstvu nego u zahtjevu za poticaj.

Za janjce ne znam, nisam ih nikad markirao do sada niti ne znam kako se oni prikazuju u Registru domaćih životinja niti da li je moguće zatražiti poticaj za njih. Mislim da možeš s njima što god hoćeš.
Možda kolega @mladenko zna više o tome?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Ja dobivam 60 kn po ovci i za to moram markirat min 80% janjci. Drugi poticaj koji dobivam je
Pristup na otvorenoDržanje na ispašipristup ispustu
37,72 €75.28 €

Kod ovog tipa operacije minimalni broj UG za koje možete ostvariti potporu iznosi 4 (jedna ovca predstavlja 0,1 UG). Dakle, da biste bili prihvatljivi korisnik morate imati najmanje 40 ovaca.

VAŽNO! Da biste bili prihvatljivi korisnik morate imati najmanje 40 ovaca.

Uvjeti koje morate ispunjavati kako biste ostvarili potporu su sljedeći:


  • upis u Upisnik poljoprivrednika
  • upis stoke u JRDŽ i ostale propisane upisnike te propisno označavanje stoke
  • pravodobno podnošenje jedinstvenog zahtjeva i potrebne popratne dokumentacije
  • omogućavanje provedbe kontrola na terenu
  • poštivanje pravila višestruke sukladnosti na cjelokupnom poljoprivrednom gospodarstvu


VAŽNO! Obavezno je da se na cijelom gospodarstvu koje je definirano JIBG-om, u uzgoju i držanju pojedine kategorije životinja, pridržavate propisanih obveza prema odabranom zahtjevu. To znači da ne možete birati hoćete li se pridržavati dobrobiti u cijelom objektu, dijelu objekta ili samo u nekoliko objekata nego se odabrani zahtjev dobrobiti za pojedinu kategoriju životinja obvezno provodi na cijelom gospodarstvu definiranom JIBG-
 
Na vrh