• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Čim dobiješ pozitivnu odluku u AGRONETu imaš opciju "prihvati odluku" ... to obavezno klikni jer inače moraju u Agenciji isprintat odluku, stavit na ploču i čekat 7 dana da se nitko ne žali...

Zahtjev za prvu ratu možeš podnijeti odmah...i čekaš odluku od isplati 1. rate...otprilike 1-2 tjedna...kad dobiješ odluku opet je prihvati obavezno da ne čekaš bezze još 7 dana... (ne smiju obrađivat zahtjev dok ne prihvatiš odluku ili dok ne prođe zakonski rok za žalbu od 7 dana)
Nakon šta prihvatiš treba nekoliko dana za isplatu...

Čim se isplati ta rata u AGRONETu možeš ispunit zahtjev za drugu ratu (ako si završija ulaganje) :icon_thumright:

Edit: tek sad san skužija da si dobija odluku o isplati :D Ali nek ostane post za druge...mozda pomogne nekome...
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Unutar mjere 6.3 je moguća kupovina rabljene mehanizacije, ali isključivo od pravnih osoba. Jel netko zna neke dobre firme koje se s tim bave ili ima još kakvih tu mogućnosti, npr kupovina preko njuškala preko računa itd
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
U pitanjima i odgovorima piše da može rabljena ali samo od ovlaštenih prodavača...mislim da fizičke osobe preko njuškala nisu prihvatljive...
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Koliko ima opće ovlaštenih prodavaća rabljene mehanizacije? Sad kad nabiju cijene jer mogu koliko hoće, opet će se prodati......
 

Janis

Novi član
Tu od
5 Pro 2014
Poruka
6
Pozdrav zanima me da li se jos dodijeljuju odluke za mjeru 6 jer brat jos nije dobio ni pozitivnu a ni odluku o odbijanju? Ako.netko ima kakvih saznjanja o tome...
 

mistake

Novi član
Tu od
1 Kol 2016
Poruka
2
Pozdrav svima, nova sam na forumu, a zelim se prijaviti na novi ciklus natjecaja iz podmjere 6.3. koji je planiran za listopad 2016. Molila bih neku dobru dušu da mi posalje primjer prijave (opisni obrazac i poslovni plan) ukoliko vam nije bad. Hvala unaprijed svima koji su voljni pomoci!
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
mene su savjetovali da to ne radim sam već da angažiram konzultanta, budući je lako pogriješiti nešto i time bespotrebno izgubiti natječaj
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mene sad zanima ovaj program za male do 15000 eura .
E sad malo gledao piše da za Karlovačku županiju treba ići u ured u Rijeci uPG Ž.
E pa jel tko radio to navodno kreće ubrzo pa bi ja se uključio .
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
pa to i ja planiram, samo se pribojavam da neću stići jer traže od mene da unaprijed točno skupim ponude prodavača za stvari koje mislim kupiti, ali muči me što ja želim kupovati rabljeno jer bolčje mi je kupiti za iste novce 3 rabljena stroja/priključka, nego jedan novi, ali ne smije se kupovati od fizičkih osoba, nego samo od prodavača koji službeno prodaju rabljeno, a ja nikako da saznam koji su to, a vrijeme curi... i nikako da saznam smije li se uvoziti
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
E pa jel tko radio to navodno kreće ubrzo pa bi ja se uključio .

Po planu je da kreće u listopadu...ali imaj na umu da je po planu za podmjeru 6.2. u srpnju, a natječaj još nije napisan do kraja, kamoli objavljen...tako da je za pretpostavit da nije "ubrzo" :)

Ne znam za što bi trebao ići u Rijeku...di ti je najbliži ured Savjetodavne službe za izvadit potvrdu o veličini (standard output) - to jedino trebaš izvadit, a ostalo se šalje online i poštom.

P.S. malo offtopic...jucer je objavljeno da nece bit financirani umjetno stvoreni uvjeti http://www.apprrr.hr/rezultati-obrade-projekata-u-operaciji--411-2042.aspx
 
Posljednje uređivanje:

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
pa to i ja planiram, samo se pribojavam da neću stići jer traže od mene da unaprijed točno skupim ponude prodavača za stvari koje mislim kupiti, ali muči me što ja želim kupovati rabljeno jer bolčje mi je kupiti za iste novce 3 rabljena stroja/priključka, nego jedan novi, ali ne smije se kupovati od fizičkih osoba, nego samo od prodavača koji službeno prodaju rabljeno, a ja nikako da saznam koji su to, a vrijeme curi... i nikako da saznam smije li se uvoziti

Sad te za mjeru 6.3.traže unaprijed ponude?Mene to nisu tražili prošle godine kad sam predavao.Pazi koliko bodova imaš,tj. dali prelaziš prag ako misliš kupit rabljeno,na novu mehanizaciju dobivaš 5 bodova za okoliš
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Dali je nekom isplaćena prva rata ?

15.07. mi je stigla odluka , odmah sam prihvatio odluku i potvdio za isplatu .

Koliko se sada čeka do isplate prve rate , dali se u međuvremenu dobije još kakva obavjest ?
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Dali je nekom isplaćena prva rata ?

15.07. mi je stigla odluka , odmah sam prihvatio odluku i potvdio za isplatu .

Koliko se sada čeka do isplate prve rate , dali se u međuvremenu dobije još kakva obavjest ?

Nama je isplacena u srijedu.Cca 15-tak dana je nama trebalo od kad smo potvrdili isplatu dok nije dosla uplata
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
U pitanjima i odgovorima piše da može rabljena ali samo od ovlaštenih prodavača...mislim da fizičke osobe preko njuškala nisu prihvatljive...

Kako mi se čini da je došlo do promjene po pitanu kupovine rabljenih strojeva od fizičkih osoba s kupoprodasjnim ugovorom, mene je konzultan obavjestio da je to ponovo dogovoreno da možena taj način i da ne mora preko ovlaštenog prodavatelja, imate li vi ostali kakve informacije
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
da evo i ja sam čuo u savjetodavnoj karlovac prošlu srijedu da su promijenili pa može i od fizičkih osoba, ali naravno sve preko žiro računa. To bitno pojednostavljuje stvari ako je zbilja točno
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh