• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

produžetak tunela welger ap 45+poteznica za prikolicu

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Evo,kako sam ja to zamislio,ove mi cijevi original pašu u rupe na onoj ladici na izlazu tunela,a rudo sam dobio kad sam kupio balirku,samo ga moram malo prilagodit,inače cijev paše,samo moram odrezat onaj flah na kraju..bit će još slika dok to napravim kako treba.Moje mišljenje je da je ovo za baliranje na ravnim terenima stvoreno,a sad,vidjet ćemo kako će se pokazat u praksi..

DSC00836.jpg


DSC00835.jpg
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
ja imam Welger 52 i s njom orginal rud i prugu za bale , kolko vidim ti to pokušavas napravit ako ti treba mogu ti poslikat ako radis iz glave,dobro je to jedan balira a drugi je na prikolici jedino je problem dok se slože par redova pa se njiše prikolica samo treba smanjit brzinu i pazit da se ne padne i da treba biti malo veća parcela da se imas gdje okretat
mi smo to tak znali delat ali ide nekak sporije
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
kad se pogleda ide ipak brže,jer radiš sve odjednom,a manje mi ljudi treba..nas 2 baliramo,dok jedan skuplja u redove.ionako ne baliramo iznad 3.spore na IMT-u..

molim te pošalji mi sliku...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
baliram sa Deutz-om najviše u 4 sporoj i to ide dost brzo a da idem sporije trebaju biti malo deblji redovi mislim i na sijeno i slamu e onda je ovom kaj slaže malo lakše stigne slagat
a i sljudima je dost teško sve je manje težaka jer treba biti trojica za pobirati bale
*poslikat ću ti jos danas pa ću valjda na večer stavit tu*
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
evo kolega abrkili : spaja se s osovinom valjda fi18-20 i lancem ,a za transport se preklopi na balirku i fiksira





ovak bi to izgledalo , nije moja balirka tu je malo preokomito inače se štela prema prikolici
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Takvog tunela imam i ja od svoje ap 41, al isto mi stoji, ne koristimo mi to
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Abrkili sta si na kraju napravio jel si uspeo to inprovizirat?
I sam to moram raditi ako nenadjem nista jer kao sto kazes problemi su sa radnom snagom.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Ispadače bale na stranu kad se malo nakrene. Kod mene je produženo sa još jednim limom kao što je na izlasku tunela ali isto ne koristim to. Jesam jedno dva puta ali treba mjesta za okrenuti balirku i prikolicu dvoosovinku
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Inače to je jako dobro osmišljeno i mi smo tako radili lani svo sjeno i otavu,samo slamu sam balirao na zemlju,a ove god je bilo pola-pola,a nagodinu mislim da ni nečmo balirat sa tim tunelom ili kako ga mi zovemo elevatorom. Dosta je sporiji u radu,je da radiš dvije stvari odjednom ali u baliranju idem 2 brzine manje,dok ovaj šta je na prikolici mora jako dobro pazit kako će stat da nebi pao dolje. Koliko god ti sa traktorom bio oprezan na prikolici ti uvjek cukne i ako je livada neravna onaj na prikolici stalno pazi da nepane dolje,pogotovo ako se ide na jako veliku visinu slaganja bala.
Vi ćete sigurno reć pa to je isto ko kad neko slaže na prikolici a prikolica zakačena za traktor. E pa to nije isto ko kad imaš za traktor zakačenu balirku pa onda prikolicu,jer tu je više lufta ili hoda između klina i rude na prikolici i balirci i još kad ti top nabija malo je to zeznuto za radit tak.
Evo i moje kombinacije:

http://imageshack.us
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
A slazem se da je gadno ako se rade livade al je opet druga prica kada baliras na duzini od 400-500 metara,na posijanoj livadi bez rupa,hm,kako god ipak mislim da bi mi pomoglo.
Sa zemlje kupit trebam bar 3 covjeka a ovako 1 dosta.
I sa zemlje nije problem ako imas skim al kad obidjes 3 sela pa nemozes nikog nagovorit da krene e onda je problem.
A sto se slame tice tak i tak baliram jako sporo a bale lete van,na zemlju padaju jedna do druge skoro,iza hedera od 12 metara.nema sanse da to netko stigne slagati
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
dobra stvar :icon_thumright: u suhom i 100% dobrom balirkom koja veže, Ja sam na svojoj AP45 to imo najgore kad se taj kanal napuni razvezanim balama:icon_twisted:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako češ tako balirat sa tunelom,onda ti je najbolje uzet što veču prikolicu sa amortizerima dolje,jer ove male kikinde bez amortizera su koma,dok velka ublažuje udarce po rupama u zemlji. I na toj velkoj prikolici su potrebna 2 čovjeka,jedan hvata bale drugi slaže.I jednog uigranog vozača koji zna radit sa strojem jer nije to jednostavno kako se čini,malo prakse i samo teraj.
Dogodi se da bude pun tunel razvezanih bala,ah šta se može ili nestane špaga ili pukne,dok skužiš kasno je.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam imao taj tunel, završio je u odpadu kod cigana. Od 1998. god mi stoji, nikd ga nismo koristili.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Imao sam i ja taj top/tunel na DFovki koristili smo ga samo jednom makar nije to lose al kod mene su male parcele pa se nemas gdje okrenit, al ga fala Bogu moj stari srezo i napravio od njeg vezove tj. stupove na koje dolaze lanci od tovne junadi :icon_weed::icon_weed:
To kad oni u švabiji baloju cijeli dan na njihovim ledinama de se ima okrenit onda je to super izum, al šta se nmže balirat i sa preklopljenim topom/tunelom ?
 

elvishodzic83

Novi član
Tu od
24 Lip 2021
Poruka
1
ja imam Welger 52 i s njom orginal rud i prugu za bale , kolko vidim ti to pokušavas napravit ako ti treba mogu ti poslikat ako radis iz glave,dobro je to jedan balira a drugi je na prikolici jedino je problem dok se slože par redova pa se njiše prikolica samo treba smanjit brzinu i pazit da se ne padne i da treba biti malo veća parcela da se imas gdje okretat
mi smo to tak znali delat ali ide nekak sporije
Dal mozes i meni poslat slike na email elvishodzic83@hotmail.com
 

Najnoviji postovi

Na vrh