• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodaja trupaca

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Neka stoji propasti neće tako da strpi se
A koliko znam s tim se bave i dosta su jaki šumarstvo Ilić
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Tu je link na stranicu organizatora Licitacija lesa | Gozd in gozdarstvo
Imaš izvještaje za godine unazad.
Svi vide taj gorski javor, a kad se vidi tablica, imao je u prosjeku cijenu od 383 € po kubiku, dok je najbolja bila 11.575 € po kubiku, pa se može mislit, koliko je par trupaca s sličnom cijenom diglo prosjek svim 670 kubika tog javora.

To je ovo???
Da.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
tu ludu cijenu samo zbog nekakve rezonance plaćaju...
ja uzgajam dva komada u svojoj šumi...sad su oko 40 debljine...i rastu uz Kupu, pak se bojim da nebudu jako zvonili kad budu se rušili...
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
Ne mozemo znati po vanjskim cimbenicima kad ce biti rezonans...vec kad izrastete pa zatesima i udarcima po zilistu....
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Da se nadovežem po pitanju, te, rezonancije....... Obično takvo drvo upotrebljavaju majstori graditelji violina, gitara, tambura. Traži se javorovo i smrekovo drvo, da bude barem na 1 km nadmorske visine, jer time obitava u surovijim uvjetima života, a zbog tih surovijih uvjeta drvo ima sitniji god, a sitniji god daje bolje mehaničke osobine, i tak onda dođemo do 10 do 50 srušenih klada i od tih 50, majstor odabire 1 ili 2 najbolje po njemu, i to plaća..... Ove druge idu za parkete ili šarafe za peć....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
prekupac za hrastove trupce neki dan na mom dvorištu, htjel bi kupit trupce...
ja bleknem onak cijenu od 100% iznad cjenika HŠ (dakle, duplo) a on veli "MOŽE"...
reko, javit ću ti se kad budem kaj imao...
inače, malo sam ga istraživao ovih dana, plaća 1800 kuna po kubiku, uzima sve osim treće klase...
i danas vidjeh kome prodaje... 🤭
pilana ratković, zeleni kamion na utovaru trupaca...
ako švercer daje 1800, pilana daje više...e sad koliko?....;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ovo kaj oko mene ruše nije...ali kao to je raslo na livadi pa netreba...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
Pa onda se more reći za sve da je raslo na livadi… Jel to tko provjerava?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
Pa onda se more reći za sve da je raslo na livadi… Jel to tko provjerava?
Provjerava prvi puta onaj kome predajes zahtjev za doznaku/izdavanje popratnice, a drugi puta onaj tko ti i izdaje popratnicu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh